Iced Earth - Live In Ancient Kourion

Με το End of Innocence κάτι μουσικά πήγε λάθος και τους ζήτησε ο Schaffer να μας το ξαναπαίξουνε !

Και τελικά έμεινε εκτός. Καλή μπαλάντα, δεν θα μου λείψει από το live, αλλά σκέψου να συνέβαινε το τεχνικό πρόβλημα στο Dantes Inferno ή στο Stormrider. #-o

…απόλυτα σωστός, διαφωνώ μόνο στην τελευταία φράση…εγώ δεν είμαι οπαδός τους φανατικός, κιόμως το πήρα, απ’τις πρώτες μέρες:p :slight_smile: :!:

Και πολύ καλά έκανες.

Angel’s Holocaust [“Hell yeah !” ]

Watching Over Me

Με το εύρος που έχει η φωνή του Stu νομίζω πως το Angel’s Holocaust είναι ότι καλύτερο έχει κάνει στα παλιά τραγούδια των Iced Earth.

…πολύ καλή στιγμή, και το Stormrider με τον Σάφερ…κιθάρα-φωνή:):!:

Το ειδα το DVD,ενταξει η αποδοση της μπαντας ειναι σε καλο επιπεδο,οπως παντα δηλαδη,ο Stu ανταποκρινεται αρκετα καλα στα περισσοτερα κομματια,απλα ειναι αυτο που λεγαμε,οτι λειπει η ενταση απο τον κοσμο και ο ηχος παραειναι καλογυαλισμενος,εμενα μου δοθηκε η εντυπωση οτι βαλανε τον ηχο πανω απο την εικονα και νομιζεις οτι παιζει CD παρα οτι ειναι Live o ηχος.

Δεν ειναι τοσο απογοητευτικο οσο περιμενα με βαση τα trailer που ειχαμε δει,βλεπεται ανετα δηλαδη.

Όπως μου είπε ο Σάφερ σε συνέντευξη που κάναμε τον ήχο τον έχουν πειράξει στο στούντιο.(όχι πως δεν το είχαμε καταλάβει βέβαια) Περισσότερα τη Δευτέρα που θα την ανεβάσουμε.

Μόλις το απόλαυσα ξανά και κινηματογραφικά…
Παραείναι τέλειος ο ήχος, ο Stu γαμάει και η Κύπρος μπήκε για τα καλά στον παγκόσμιο χάρτη της Μέταλ σκηνής…