Imagine Dragons ( και καιρός)

Καλησπερα, δεν βρήκα open thread για την συναυλία τους, και οκ λογικό κάπως, αλλά είμαι σίγουρος ότι πολλοι θα παμε. Το θέμα είναι ότι ο καιρός κυριολεκτικά απαγορευει τέτοιες καταστάσεις. Στο σημείο της Αθήνας που βρίσκομαι βρέχει ασταμάτητα εδώ και μια ώρα… Οι δρόμοι είναι ποταμια. Ξερει κάποιος/ έχει ενημέρωση τι γίνεται στο ΟΑΚΑ? Υπάρχουν ίσως και φίλοι που θα ταξίδευαν αλλά δεν γίνεται με αυτές τις συνθήκες… Τι προβλεπεται με εισιτήρια/ επιστροφες;;;

Από το insta της high priority

Κανονικά γίνεται το live όπως βλέπω.

Εδώ παίζουν το believer :arrow_up:

Με βάρκα πήγε ο κόσμος;;

Βέβαια κι εγώ θα πήγαινα , το 60ρι δεν μπορούσα να δώσω αλλιώς θα ήμουν εκεί, δεν θα κωλωνα στη βροχή :cry:

Μιλάμε για απίστευτα καραγκιοζιλικια. Λώρης είναι αυτό; εντάξει η χώρα είναι σε διάλυση.

1 Like

Δεν πηγα διότι ο δρόμος μπροστά από το σπίτι μου ήταν ποταμι, και δεν μπορουσα να παρω και μετρό ( ευαγγελισμός γαρ)… Άρα;

Μα δεν είναι μια βρόχα απλή, πραγματικα ήταν πανδυσκολο να προσεγγισω. Ή θα κολλουσα στη κίνηση σε ένα ταξί ή τι; θα περπαταγα μέχρι την Ομόνοια; γιατί από εκεί ξαναξεκινουσε το τρένο…

Απαράδεκτο που έγινε η συναυλία εν μέσω κακοκαιρίας και σε ισχύ το alert από το 112.
Από ότι διαβάζω πολλοί δεν έφτασαν καν στο ΟΑΚΑ

Μπορεσα να παω καθως μενω κοντά. Συμφωνώ με ολους τους προηγούμενους. Βεβαια εφ οσον μπορεσα να παω πρεπει να πω οτι αξιζε. Κριμα για τα υπόλοιπα.

Πόσο κόσμο κατάφερε να μαζέψει;

Απαράδεκτη διοργάνωση για άλλη μια φορά από HP πάντως με βάση αυτά που διαβάζω

Τώρα παιδιά μπαίνω στο τρένο και έρχομαι , προλαβαίνω;

Η ξεφτίλα σ αυτή τη χώρα δεν έχει τελειωμό

4 Likes

Πόσο κόσμο μάζεψε;

20230907_003258

21 Likes

Δυσκολο να υπολογισεις κόσμο. Πολυ μεγαλος χωρος αλλα λιγο τα αδιαβροχα λιγο καποιοι με ομπρέλες δεν μπορεσα να καταλαβω…Ηταν καπως πιο απλωμενοι απο το αν ηταν φυσιλογικες συνθηκες. Να συνυπολογισουμε και καποια κενα απο τις λασπολιμνες. Και επισης λογω των συνθηκων δεν ελεγχαν εισιτήρια στην εισοδο ξατα τις 9 παρα που πηγα. Οποιος ηθελε εμπενε κανονικότατα.

Έχω πάει σε τόσες συναυλίες, αλλά σήμερα η ανοργανωσια ξεπέρασε παλιές εποχές rockwave… Καλά δε μιλάω ότι θα έπρεπε να είχε ακυρωθεί αφού φάγαμε το νερό της αρκούδας… Σε κάποια φάση μας έστειλαν στο κλειστό του μπάσκετ να κάτσουμε, βγάζουν ανακοίνωση ότι τελικά θα ξεκινήσει, έχουν έναν πανηλιθιο τύπο στο μικρόφωνο οποίος αφενός έκανε πλάκα με την ταλαιπωρία του κόσμου, αφετέρου έδινε οδηγίες τύπου ‘μην πηγαίνετε από κει πηγαίνετε από δω’… Τον τύπο όμως δεν τον βλέπαμε οπότε δε καταλάβαινε κάνεις τι σημαίνει το ‘από κει’ κ το ‘από δω’…
Δεν τελειώνει εδώ όμως… Εκεί που είμαστε στο κλειστο του μπάσκετ, βγαίνει ανακοίνωση ότι το λαιβ θα ξεκινήσει σε 10’…δε προλάβαιναμε ούτε για πλάκα να ξαναφτασουμε στην αρένα, γτ έπρεπε να περάσουμε από μια πόρτα όλοι και ο βλαμμένος στο μικρόφωνο να λέει αν γίνει ατύχημα θα ακυρωθεί η συναυλια
Παρόλα αυτά η μπάντα τα σπάσε…

2 Likes

Συγγνωμη που αστειευομαι με την ταλαιπωρια σας, αλλα δεν αντεξα:

Με αυτο το νικνειμ, δεν επρεπε να φοβασαι.

16 Likes

μου αρεσε!!!

1 Like

επρεπε να ειχε ανοικτα τα σχολια απο κατω να σου ελεγα τι θα γινοταν!!!