Iced Earth

Εγώ το βλέπω τώρα, κάτι με χαλάει στον ήχο γμτ όμως. Αν και ίσως είναι η ποιότητα του ripping

Απλα συγκινηση :cry::cry::cry:

δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το στόρυ, οπότε σίγουρα θα έχει αναφερθεί κάπου πιο πριν. γιατί έφυγε πάλι ο ματ?

φαμίλια!

έμπλεξε με τη μαφία?

τον προσλαβανε στη πυροσβεστικη!!!

γαμωτ…ψαχνω να βρω κανα βιδεακι να τραγουδαει ο καινουριος εστω κ ενα κομματι iced earth να δω μηπως και το αντεξω να παω στη συναυλια χωρις να τραγουδαει ο… :bow2: :(!!αλλα δεν βρισκω:razz:

Πολύ δυνατό comeback και άσος στο μανίκι ο νέος τραγουδιστής…

Περισσότερα [U]εδώ[/U].

[B][I]Πραγματικά πιστεύω πως δεν υπάρχει σύνθεση που να υστερεί και όλες είναι πολύ υψηλού επιπέδου[/I][/B]

ω ρε.!!

Το διάβασα, άκρως ενθαρρυντικό ριβιουδάκι! :smiley:

Έλα ρε!!! Από το πουθενά δισκάρα;;; :slight_smile: :slight_smile:

Μακάρι, μακάρι.

Και πρέπει να περιμένω μέχρι τις 17 Οκτώβρη ε? Θα φάω τη μύτη μου μέχρι τότε. Φτάνω.

χοντρό ψήσιμο με το review. από κει που δεν το περιμένεις. μακάρι όπως λέει και ο sog.

Ειλικρινα αυτο κ αν δεν περιμενα…Δυνατο comeback απο Iced Earth…μακαρι!!!

Για περισσοτερα ριγη συγκινησης κ νοσταλγια…Oλοκληρη η τελευταια συναυλια των Iced Earth με Matt…:cry::cry: Wacken 2011!!

Στο τέλος που έλεγε o Matt “Thanks to my brothers” και ξεχασε το όνομα του μπασίστα και του lead-ά πως σου φάνηκε?:lol:

οσοι αγαπατε Iced Earth θα δακρύσετε ακούγοντας το Dystopia

Κάποια από τα τραγούδια απλά δεν γράφονται κάθε μέρα :wink:

Υπάρχουν στοιχεία από “the dark saga” “Something wicked…” ακόμη και από “The Glorious Burden”

Απλά κάντε υπομονή να λιώσετε με τα Anthem (αργο και βαρύ), Anguish of the youth (απιστευτο ρεφρεν και θυμιζει καπως το I died for you σε δομή), Dark City (ουρλιαχτα αλα Harlford κλασικο Iced Earth), Tragedy And Triumph (Ο Set επιστρεφει και τα ρυθμικα του Schaffer σπερνουν πανικο), End of innocence (ωραια μπαλαντα σε στυλ Ghost of freedom)…κλπ κλπ…ουτε ενα filler ουτε μια αδυναμη στιγμή

Νο 1 metal αλμπουμ μεχρι στιγμής για φετος …

μα τετοιο μπριζομα και ουτε ενα sample!!!τι στο καλο…και οι απο πανω επιτηδες το κανετε ε??
…φφφφφφ

:lightsabre::frowning:

Ολοι λετε καλα λογια και αυτο ειναι ευχαριστο.Μακαρι ρε μαγκες!!!

Θα θελα πολυ να συγκινηθω με το νεο αλμπουμ… πραγματικα θα το ηθελα… αλλα χωρις Matt Barlow και μετα απο τοσα χρονια, δυστυχως μου εχει φυγει η καψα πιστευω. Ποτε δεν ηταν τεραστιο συγκροτημα οι Iced Earth, αλλα ειχαν εναν πυρηνα, ενα κατι, ειχαν κατι να πουν, τουλαχιστον μεχρι και το Glorious Burden (αν και το θεωρω ΠΟΛΥ υποδεεστερο των 3 προηγουμενων του). Θα το ακουσω το αλμπουμ, αλλα δεν ελπιζω, οσο καλος και να ειναι ο τραγουδιστης