Iced Earth vs Lake Of Tears

Γιατί μου φαίνεται τόσο ίδιος ο ήχος και των δυο…
Όπως και να’χει, Iced Earth.

Iced Earth με Barlow…Απο τις καλυτερες φωνες για μενα στο χωρο της Μεταλ.Οι εκτελεσεις των τραγουδιων στο Αlive In Athens σε κανουν να ανατριχιασεις

Iced Earth δαγκωτό!

Ποιός Μπάρλοου? Αυτός ο παικταράς που είχε ο ΠΑΟΚ παλιά στο μπάσκετ?
Άκου Μπάρλοου. Χεχε

Το πιο άκυρο δημοψήφισμα που έχω δει ως τώρα στο forum! :lol: :lol: :lol:

P.S. Δεν ψήφισα τίποτα γιατι και οι δύο είναι της πλάκας…

Όντως τα 2 συγκροτήματα δεν πολυέχουν σχέση…

Υ.Γ. nihilist, από τη στιγμή πού συγκροτήματα όπως οι Maiden & Savatage είναι από τα αγαπημένα σου, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείς τους Iced Earth μπάντα της πλάκας… Εκτός κι αν έχεις ακούσει κάποιο από τα τελευταία τους albums… Άκου τα 3 πρώτα κ ίσως αναθεωρήσεις :wink:

Iced Εarth…χαλαρα!!!

+1
κ της ουλιτιδας!

Γουστάρω το original stuff όχι τις κόπιες…
Έχω ακούσει διάφορα κομμάτια, όχι ολόκληρο album. Και για να είμαι ειλικρινής τα heavy ακούσματα μου τελειώνουν σ αυτά τα δύο σχήματα. Α! Και στους Witchfinder General! :smiley:

Εμενα μου λες? Ξερεις ποσες φορες εχω βαλει τα κλαματα ακουγοντας τα watching over me και question of heaven απ’το alive in athens. O Schaffer ηταν και γαμω τους συνθετες… Απλα τωρα εχει ξεπεσει λιγο…

Τι σχέση έχουν οι Lake Of Tears με τους Iced Earth βασικά;

:roll:

Καμία… κουβέντα να γίνεται! :lol: :lol: :lol:

Τελείως άκυρο topic.Mα τελείως λέμε… 8)

Lake of tears

ΧΟ ΧΟ ΧΟ !!!

Ο Santa Claus!!!:lol: :lol: :lol:

βασικά οι iced earth πλέον απευθύνονται σε 15χρονα, ενώ οι Lake Of Tears (οι οποίοι ούτως η άλλως είναι ανώτεροι συνθετικά) συνεχίζουν και αφορούν και μικρές και μεγαλύτερες ηλικίες, οπότε δαγκωτό Lake Of Tears

PS και επειδή ζούμε στην Ελλάδα, σε τέτοιου είδους poll, πάντα οι iced earth, δυστυχώς, θα βγαίνουν πρώτοι…[-X

Οντως ρε παιδια τι ακυρα πραγματα ειναι αυτα? Απο που και ως που ο ηχος των Iced Earth μοιαζει με αυτον των LoT???#-o #-o #-o #-o Με καμια Παναγια ομως…

Ε τοτε ας βαλω και γω ενα δημοψηφισμα Διαφανα Κρινα VS Sepultura: Ποιος εχει επηρεασει ποιον!#-o 8O

Περα απ’αυτα προκειται για τις 2 μπαντες που εχω λατρεψει στο παρελθον περισσοτερο ισως απο καθε αλλη για τους δικους μου προσωπικους λογους. Φυσικα και αρνουμαι να ψηφισω.

Σόρρυ αλλά η σύγκριση μου φένετε άκυρη,καθότι 2 εντελώς διαφορετικές μπάντες,σαν να συγκρίνεις Darkthrone με Tupac,οπότε δεν υπάρχει κάποιο σταθερό κρητίριο για να διαλέξεις,πέρα απ’ το γούστο.:-s

ακυρο το ακυρων ακυρο!!!τι ειναι αυτα ρε???πατε καλα???με ποια λογικη βαλατε αυτα τα συγκροτηματα να συγκριθουν μεταξυ τους???
το μονο σιγουρο ειναι οτι επειδη οι lake of tears εχουν βασιστει πανω σε 70’ς μεγαθηρια για τον ηχο τους,προφανως οτι και να βαζαμε απο ενα μεγαλο 70’ς γκρουπ διπλα στους iced earth,παλι οι iced earth θα βγαινανε!!!

upon the highest mountain!!!