In Flames - Soundtrack to your escape

Μετα απο πολλες ακροασεις μπορω να πω οτι οι IN FLAMES πλεον θα πρεπει να θεωρουνται απο τα μεγαλυτερα ονοματα της ευρυτερης σκηνης… Αν αυτο το alboum ειναι “εμπορικο” και “trendy”, τοτε εγω ειμαι ο Band Pitt… Βαρανε αλυπητα, αλλα δεν το κανουν για να δειξουν οτι ειναι σκληρα παιδακια… Απλα τους βγαινει η οργη τους!!! Και οταν μεσα απο την μουσικη βγαινει καποιο συναισθημα (οποιο κι αν ειναι αυτο), τοτε ο καλλιτεχνης εχει πετυχει τον στοχο του… Το “Evil in a closet” ειναι μια εκπληξη που πρεπει ολοι οι “ατμοσφαιρικοι” ν’ ακουσετε… Αφηστε που σαν σαν Σουηδοι ειναι αψογοι μουσικοι… και στο death metal δε νομιζω οτι περισσευουν οι αψογοι μουσικοι…

Panw pou etoimazomouin na kanw egw to thread…

Sxedon pantou diavazw kales kritikes,alla exw diaforetikh apopsh.De mou aresei h nea katefthinsh pou phran oi In Flames,ekeinh pou eixan siga-siga arxisei na pairnoun apo to prohgoumeno album tous,gia na eimai eilikrinhs.Eimai uper tou na allazei kai na eksellisetai mia mpanta,alla emena dustuxws mou akougetai san oi Korn na suxnazan polu sta cd-players twn In Flames to teleftaio diasthma.Kai den tha kollhsw se tampeles oute se kouventes peri emporikothtas,giati auta ontws einai vlakeies,alla eilikrina,to neo tous album mou fainetai na exei ligotero vathos,polu perissoterh aplothta, gia mena me thn kakh ennoia(giati einai sth moda na ksefortwnontai ta sugrothmata ta solos twra teleftaia,mhpws ta varethikan??? :? ) Den nomizw oti sthn katefthinsi pou exoun parei uparxoun perissotera perithwria ekselikshs,peiramatismou kai dhmiourgikothtas.

Opws kai na’xei pantws,auth einai mono h apopsh mou.

emena pantws mou aresei polu k h allagh k to cd…

Και εμενα προσωπικα μου αρεσε το νεο των In Flames. Σιγουρα δεν συγκρινεται με τα παλιοτερα, αλλα δεν παυει να στεκεται αξιοπρεπεστατα.
Ο νεος ηχος που υιοθετουν ειναι πιστευω η πιο φυσιολογικη εξελιξη που θα μπορουσαν να εχουν, μια και συνεχεια πηγαιναν προς αυτον τον ηχο.
Στις λιγες φορες που το ακουσα μου φανηκε οτι τα thrash στοιχεια ειναι πιο εντονα απο αλλες φορες, πχ In search for I, και εχουν μια πολυ καλη ισορροπια αναμεσα στην καφριλα και στην μελωδια με πιο μεγαλες αντιθεσεις.
Παντως οσες φορες και αν το ακουσα το διασκεδασα.

Κοπέλα μου εμείς θα τα πάμε πολύ καλά … το διαισθάνομαι.

Για το Cd τώρα … οι Ιn Flames , πολύ απλά , όπως έχουν εξελιχθεί από την αρχή του ως και τη τελευταία κυκλοφορία αυτού εδώ του Cd έχουν αρχίσει και μου αρέσουν πάρα πολύ , αυτό το κράμα του Τhrash που συναντάει τη μελωδία … είναι πολύ πετηχυμένο , και είναι η φυσική εξέλιξη του προηγούμενου Cd. Αν είναι και τόσο καλοί Live τότε πιστεύω ότι μιλάμε για group που έχει ακόμα πιο πολύ μέλλον μποροστά του .
Tα λέμε στο Open Air Tρίτη 6 Ιουλίου .
Κατερινάκι … το τηλ. μου είναι …6997 … :wink:

semnaaaaaaaaaa 8a fas fapes sto open air…

Το άκουσα κι εγώ σήμερα. Όχι όλο βέβαια, αλλά ένα μεγάλο μέρος. Τα “ήρεμα” κομμάτια μ’ άρεσαν, αν και πιστεύω ότι σε μουσική που γράφεται για κάφρικα φωνητικά δε μπορείς να βάζεις “κανονικά”. Κατα τ’ άλλα η μουσική μ’ άρεσε. Βέβαια είναι γνωστό πως δεν είμαι φαν του “άγριου”.

Με έχεις κακοχαρακτηρίσει τολμώ να πω. :cry:

O Angel_In_Black einai polu kalo paidi,katse kala sto open air!

Katerina ESU eisai??? 8O 8O 8O

xex nai egw eimai!!! :stuck_out_tongue: pame rout to savvato? asxeto ligo:P SUGNWMH HLIAAAAAAAAAA

Angel_In_Black isws…

Ela re haha allo pali kai touto!!!

Apopse pas pouthena?H maria einai 5hmerh kai egw kathomai mesa…Duh…

aaaa ela twra pou de xarikes :stuck_out_tongue:

Ta’xw vapsei mavra!You’ve got a private message!You’ve got a private message!

ta vlepw siga siga eimai k irc :stuck_out_tongue:

Opa eimaste kai poluasxoles vlepw…Kai ti ‘hip’ nea upografoula einai auth…

heh apo thn arxh thn eixa grapsei alla den eixa alla3ei to no na ginei yes :stuck_out_tongue:
einai stixoi twn katatonia

1)Se thavmazw pou shkwthikes
2)Se thavmazw pou shkwthikes na pas gia diavasma
3)Pes mou pws to kaneis
4)Ok,ta leme.
5)Filia
6)PS: Variomoun na paw na sou apanthsw mesw Private :stuck_out_tongue:

Εκτός ότι δεν κατάλαβα το παραμικρό από το όλο θέμα…Μήπως ξεφύγατε λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο από το τι λέει ο τίτλος???Όχι τπτ σπουδαίο αλλά έτσι μου φάνηκε… :lol:

Πρέπει να είμαστε τα πιο ξεκάρφωτα μέλη ε???Ο kourou θα έχει φρίξει :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ρε παιδιά έλεος… 8O Υπαρχει και το off-topic για να λετε ότι θελετε!
Το cd δεν το ακουσα ακομα γιατι την προηγούμενη βδομάδα που πήγα να το παρω δεν είχε ερθει ακομα εδω στη Βουλ… ε… Θεσσαλονίκη ήθελα να πω! Μεσα στη βδομάδα θα το αποκτήσω μαλλον… :slight_smile:

Εκτός ότι δεν κατάλαβα το παραμικρό από το όλο θέμα…Μήπως ξεφύγατε λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο από το τι λέει ο τίτλος???Όχι τπτ σπουδαίο αλλά έτσι μου φάνηκε…

Πρέπει να είμαστε τα πιο ξεκάρφωτα μέλη ε???Ο kourou θα έχει φρίξει

hlia mas agapas akoma e?:smiley: