In Flames

Πωπω και δεν μου αρέσει καθόλου αυτό που ακούω πφφ αφήστε το κάτω ρε ταραμάδες

2 Likes

Ναι λογικά remaster είναι. Το Clayman τραγούδι ακούγεται διαφορετικό.

1 Like

Μερικά πλάνα από το στούντιο φαίνονται πρόσφατα οπότε ίσως να έκαναν και re-recording. :thinking:

2 Likes

Αυτό είναι που φοβάμαι περισσότερο

6 Likes

Ντάξει θρυλικός και αγαπημένος δίσκος το Κλαίει-μαν. Remaster όσο το θυμάμαι δεν χρειάζεται, μια χαρά ήχο έχει. Eνα re-recording θα είχε την πλάκα του, αλλά φυσικά είναι εντελώς αχρείαστο. Αντε, και στο Jester’s Race, να μας πέσουν τα σαγόνια.

1 Like

Το Jester’s Race βεβαια χρειαζεται και remaster και re-recording ισως αλλα αλλο αυτο. Απο την αλλη Whoracle, Colony, Clayman ειναι για μενα η ιερη τριαδα, τελεια ακριβως οπως ειναι.

Δακρυσα:


Paranoidave
2 days ago

Fans: In Flames should make albums like Clayman again

In Flames, being mischievously literal: O.K

2 Likes

Μου αρέσει όπως είναι. Μια καλύτερη παραγωγή του τύπου Colony/Clayman, δεν θα με χάλαγε βέβαια.
Πάντα στους In Flames υπήρχε ιερή τετράδα, αγαπώ ιδιαίτερα το Jester’s Race.

Κατα τ’αλλα :rofl: για το quote

2 Likes

Πωωωωω παντού τα ίδια, ρε είσαι τρελός ρε;;; Μόνο κομματάρες στο Jester Race, Moonshield, ομώνυμο, Lord Hypnos, December Flower, Dead Eternity, Artifacts… ΠΩΩΩΩΩΩΩ!!!

1 Like

Λορντ ύπνος, αυτογνωσία

1 Like

Εντωμεταξύ όταν λέτε re-recording δεν εννοείτε να προσπαθήσει ο Friden να βγάλει brutal φωνητικά ε; Γιατί τον βλέπω στο βιντεάκι πιο πάνω και αν γίνει, παίζει όντως να προκύψει Κλαίειμαν…

3 Likes

Να τα μας

1 Like

:point_up:.

Ούτε να σκεφτώ τι θα συμβαίνει σε Bullet Ride/Pinball Map.

2 Likes

3 Likes

Εντάξει κομματάρα είναι όπως και να το κάνουμε, αλλά δεν συμφωνώ με αυτές τις κινήσεις. Προφανώς το πρωτότυπο είναι άπιαστο .

1 Like

Clayman 20th Anniversary Edition Track Listing:

  1. Bullet Ride
  2. Pinball Map
  3. Only For The Weak
  4. …As The Future Repeats Today
  5. Square Nothing
  6. Clayman
  7. Satellites and Astronauts
  8. Brush The Dust Away
  9. Swim
  10. Suburban Me
  11. Another Day In Quicksand
  12. Themes and Variations in D-Minor (instrumental)
  13. Only For The Weak (Re-recorded)
  14. Bullet Ride (Re-recorded)
  15. Pinball Map (Re-recorded)
  16. Clayman (Re-recorded)

Τουλαχιστον δεν εχουν επαναηχογραφησει ολον τον δισκο, οπως νομιζα στην αρχη. Το εχουν κανει βεβαια με τα 4 καλυτερα τραγουδια, και επισης αυτο το Themes and Variations ειναι ενα medley απο ριφφς και σολος κτλ απο τα υπολοιπα τραγουδια.

Ολο το αποπανω απλα πρεπει να μπει στο λεξικο στην κατηγορια ΠΕΡΙΤΤΟ και ΑΧΡΕΙΑΣΤΟ.

Ακουσα και τη νεα εκδοση του Clayman… μετρια στην καλυτερη. Το αρχικο ειναι απλα 100 φορες καλυτερο.

2 Likes

Ενθαρρυντικό πάντως θα είναι να κάνουν έναν δίσκο επηρεασμένο από το Clayman, εντάξει για μερικά τραγούδια που ηχογράφησαν ξανά θα τους συγχωρήσω :stuck_out_tongue:

2 Likes

Οι In Flames διασκευαζουν καποια απτα καλυτερα τους τραγουδια στην χειροτερη τους μουσικη φαση. Λογικο να χαμε τραγωδια στο αποτελεσμα. Αρκετα κατωτερο του original,το δε ιντρο λογικα ειναι fan made σε Guitar Pro 3

1 Like

Μόλις άκουσα το Kλαίει-μαν, και όντως κλαίει. Αχρειαστο πραγματικά, ευνουχισμένο και αυτό που μου έχει κάνει φοβερή εντύπωση, είναι ο τραγικός τόνος της κιθάρας.

2 Likes

Θελω να ευχαριστησω τους In Flames που επαναηχογραφησαν το Clayman, γιατι εδω και λιγες μερες παιζουν στο repeat κι αυτο και το Colony και το Whoracle, και εχω ΛΙΩΣΕΙ, νιωθω παλι 18 χρονων ξερω γω.

Μια δωδεκαδα με τα αγαπημενα μου τραγουδια In Flames, χρονολογικα:

  • The Jester Race
  • Jotun (ειπε κανενας Amorphis?)
  • Gyroscope
  • Episode 666 (αξεχαστο για παντα στο Rockwave 2000)
  • Whoracle
  • Ordinary Story
  • Colony
  • Bullet Ride
  • Pinball Map
  • Only For The Weak
  • Clayman
  • Cloud Connected

Και… καπου εκει τους εχασα. Κατι μου λεει οτι πρεπει να πιασω Reroute To Remain, Soundtrack To Your Escape, Come Clarity και Sense Of Purpose. Να φανταστω τα επομενα μετα δεν πολυαξιζουν σε καποιον οχι και τοσο dedicated In Flames fan, αφου εφυγε κι ο Stromblad? Βοηθεια κανεις?

2 Likes

Σταμάτα στο Come clarity.

2 Likes