Iced Earth

Ti egine me daytous? Pethanan?? :lol: To site tous exoun na to ananewsoun 10 mhnes! 8O To mono pou xerw einai oti o Owens vgainei se periodeia me to sygrothma tou…

Καιρός για διάλυση.

:lol: :lol: :lol:

+1

+1[/quote]

+2 :lol:

Καλέ μου Θεούλη σε παρακαλώ κάνε να παρατήσει ο Matt Barlow τους μπάτσους και να ξαναγυρίζει στους Iced Earth και να βγάλουν μια δισκάρα για να σκάσει ο κάθε μ@λάκας!

Ευχαριστώ!

Απ’ τα γελια?

Ο Schaffer σε μία σχετικά πρόσφατη συνέντευξή του είχε πεί οτι δουλεύει στη συνέχεια του Something Wicked…την οποία θέλει να τη βγάλει σε δύο δισκους με διαφορά έξι μηνών ο ένας με τον άλλο (ala SOAD :slight_smile: )

Για να δούμε…

Έτσι μπράβο.Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν.

[quote=“sokin”]Ο Schaffer σε μία σχετικά πρόσφατη συνέντευξή του είχε πεί οτι δουλεύει στη συνέχεια του Something Wicked…την οποία θέλει να τη βγάλει σε δύο δισκους με διαφορά έξι μηνών ο ένας με τον άλλο (ala SOAD :slight_smile: )

Για να δούμε…

Αν και αποκλειεται να ειναι το ιδιο καλα…

Προσωπικά οι Iced Earth όταν ξεκινούσα να ακούω metal ήταν μία από τις αγαπημένες μου μπάντες. Τους σέβομαι σαν μπάντα αλλά πλεόν υπάρχουν πολλές άλλες μπάντες τις οποίες θεωρώ ανώτερες. Ελπίζω να γίνεται κατανοητό ότι κάποια πράγματα τα λέμε για πλάκα και να μην “ανάβουν” τα αίματα τσάμπα! (αυτό το λέω από προσωπική “πείρα” σε άλλο forum όπου είχα “τσιμπήσει” κι εγώ σε ανάλογες “παγίδες”) Πάντως είτε γυρίσει ο Βarlow, είτε βγάλουν συνέχεια του Something Wicked… το Burnt Offerings δεν ξεπερνιέται! Dante’s Inferno, τι να λέμε τώρα!

βασικα οτι και να γραψει ο schaffer χωρις barlow δεν ειναι iced earth αλλα judas Priest με πιο γρηγορα riffs :frowning: κλαψ

Απ΄τις μεγαλύτερες αγάπες μου, αλλά μ’απογοήτευσαν αρκετά στο τέλος και δισκογραφικά και με τις παπαριές του Schaffer για τη χώρα του, που παλεύει για την ελευθερία μας… μπρρρρρ

Πράγματι, το γαμ@ει το ζήτημα με τα πατριωτικά του…

Αλλα προσωπικά το Alive In Athens (μετα το Live At Donington) είναι το κορυφαιότερο ever!

Ακόμα έχω φωτοτυπία το εξώφυλλο στον τοίχο μου του Live

Ακομα και να μη γυρισει ο Barlow τουλαχιστον να παρουν εναν τραγουδιστη (οχι απαραιτητα γνωστο) που φωνητικα να ειναι στο στυλ του Barlow, γενικοτερα στο στυλ των Iced Earth. Η επιλογη του Owens ειναι, οπως αποδειχτηκε, τελειως λαθος. Καλος σαν δισκος το Glorius Burden(μουσικα, γιατι στιχουργικα…) αλλα ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με Ιced Earth…

Οσο για τον αγαπημενο μου δισκο απο Iced Earth αυτος ειναι με διαφορα το Dark Saga αλλα αγαπημενο μου κομματι ειναι το Burnt Offerings. Μακαρι να επιστρεψουν σε αυτο το στυλ.

Δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο εφικτο…

Ακόμα έχω φωτοτυπία το εξώφυλλο στον τοίχο μου του Live

έτσι, έτσι… :lol: :lol:

Πρέπει να γκρέμισαν το κλαμπ δηλαδή και να μαζέψατε τα κομμάτια εκείνο το βράδυ ε;

Από Θεσσαλονίκη είμαι τους είχα δει εδώ τότε! Το live έσπερνε :twisted:

Δεν το βλέπω δυστυχώς να βγάζουν κάτι αντίστοιχο σαν Burnt Offerings