Iggy Pop @Release Athens Festival 8/6/2019

13 Likes

12,000 χωράει απο eπισημα χείλη, τώρα ποσους υπολογίζει ο κάθε δημοσιογράφος… (συνηθως προς τα πάνω οι εκτιμήσεις). Πρεπει να ψιλοτιγκαρισε επομένως. Priest λχ στην “αποχαιρετστήρια” είχαν 6.500-7.000 και ήταν ας πουμέ μεχρι τη μέση και μετά αραίωνε τρελά.

1 Like

Δε περίμενα τόσο κόσμο για Ιggy. Αν και είχε αρκετό καιρό να έρθει. Κάνα 12αρι κάπου είχε.
Τον πιο πολύ κόσμο είχαν οι Muse ως τώρα.

Αποκλείεται όλος ο χώρος να χωράει μέχρι 12. Στους Muse δηλαδη ποσους είχε. Επίσης priest αρισετρα-δεξια μπροστά ήταν αραιά. Και εγώ ξέρω από δημιοσιουγράφους ότι ήταν πάνω από 15 χθες. Και αυτοί επίσημα παίρνουν την πληροφορία, δεν μετράνε με το μάτι κόσμο.

Και μένα κουφό μου φαίνεται για 20 χιλιάδες. Οι μπαρούφες που γράφουνε στον Red 96.6

Eγώ πιστεύω το rockrooster που έγραψαν για 15.000 κόσμο.

Εμένα κάπου έπιασε το αυτί μου πως τα 15Κ πατήθηκαν :wink:

Αλλά νομίζω μικρή σημασία έχει αυτό. Πιο πολύ μετράει το ισοπέδωμα που μας χάρισε ο Νονός.

Αν θέλετε και μια πιο λεπτομερή περιγραφή του χτεσινού σκηνικού, ορίστε και η ανταπόκρισή μας, αν και πιστεύω πως όσοι το ζήσαμε συμφωνούμε πλήρως.

“canis iggus popus familiaris”

5 Likes

20 δεν χωράει, ειναι υπερβολή. Τωρα, 12-15 με λιγή καλη θελήση και στριμωξιδι, ισως. Απο την άλλη, καλο ειναι να μην τιγκαρούν και σε σημειό σαρδελιασματός. Αν ποτε γινοτάν τπτ, μετα θα λέγανε, μα, μου, σου ψου.
Πχ σε συναυλιά σε κλειστο χώρο έχει τιγκαρει μερος τόσο που με δυσκολιά ανοιγες την πορτά. Φαντάσου να πιασει μια φωτιά, (λέμε τώρα). Ευχάριστο πάντως που ο Ιγκι ακόμα το χει.

Ισχύει αυτό που λες. Μέχρι στιγμής στο release δεν έχει τύχει να γεμίσει όσο δεν πάει οπότε είναι κομπλέ. Άσε που σε σχέση με την didi έχουν κάποια στοιχειώδη μετρα ασφαλείας.

Ο Iggy είναι μεγάλος περφορμερ. Θα το χει μέχρι να σταματήσει

Ήμουν εξωτερικό για δουλειά και την έχασα. Και ίσως χάσω κ disturbed για τον ίδιο λόγο.
Σε όσους μίλησα ολοι συμφώνησαν ότι ήταν φοβερά!

Παλουκάρια χώρο για παρκαρισμα έχει εκεί; Πόσες ώρες θα φάμε για να φύγουμε το βράδυ;

1 Like

Καλύτερα να το βάλεις απ’ την απέναντι μερια της λεωφόρου να μη φας όλο το σκάλωμα στα village

3 Likes

Σωστός , όλες τις φορές πάρκαρα απέναντι στις κάθετες οδούς απροβλημάτιστα

1 Like

Πίσω απ το Νιάρχο δηλαδή;

Κ απ’ την πλευρά του Νιάρχος έχει κάτι καβατζες απ’ ότι έμαθα αλλα δεν την ξέρω καλά την περιοχή.Παντως βολευει γιατί έχει κ την 2η είσοδο κάπου εκεί.Εγω θα πάω εκεί που είπαν τα παιδια αφού γνωρίζω κ καλυτερα το μερος

Εγώ θα σας πρότεινα να παρκάρετε κοντά στην Πλατεία Νερού, όσο πιο κοντά γίνεται. Ευκολία λέμε.

γιατί θέλω να παρκάρω εγώ από την απέναντι πλευρά. Στον Iggy δεν έβρισκα κοντά και περπάτησα δέκα ολόκληρα λεπτά

Ως παθόντας:
Για να πάτε: Πάντα παλιά παραλιακή (συνήθως την παίρνω από το Καραϊσκάκη. αλλά και από Συγγρού γίνεται.

Πάρκινγ:
Αν κατευθύνεσαι προς Πειραιά, στο απέναντι πεζοδρόμιο από το τραμ με μούρη προς Πειραιά.
Αν κατευθύνεσαι προς Γλυφάδα: Στη Μαρίνα φλοίσβου.

Μπορείς ακόμα και να παρκάρεις σε κοντινή στάση του Τραμ και να πάρεις το τραμ.
Η με ηλεκτρικό μέχρι τη στάση Φάληρο και μετά τραμ.