Iced Earth - Plagues of Babylon

έτσι, γιατί FUCK YOU todd mcfarlane :confused:

Δηλαδη δεν σου αρεσουν τα εξωφυλλα των The Dark Saga, Night Of The Stormrider, Something Wicked This Way Comes?

ναι ρε ποιστ. παμε για δεύτερη σερί δισκάρα 8)

Δε με τρέλανε… τραβηγμένο σε διάρκεια, χαζοί στίχοι…

Του λείπει ένα γκάζι. Ωραία τραγούδι, αλλά όχι για opener.
Πράγματι, η διάρκεια είναι τραβηγμένη

μου αρέσει το ρίφ στην αρχή αλλά μετά κάνει μεγάλη κοιλιά σαν κομμάτι.

Το δικαιολογώ επειδή είναι concept το άλμπουμ (το μισό άλμπουμ σύμφωνα με το schaffer).

Καλο τραγουδι,αλλα η διαρκεια του θα μπορουσε να ειναι μικροτερη. Ελπιζω ο δισκος να εχει και καλυτερα.

Tο κομματι κατα την γνωμη μου αν ειχε μικροτερη εισαγωγη και καλυτερο ρεφραιν θα απογειωνοταν.Ειδικα το ρεφραιν ειναι εντελως αδιαφορο.Στο 4:25 γαμαει. schaffer φερε πισω τον Larry Tarnowski

Ψιλοgeneric μου φάνηκε, μου άρεσε πολύ ο ήχος των τυμπάνων. Για να δούμε τι θα λέει ο δίσκος.

Άκουσα το τραγούδι πολλές φορές και μπήκα εδώ μέσα μόνο και μόνο για να γράψω για τον ήχο των τυμπάνων και διαβάζω το ποστ σου και παθαίνω κοκομπλόκο.#-o:lol::thumbup:

Με το που μπαίνει η φωνή λέω “τί ξαναγύρισε ο Barlow?.. wtf ?” Πολύ κοντά στο στυλάκι του αυτός ο Stu… Δεν τους παρακολουθώ πια, δεν ήξερα τι παίζει…
Μετριούτσικο τραγουδάκι. Ωραίο σόλο.
Συμφωνώ για το ρεφραίν.
Άντε να δούμε :-k

Μην περιμένεις αυτό, άκου το τελευταίο τους. Τώρα.

Live εκτελεση του “If I could see you”!!! http://www.youtube.com/watch?v=FowcsoCAjG8

:thumbup::thumbup:

Όσο και να τους αγαπάω τους Iced Earth νομίζω πως έχει παραγίνει το κακό με τις κλασσικές power ballads τους. Από το I died for you και μετά το γάμησαν και ψόφησε. [-X

δεν ξέρω αν μ’αρεσει το τραγούδι, ίδιο με όλα τα άλλα μου φαίνεται

Διασκευή remake του I Died For You.

Ίδια άποψη έχω. Κάθε φορά αυτό το Watching Over Me στις συναυλίες, με έχει κουράσει. Εντάξει, ξέρω ότι είναι για τον φίλο του και ότι έχει συναισθηματική αξία αλλά έχει παρά γίνει. Το Dystopia είχε 2 μπαλαντίτσες χλιαρές.

Εν τω μεταξύ τη καλύτερη μπαλάντα που έχουν γράψει δεν την περιλαμβάνουν ποτέ στις συναυλίες τους

Αρχηγέ, καιρός είναι… Αν οπωσδήποτε πρέπει να παίξες μπαλάντα, παίξε αυτό το άσμα.

Από τα χειρότερα του Something Wicked…

Ναι, οκ, αλλά από τις καλύτερες μπαλάντες που έχει γράψει