Ignore list

Υπάρχει η δυνατότητα να βάλεις κάποιους χρήστες σε ignore list? Νομίζω θα έλυνε πολλά προβλήματα στο forum…

6 Likes

Συμφωνω

Ίσως η πολυτιμότερη λειτουργία ενός φόρουμ, γλιτώνεις απεριόριστο αριθμό τρολ έτσι (και σπάσιμο νεύρων επίσης). Θα ήθελα να το δω να προστίθεται αν ειναι δυνατον.

7 Likes

Απο την στιγμη που δεν μπορουμε να εχουμε πιο αυστηρο moderating το ignore button ειναι μονοδρομος.

4 Likes

είμαστε το μόνο φορουμ που δεν έχει αναρτημένους κανόνες που μπορείς να τους διαβάσεις κατά την είσοδο σου , δεν έχει mods και δεν έχει ignore . Τα 3 βασικά στοιχεία για μια ομαλή παραμονή σε ένα φορουμ

2 Likes

Εγώ λέω να εφαρμόσουμε την μέθοδο του οστρακισμού.

3 Likes

Μάλλον οι περισσότεροι το ξέρετε “εξοστρακισμό” ε; Αχ το βιβλίο της Ιστορίας του Δικαίου φταίει του Humbert!

Στα σοβαρά πάντως, το ignore θα ήταν μια κάποια λύση, οι κανόνες και η παρέμβαση των mods ακόμα καλύτερη. Το θέμα με τα trolls δεν λύνεται εύκολα, γιατί πάντα μπορούν να κάνουν νέα accounts.

Όντως οστρακισμός είναι?!

Btw, οι κανόνες είναι απλά για να λες “σε κάνω μπαν γιατί ο ταδε κανόνας μπλα μπλα”,
ο καθυστερημένος είναι καθυστερημένος either ways. Είτε με κανόνες είτε χωρίς.

1 Like

Και τα δύο είναι σωστά!

Δε νομίζω.

Θελει σοβαρο moderation να κυνηγαει IP κτλ. Επειδη καλως η κακως τα παιδια δεν εχουν τον χρονο η την διαθεση να ειναι ολη μερα πανω απο το φορουμ (σεβαστο) το ιγκνορ ειναι το καλυτερο που μπορει να γινει.

1 Like

Παιδιά, ακόμα και το ignore δεν ξέρω αν υπάρχει ως built-in funcionality στην πλατφόρμα αυτή που χρησιμοποιείται για το συγκεκριμένο φόρουμ.

Αυτό που θα ήταν απλό να γίνει, θα ήταν να μας πει κάποιος από το rocking την ακριβή έκδοση και το όνομα της πλατφόρμας και να googlάρουμε μετά αν υπάρχει το ignore κι αν μπορεί να ενεργοποιηθεί εύκολα. Αν όχι, θα χρειαστεί developer. Δε θα είναι κάτι δύσκολο αλλά δε νομίζω πως μπορεί να υλοποιηθεί με αυτά τα δεδομένα (έλλειψη χρόνου ακόμα και για στοιχειώδες moderation).

1 Like

Ονειρο θερινης νυκτος δυστυχως η ενεργοποιηση του ignore.
Θα ηταν πολυ πολυ ευχαριστο αν μπορουσε καπως να συμβει αυτο.

1 Like

Αφου ετσι και αλλιως εσεις αποφασιζεται ποιος και τι θα λεει δεν νομιζεται να ειναι περιττο αυτο που ζητατε;

ο έχων τη σφίγγα σφίγγεται…

Τιιιι έχουμε εδώ;;;

1 Like