Inception

Προχτες πηγα-επιτελους-,αφου απανωτα σολντ αουτ και κατι διαβασματα με κρατουσαν πισω,οπωτε μια μικρη γνωμη οποιος θελει να διαβασει εδω:

http://www.cinemanews.gr/v5/movies.php?n=7214
:slight_smile:

υγ. Οταν βγει ελλαδα και το δειτε αρκετοι, εδω μεσα θα γινει μια spoiler-μαχη που θα θυμισει Lost topic στα καλυτερα του:p…\m/τιμιο sci-fi mindfuck…

Mάλιστα, μάτριξ φάση δηλαδή?

μπα, αν εξαιρεσεις μια σκηνη-οπτικα δλδ-,καμια απολυτως σχεση…

Μπήκαμε σε μπριζα γαμώ τα κέρατα :bounce:

εγω παντως θα το τιμησω λιαν προσεχως και δευτερη φορα:p

αντε οντως μας μπριζωζες… θα περιμενω μετα τις διακοπες λοιπον…

έχω αρχίσει και ανησυχώ. ενθουσιαζμένος κόσμος, διαφημίσεις στα λεωφορεία, 39849028 τρεηλερ. μη το δούμε και ξενερώσουμε ρε παιδιά. βέβαια, αν μιλάμε για mindfuck ΦΑΣΗ, δε χάνει ό,τι και να γίνει.

κι εγώ έχω μπριζώσει, μη νομίζετε :stuck_out_tongue:

βσκ το hype μονο κακο θα του κανει, διοτι δεν ειναι ταινια που θα σου ‘αλλαξει τη ζωη’ με τις ανατρεπτικες φιλοσοφιες της(αν και ειναι ικανη να αλλαξει πολλα πραματα σε σχεση με τα ορια αυτου που αντιλαμβανομαστε ως ‘κινηματογραφο’ απο μερικες αποψεις)…γιαυτο και ειπα πως δεν εχει και καμια σχεση με το ματριξ και τετοιου ειδους προσεγγιση στο θεμα του…ειναι αυτο που περιμενει κανεις απο το Νολαν, τιποτα παραπανω, τιποτα λιγοτερο, μια ταινια ουσιας με το προσχημα του εντυπωσιασμου…
(παπαριες λεω,αμα δεν το δει κανεις αλλος δεν θα βγαλει νοημα ιδιαιτερο απο ταλεγομενα μου:p)

Απο την αλλη, οταν μετα απο ενα σερι τετοιων ταινιων κανεις μια καινουρια που ειναι στα ιδια επιπεδα-και για μερικους σε λιγο ανωτερα- ειναι λογικο,ενθυμουμενοι και τι κακος χαμος ειχε γινει με το Dark Knight παγκοσμιως, να κανει ο κοσμος ετσι…

γιε, αυτή είναι η λογική εξήγηση. κυρίως στο θέμα dark knight. απλά η ανησυχία είναι ανησυχία, δε λέω να μην γουστάρετε για χάρη μας, προσθεού :stuck_out_tongue:
κατα τ’ άλλα δεν πολυκαταλαβαίνω τί λες, θα το ξανακοιτάξω όταν δω την ταινία :Ρ έπιασα ότι δεν χρειάζεται ν’ ανησυχώ πάντως :stuck_out_tongue:

Βσκ θα μπορουσα να σου εξηγησω,αλλα θα ειναι κριμα να σποιλεριασω εστω και μερικες λεπτομεριες που οι περισσοτεροι βλακες σε διαφορα φορουμς κτλ οταν βγει το εργο, θα τις αναφερουν ως κατι οχι και τοσο σημαντικο…οπωτε προς το παρον δεν μπορω να σου εξηγησω ακριβως τι εννοω:p απλα προτινω σαν λυση μεχρι τοτε, closed ears σε hype και τιποτα αλλο…

εγω λεω να ρθεις να φας την ταπα σου…:stuck_out_tongue:

it’s on bitch και αυτη τη φορα δεν θα υπαρχει κοσμος να με εμποδισει απο το να σε ΣΑΠΙΣΩ ΣΤΟ ΞΥΛΟ,που γλιτωσες την περασμενη φορα…

:razz:
:stuck_out_tongue:

γιατι δεν σου αρεσε το φαουλακι στον αιφνιδιασμο?? :lol:

on topic: οι ερμηνειες ειναι καλες? ρωταω γιατι η βελτιωση του λεοναρντο απο οταν τον πηρε μαζι του ο σκορτσεζε ειναι τεραστια…

ο Ντικαπριο παιζει τον ιδιο σχεδον ρολο με Shutter Island, απλα…καλυτερα\μ/
Βασικα ο Ντικαπριο ειναι ολη η ιστορια…ειναι παρα πολυ καλος, ισως μαζι με το Catch me if you can και τον Γκιλμπερτ Γρεηπ να δινει εδω την καλυτερη του ερμηνεια ως τωρα…

καλα στο catch me if you can εδωσε ρεστα και απογειωθηκε γενικα για μενα. οι αλλοι δηλαδη στην ταινια εχουν διακοσμητικο ρολο περισσοτερο??

αχαχα,οχι ρε κρυφολουγκρα φανμποησα του ‘Ληο’:p:p:lol:
ολοι εχουν τη σημασια τους, παιζουν μια χαρα και ολα σουπερ…απλα δεν μπορω να σου πω καμια αλλη λεπτομερια,οχι γτ θα στο χαλασω,αλλα επειδη δεν θελω να υπαρχει ουτε ενα 0,001% ποσοστο σποιλεριασματος για κανεναν που διαβαζει εδω…

βρε ουστ που θα με πεις και φανμποι του λεο… βλακαααααααααα!!! :p:p

αφισα πισω απο την πορτα λεει… :lol

:lol::lol::lol:
ελα,στο επομενο μπασκετακι θα σε κραταω αφισα απο σουπερ κατερινα,μην μασας dear:p:p:lol:

σιδεροτυπο την θελω ρε συ… να την τυπωσω μετα σε ασπρο μπλουζακι… και εννοειται να εχει το σηματακι της σουπερ κατερινα επανω…

lupin θα σε διαβασω αφου την δω για να ειμαι τελειως ανυποψιαστος :stuck_out_tongue:

η κριτικη παντως φαινεται πολυ τιμια με ενα βλεφαρο που εριξα (διχως να διαβαζω περι πλοκης)

αντε να δουμε