ICED EARTH LIVE ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ 19 Αυγούστου 2012 - Κούριο Αμφιθέατρο (Live DVD-CD)

Cyprus λιγο μακρια ομως…

…σωστό αυτό:):!:

Άργησα λίγο, αλλά πρέπει να απαντήσω σε αυτό για να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις:

Το παραπάνω κείμενο αφορούσε όσους είχαν ήδη αγοράσει ηλεκτρονικά το εισιτήριό τους και η προτεραιότητα που δώθηκε ήταν σε αυτούς του εξωτερικού για να φτάσει έγκαιρα το εισιτήριο στα χέρια τους…

κανεις δεν πηγε για να σχολιασει την συναυλια? :-k

πηγαμε και ηταν εκπληκτικη συναυλια! :stuck_out_tongue:
review:
http://rockoverdose.gr/news_details.php?id=14515

παραθετω και το σετλιστ
Dystopia
Burning Times
Angels Holocaust
Slave to the Dark
V
When the Night Falls
I Died for You
Invasion (Intro)
Motivation of Man
Setian Massacre
Stormrider
Pure Evil
Wolf
Dark City
End of Innocence
Dracula
Ten Thousand Strong
End of Innocence
Anthem
Declaration Day
Days of Rage
Melancholy (Holy Martyr)
Encore:
In Sacred Flames (Intro)
Boiling Point
Damien
Watching Over Me
Dante’s Inferno
Iced Earth
Encore 2:
The Hunter

Περίεργες οι επιλογές από Flaming και Crucible πάντως… Δηλαδή παίζεις κάτι μαλακίες και δεν παίζεις Order Of The Rose?

Ολο το υπόλοιπο σετλιστ γαμάει. Ολοι οι iced earth γαμάνε. Για πάντα. Πότε βγαίνει το dvd?

πολυ καλο το setlist βλεπω
Πιστευω θα βγει αρχες του χρονου το dvd.

νομιζω Φεβρουαριο!ναι καλο το σετλιστ απλως αρνητικο βρηκα οτι παιξανε 7 απο το νεο!ητανε υπερβολικο…ωραιες οι επιλογες του horror show…περα απ’αυτο δεν ειχε καμια εκπληξη δυστυχως…το melancholy καλη φαση αφου δεν το χαν παιξει στο υπολοιπο τουρ…αλλα νταξει ισως να παιξανε τοσα καινουρια για να μην ειναι κ το ιδιο το σετ με το alive in athens…τεσπα φτανει γκρινια περασαμε γαματα κι αυτο μετραει :stuck_out_tongue:

Ε ναι ρε και στο alive in athens παίξανε όλο το something wicked και γαμάει, θα’θελες να’χανε παίξει λιγότερο?:stuck_out_tongue:

Γαμάει και το dystopia, θα δικαιωθεί με τη νέα γεννιά που θα μεγαλώσει με το alive in cyprus. Κι εγώ θα κάνω παρέα μαζί τους.

ναι δεν το σκεφτηκα ετσι!εχεις δικιο παντως :stuck_out_tongue:

Άρε και τι δεν θα έδινα θα ήμουν εκεί!! Μπράβο στους θεούς πάντως που για δεύτερο live dvd επέλεξαν τα αδέρφια μας στην Κύπρο!! Περιμένουμε με ανυπομονησία το dvd. Και για το DYSTOPIA τώρα, εμένα είναι εύκολα ο αγαπημένος μου δίσκους (και το ξέρω ότι θα φάω βρίσιμο :stuck_out_tongue: ) λόγω του ότι με αυτό το δίσκο κόλλησα με τους ICED EARTH. Τώρα άλλο ένα πράγμα για το οποίο θα φάω βρίσιμο είναι επειδή θα πω ότι προτιμώ Stu από Barlow. Το ξέρω ότι ο Barlow είναι καταπληκτικός τραγουδιστής και ότι με αυτόν έγιναν γνωστοί οι Iced Earth αλλά σαν φωνητικές ικανότητες και γενικά στο feeling του συγκροτήματος προτιμώ (πάντα προσωπικά) Stu. Περί ορέξεω που λένε…

Υ.Γ.: Κράξτε ελεύθερα 8) .

Σιγουρα γουστα ειναι,αλλα μαλλον δεν θα τους εχεις δει ποτε με BARLOW γι αυτο το λες…πολυ καλος ο STU αλλα BARLOW με τιποτα…:slight_smile: