Imperanon - Stained

[SIZE=“4”]Imperanon - Stained [/SIZE]

  1. Blade
  2. Memories To Dust
  3. Stained
  4. Prisoner
  5. Sold
  6. Hollow Man
  7. Rhythm Of Pain
  8. Shadowsouls
  9. Vein (I Bleed)
  10. The End

Αν και δεν ειναι προσφατη κυκλοφορια το αλμπουμ (2004 βασικα…), ειδα σε περιοδικο οτι επανακυκλοφορησε (παρεπιπτωντως, επιεικως απαραδεκτη τοσο η κριτικη του περιοδικου οσο και η βαθμολογια που πηρε --> 6,5…) και με αφορμη αυτο ειπα να τους προτεινω κ στο φορουμ μιας και ειναι απ τις αγαπημενες μου μπαντες. 8)

Οι Imperanon βασικα χρησιμοποιουν συνταγη των παλιων Children Of Bodom, δηλαδη πολυ γρηγορες ταχυτητες, απιστευτες μελωδιες με συχνες δυσολιες κιθαρας-πληκτρων και σιγουρα δεν θα ελειπαν με τιποτα τα νεοκλασικα σημεια τα οποια ειναι σε μεγαλη αφθονία!! Το σιγουτο ειναι οτι αν καποιος λατρευει τους Bodom σιγουρα θα λατρεψει και τους επισης φιλανδους Imperanon… Τωρα για τους αλλους απο εσας δεν ειμαι σιγουρος αν θα σας “κερδισουν” αλλα καλυτερα να τους δωσετε μια ευκαιρια οσοι θελετε και πιστευω οτι δεν θα σας απογοητευσουν…:wink:

Video Clip “Sold”:

ΥΓ1: Παντως οι περισσοτερες κριτικες που εχω διαβασει για τον δισκο, στεκονται στο επιφανειακο “αλλη μια κοπια Bodom” και οχι στις απιστευτες μελωδιαρες που υπαρχουν στο Stained… πραγματικα κριμα…
ΥΓ2: Δυστυχως αυτος ειναι και ο μοναδικος δισκος της μπαντας καθως μετα διαλυθηκαν…