Νile live in Athens 7/10/08

Και Grave ρε! :(:(:frowning:

Μερικα λεπτα πριν δω Severe Torture, νομιζα οτι θα παιξουν και οι Belphegor. Ποσο τσακαλος ειμαι?

Τεσπα, το live ηταν απιστευτο και πραγματικα επαθα πλακα με Nile. Πρωτη φορα τους ειδα ζωντανα.
Στην αρχη ο ηχος δεν ηταν καλος, αλλα εστρωσε στην πορεια. Αναλωθηκαν στα 2 τελευταια αλμπουμ.

Αληθεια ποσο ειναι το εισητηριο Αθηνα?

27 ευρω ειναι το εισητηριο Αθηνα.
Για πες!Ποιες μπαντες ειδες ακριβως ? Κοσμος,μαγαζι κτλ ?

Εδω ηταν 20 το εισητηριο, και μιλουσα με ενα τραγο εκει και μου ελεγε οτι εχουν γινει πολυ ακριβα τα λαηβς. Δλδ μου λεει, “πριν 2-3 χρονια εβλεπες τα ιδια με 12?” και εκει ηταν που δακρυζα απο τα γελια.

Το μαγαζι στο biebob μαμιεται, και σκεφτομαι να μην ξαναπαω για καποιες συναυλιες που ειδα οτι εχει. Δλδ, πολυ οτι να’ναι μερος. Δε γουσταρα καθολου.

Κοσμος: μονο βελγους δεν ειχε!:lol: Ειχε καμμενους απο αγγλια, γαλλια, ολλανδια, γερμανια. αλλον ελληνα δεν βρηκα :stuck_out_tongue:

Ειδα Severe Torture, Grave, Nile.
Ναι θα το πω. Οι Grave μου φανηκαν απιστευτα βαρετοι :!:

Ενδιαφεροντα τα οσα λες.
Οσον αφορα τους Grave γουστα ειναι αυτα.Μπορει να μην εκαναν και καλο λαιβ εν τελει.
20 το εισητηριο ε ? Καλη φαση.

Ε λοιπόν δεν ανέχομαι μία μέρα πριν τη συναυλία να μην είναι τοπ το θρεντ των Nile…
Κύριοι στο τέλος της συναυλίας ουρλιάξτε για Unas encore γιατί ο Sanders λέει ότι το παίζουνε μόνο στα κοινά
που το ζητάνε άγρια στο τέλος… Nile reeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Γαμω τις αφραγκιες μου γαμω…:(:(:cry::cry:…Καλα να περασετε ρε μαγκες περιμενω σχολια αυριο!!!

Γαμησαν οι Nile φυσικα…αλλα για πολυ λιγο…1ωρα και 5 λεπτα ειναι πολυ λιγος χρονος για το ονομα τους πλεον!
Το 2005 Αυγουστιατικα ειχαν παιξει περισσοτερο και σε αθλιες συνθηκες…

Καταπληκτικοί οι Nile:D Είχαν απίστευτο ήχο!!! Παίξανε σχετικά λίγη ωρα, αλλά σημασία έχει ότι παίξανε πολύ καλά και το ευχαριστηθηκαμε!Από τα support καλύτεροι μου φάνηκαν οι Suicidal Angels:)
Γενικά, ήταν μια ωραία ατμοσφαιρα:p

υ.γ: είδα τον Ανδρέα καρδουλες και τον Σάκη από τους Rotting Christ λιγο πριν αρχισει το live. (Eυτυχία!!:vibrate:)

George gear…

Karl κι εγώ…

διακρίνετε κάποια διαφορά βάρους;;;;:lol:

Karl and Sepsis … γεια σου φίλεεεεεεεε

έπαιξαν όντως λίγο για το όνομά τους…
αλλά γ@μήσανε, τι να πω, σκηνική παρουσία, ήχο, άψογοι!!!
Αλλά δεν έπαιξαν κάποια καλά τραγούδια… δε πειράζει…

από τα support γούσταρα ΤΡΕΛΑ με Mass Infection kai In Utero Cannibalism
ενώ οι Suicidal Angels δεν μ’ άρεσαν καθόλου και πιστεύω πως δεν ταίριαζαν!!
Ο τραγουδιστής σαν ποζεράς συμπεριφερόταν… αλλά το κοινό γούσταρε!!!

πάντως, 1η φορά που πάω σε συναυλία και αρχίζει στην ώρα της…:lol::lol:

οι οποίο την ώρα που έπαιζαν τα σαπόρτ συγκροτήματα, ήταν με τον Κόλλια στο μπαλκόνι επάνω από τη σκηνή και τα λέγανε…

τον Κόλλια δεν τον είδα γιατί στο τέλος κι ενώ ήμουν κομμάτια, είχα πάει κατευθείαν από τη δουλειά,
οι άνθρωποι του μαγαζιού μας έδιωξαν ευγενικά για να μεζέψουν οι Νile τον αξοπλισμό τους!!

ούτε μπαγκέτες καβάτζωσα… χαχα… αν κι έχω 1 ζευγάρι του…

Η ξενερα ήταν οτι ημουν καγκελο και εκει που εβλεπα το setlist ειχε Sarcophagus μεσα και κατι αλλα γαματα αλλα δεν τα παιξαν :stuck_out_tongue:

Παίξαν τα κομμάτια που αναφέρονται στο report του Rocking, συν άλλα δύο στην αρχή που όμως δεν θυμάμαι καθόλου ποια ήταν.

Sacrifice Unto Sebek και Black Flame