Incantation

INCANTATION και…πάμε μωρή μπαντάρα!

Κατάφωρα αδικημένοι. Βγάλαν δισκάρες- όχι αστεία. Ελάχιστους μεταλλάδες συνάντησα που τους έχουν έστω ακουστά (πλήν των πολύ πορωμένων/καμμένων με το είδος). Δεν είχαν εδώ το δικό τους θρεντ και δράττομαι της ευκαιρίας να διορθώσω το…λάθος-αδικία! Ορίστε ορισμένοι δίσκοι τους:


Onward To Golgotha


Mortal Throne of Nazarene


Incantation - Diabolical Conquest

για πείτε…
:roll:

Ε όχι και αδικημένοι! Μπαντάρα και απ’ τις λίγες που είναι αψεγάδιαστες για μένα. Απ’ το πρώτο ντέμο μέχρι την τελευταία κυκλοφορία ΓΑΜΑΝΕ όλες!

[B]κλικ[/B] για τον ύμνο

Πάμε Kill Town φέτος λέμε :!:

Εσύ[B] ΕΙΣΑΙ εντάξει[/B], [I]necromayhem[/I], και περίμενα ρέπλυ από σένα… :smiley:
όπως βέβαια και ο ChrisP.

Αλλά περιμένω και από άλλους[I] κατάθεση κοτινου[/I]…:stuck_out_tongue:

ναι ελα ντε δεν νομιζω οτι υπαρχουν και πολλοι που να μην τους ακουνε.
το blasphemy μου φαινεται λιγο αδικημενο απτην αλλη(το χειροτερο εξωφυλλο τους ομως)

Ε και στα τετοια μας που δεν τους ξερουν.
Το να μην γνωριζει καποιος μια απο τις 10-15 σημαντικοτερες
death metal μπαντες ολων των εποχων τον κανει απλως αμπαλο.
Η μπαντα ομως παιζει μπαλα μεγαλη.Εχει παει και τελικο με μερικους
δισκους της.
Βαρυ και ασηκωτο death metal,ηχος ακριβως οπως μας αρεσει,φωνη
οπως πρεπει και το πιο σημαντικο ταυτοτητα.
Αυτοι που δεν ξερουν,δεν μπορουν να φανταστουν ποσους εχουν
επηρεασει οι εν λογω κυριοι.Και εχουν και στα θετικα τους και τους
Profanatica.

Άκουγα με αφορμή τη κριτική που θα κάνω στο metalpaths το Vanquish In Vengeance και απλά μου φυγε το κλαπέτο με τις riffάρες και τη μαύρη ατμόσφαιρα αυτής της μπάντας! Θρύλοι όσοι λίγοι μέσω των Dead Congregation τους έμαθα και χαίρομαι πραγματικά. :smiley: Από τα πρώτα άκουσα μόνο το Rotting Spiritual Embodiment, πιάνω Onwards To Golgotha και Mortal Throne Of Nazarene με τη πρώτη ευκαιρία ε? :slight_smile:

Ναι. Κι εγώ μόνο τα δύο πρώτα έχω ακούσει αλλά πραγματικά είναι δίσκοι μνημεία. Προφανώς θα ακούσω και τα επόμενα σύντομα.

Και ποιος άλλος θα έκανε θρεντ για μπαντάρα???Ο ΝικοςΜαλκ.

Δύσκολο death που κακά τα ψέματα δεν σηκώνουν όλοι. Το Mortal Throne…ψήφισα και εγώ. Έχω ακούσει τα 3 πρώτα που γούσταρα πολύ και το τελευταίο. Κάπου στη μέση τους άφησα γιατί με είχαν συνεπάρει οι Immolation τότε και δεν ξανά ασχολήθηκα.

Φέτος για μένα στο brutal assault ήταν από τις καλύτερες μπάντες μακράν. Από την αρχή ως το τέλος με στόμα ανοιχτό κτλ.