Iced Earth - Plagues of Babylon

Μπααααααααααα. Γενικά από Iced Earth δεν μου αρέσει κανένα εξώφυλλο. Μόνο το Burnt Offerings, όπως προείπα.

Ανεβαίνει επικίνδυνα ο πήχης!!!

Listening session

http://www.rockhard.gr/artists/interviews/8767-iced-earth-listening-session

Γενικά οι περιγραφές των listening sessions είναι μικρές και πολλές φορές παραπλανούν.

Εγώ κρατάω κάτι θετικό από την περιγραφή, αλλά δεν φάνηκε να περιμένει και dystopia ο τύπος.

Ωραια/υποσχομενα πραγματα!! Οι περιγραφες καλες ειναι,αλλα μακαρι ο δισκος να ακουστει τοσο καλα και στα αυτια μας…
Πραγματικα ειμαι παρα πολυ περιεργη να ακουσω το ?Highway man?. Αυτος ο συνδιασμος φωνων ανεβαζει τοσο την αγωνια οσο και τις προσδοκιες!

Iced Earth είναι άρα θα έχει ένα επίπεδο ο δίσκος, πρωτοτυπία δεν είναι το φόρτε τους πάντως.

Δειγματα (με το σταγονομετρο) απο ολα τα τραγουδια του Plagues of Babylon.
http://www.amazon.com/Plagues-Babylon-Iced-Earth/dp/B00GVX6NM4/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1386175368&sr=8-3&keywords=iced+earth+plagues+of+babylon

Καλύτερα να μη τα άκουγα

Πάτος;

Νταξ ρε είναι από random σημεία του κομματιού. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Στις 6 του Γενάρη.

Τι riffάρα είναι αυτή γ@μw τη κοινωνία μου γ@μw

το riff στο τέλος είναι καύλα

ο δίσκος είναι πολύ καλός και θα ικανοποιήσει τον τίμιο οπαδό των IE που έμεινε πιστός στην μπάντα στα “πέτρινα χρόνια”

Στέκεται δίπλα στο ντιστόπια?

αν βγάλεις την έκπληξη που είχες στο ντιστόπια λόγω Στου Μπλοκ τοτε …ναι …στέκεται μια χαρά…plus … highwayman … τέτοιο τραγούδι δεν έχουν ξαναγράψει ποτέ…θα δώσω σπόιλερ λέγοντας πως θα χωρούσε άνετα στο tribute to the gods

Και αλλο κομματι απο το Plagues of Babylon. Αρκετά καλύτερο απο το πρώτο.

Among The Living Dead

Το main riff και φωνητική γραμμή είναι βγαλμένα από το horror show. Εντ αη λαηκ δατ.

Περίεργο αλλά ωραίο.
Δεν το λες και τυπικό Iced Earth.

Καλυτερο το Among The Living Dead απο το Plagues Of Babylon που εχει αχρειαστα μεγαλη διαρκεια. Βεβαια κανενα απο τα 2 δεν ειναι Dystopia, Anthem, V ή Days Of Rage ξερω ΄γω αλλα περιμενουμε τον δισκο και θα κρινουμε.

Έχει ανεβεί προς Ρωσία μεριά το ep. Πάμε για δισκάρααααα.

Ναι το τσέκαρα. Είναι οκ το EP. Εννοείται ότι έχουν βάλει τα δυο πιο εμπορικά τραγούδια του δίσκου (If I could See You και Peacemaker) και λογικό μου φαίνεται.