Iggy & The Stooges

Δεν βρήκα άλλο θέμα, κανεις δεν πήγε;;;;
Καταπληκτική συναυλία!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε τί έγινε… μόνο αν το δει κανείς! Αυτός ο άνθρωπος (Iggy) δεν επηρεάζεται από το χρόνο μου φαίνεται! Έκανε crowd surfing (και πολλοί άλλοι βασικά), ανέβασε κόσμο που χτυπιόταν έξαλλα στη σκηνή, σκαρφάλωσε σε κολώνες, ενισχυτές -ότι βρήκε τέλωσπάντων, μας έδειξε…(να το πω κομψά) “ακατάλληλα” σημεία του σώματος του, κατέβηκε στον κόσμο… Ο τύπος που τον πρόσεχε τα 'χε παίξει! Έτρεχε να τον μαζεύει… Και τραγούδησε απίστευτα καλά, ενώ και οι Stoogesήταν φοβεροί!! Ο ένας καλύτερος από τον άλλο, αν κι εγώ χάζεψα πραγματικά με τον μπασίστα: τί έκανε ο άνθρωπος;;!! Θεός… Πολλοί καλοί και οι Puressence και Film, αν και οι Puressence με κούρασαν λίγο στο τέλος κυρίως όμως λόγω του ήχου: ο χώρος ήταν αρκετά κλειστός και κουφαθήκαμε τελείως (το μόνο μειονέκτημα της συναυλίας). Ο χώρος πάντως είχε γεμίσει! Και με το που βγήκε ο Iggy έγινε χαμός! Μας ξεσήκωσε πραγματικά! Πριν ήταν πιο ήρεμα τα πράγματα… Όταν μίλαγε δε, άκουγες κάτι ανάμεσα σε “fuck”, “fuckers”,“fucking” άντε και λίγες ακόμα λέξεις! Πολύ γέλιο… Φοβερός ο τύπος!
Όσο για τα κομμάτια, έπαιξαν μόνο από την εποχή των Stooges και όχι άλλα του Iggy αλλά προσωπικά δεν με πείραξε καθόλου!
Από τις καλύτερες συναυλίες και δεύτερη μεγάλη συγκίνηση μέσα σε 3 μέρες! (Η πρώτη και μεγαλύτερη λόγω προσωπικής τρέλας ήταν οι Guns). Μακάρι να ξανάρθουν…

Πραγματικά super ο γερο Iggy … βέβαια τον είχα δει και το 2004 στην Πετρούπολη οπότε ήμουν έτοιμος για αυτό που θα γίνει … μιλάμε για ξυλίκι τρελό στις πρώτες σειρές …
Μέσα σε 3 μέρες Guns-Iggy πόσο ξύλο να αντέξω ο γερομεταλοπατέρας :smiley:
Άντε μια βδομάδα ξεκούραση και βουρ για Καβερντάλε και Σκορπιούς θα τα σπάσουμε λέμε!!

Ontws kali i sinaulia xtes an kai perimena o Iggy na ta dwsei ola. (Htan ligo sigkratimenos se sxesi me palioteres sinaulies tou) Ta meionektimata itan oti oi Stooges paiksane ligi wra kai me arketa kako ixo. Kata ta alla to na blepeis ton Iggy on stage einai mia kali empeiria. Episis kaloi itan oi Film alla polu kaloi gia mena itan oi Puressence (tous exw mia adinamia)! Kai ikanopoitiko itan oti irhte para polus kosmos enw labenan xwra toulaxiston alles 3 megales sinaulies stin Athina. Ante ta leme stous Scorpions!

Πραγματικά πολύ καλή η συναυλία του Iggy την Τετάρτη. Εγώ τον έβλεπα πρώτη φορά ζωντανά και δεν ήμουν καθόλου προετοιμασμένη για αυτό που θα αντιμετώπιζα! Εκρηκτική παρουσία, φοβερή ενέργεια και απίστευτη η επαφή με το κοινό! Το θέατρο ήταν γεμάτο ασφυκτικά από γυμνασιόπαιδα μέχρι 60ρηδες! Εκπληκτικό… Αξιοπρεπές το άνοιγμα με Film & Puressence, αλλά όταν βγήκε ο Iggy όλοι ήταν όρθιοι και παρέμειναν ως το τέλος! Λίγο με ενόχλησε κι εμένα ο ήχος (μέχρι την επόμενη μέρα δεν άκουγα καλά) καθώς και οι ατελείωτες ουρές στην καντίνα, αλλά η εμπειρία ήταν ασύγκριτη… Εύχομαι να τον ξαναδούμε σύντομα.