Indie κυκλοφορίες

iron and wine, το γύρισε ολίγον στην jazz ο sam beam φέτο,
πέρα από αυτό και το προηγούμενο δεν έχεις ακούσει τα παλιά του? αααααμ εκεί να πας αν δεν έχεις http://www.youtube.com/watch?v=FKFTEdhPQ9A

να ακούσεις kurt vile

και jim james solo δίσκο

και για yeah yeah yeahs που ρώταγες, δεν έχω ακούσει αλλά να κριτική εδώ…
http://www.rocking.gr/reviews/album/Yeah-Yeah-Yeahs---Mosquito/4848/

Παραείναι soft για τα γουστα μου ο Αιρον. Αν και αυτό που ποσταρες έχει και λίγο Bob μέσα και κάτι μου κάνει…

Ο Βαιλ είναι στα υπόψιν, θα τσεκαριστεί.

Γενικα η χρονιά είναι γεμάτη φέτος. Βγάζουν/εβγαλαν οι περισσότεροι “μεγάλοι” και έχουν πεταχτει και αρκετά διαμαντάκια. Ορεξη και χρονο να εχεις να ακους.

yeah yeah yeahs to mosquito ειναι πολυ αξιολογο με πολλα νεα στοιχεια ακουσε το

Δεν ξέρω πως θα κολλήσει το επόμενο μετά από Miles Kane και Yeah Yeah Yeahs, αλλά όπως και να χει εδώ θα το βάλω. Punk Blues, Garage Rock, Indie Rock λέει το rym.

Πρόκειται για φοβερό δίσκο, από την μαμά-Αυστραλία. Ακούμε από Nick Cave μέχρι καθαρές γκαραζιές και γενικά δίσκος για μικρές ώρες. Το λιώνω καιρό, και επί τη ευκαιρία του [I]ρηβιού [/I]που έφκιαξαν στην κεντρική, (όπως λέει πολύ σωστά "Θυμός, λαγνεία, θλίψη, αγάπη και κατάθλιψη ") κάνω την αναφορά μου εδώ πέρα.

The Drones-I See Seaweed

Τα κομμάτια που ξεχώρισα εγώ, αν και όλα είναι εξαιρετικά:

[I]They’ll Kill You[/I]
[I]The Grey Leader[/I]
[I]Why Write A Letter That You’ll Never Send[/I]

Γενικά, δύσκολος δίσκος, για συγκεκριμένες ώρες.

καλα drones το εχω νο 1 για το πρωτο εξαμηνο 2013

Ωραίο το Drones όντως. Έχει κάτι από τη θεατρικότητα του Cave έχει και κάτι από Εlbow και δένει όμορφα. :thumbup:

Έχουμε νέο τραγούδι από Peter Doherty και Βabyshambles . [B][I][U]Nothing Comes to Nothing[/U][/I][/B] Έχει ο Πέτρος αυτή την κλασσική Βρετανική Ιντι προφορά που πάει να το σωσει. Γενικά αδιάφορο τελείως.

Επίσης νέο τραγούδι/κλιπ από Franz Ferdinand [B][I][U]Right Action [/U][/I][/B]. Δεν ξέρω ρε γαμώτο, στεναχώρια με πιάνει με δαυτους . Πόση κατηφόρα πια ? :frowning:

Εντιτ: Ακούω νέο Foals αυτές τις μέρες και θα ακούω για καιρό καθώς φαίνεται …!

Το Foals είναι γαμώ τους δίσκους. Το ακούω μήνες τώρα και αντί να ξεφουσκώνει κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον. Η καλύτερη κυκλοφορία στο ευρύτερο “είδος” κατ’ εμέ για φέτος. Ειδικά τώρα που είναι καλοκαιράκι είναι ιδανικότατο.

Αυτές οι τέλειες αντιθέσεις του Inhaler δεν με αφήνουν να πάω παρακάτω στον δίσκο. Τι κομματάρα διάολε.

Έλα ρε γιατι; :wink:
Πάντως το [I][U]Love Illumination[/U][/I] είναι μια χαρά.
Είναι η φάση που το ακούς μαζί με το πότο/μπύρα σου και γουστάρεις πολύ. Βασικά το “στέκι” είχε ξεσκιστεί να παίζει Franz Ferdinand (και άλλα, αλλά δεν είναι της παρούσης) και το 'χω συνδέσει έτσι.

Το Foals πολύ ωραίο δισκάκι, μ’άρεσε σχεδόν όλο.
Το Drones είναι λίγο δυσκολοχώνευτο αλλά με κερδίζει όσο πάει.
Το φετινό Yeah Yeah Yeahs μου φάνηκε κάπως βαρετό/ανάλατο, εκτός από κανα δυό κομμάτια.
To [I][U]Do I Wanna Know?[/U][/I] είναι για πολλά ρηπητ πάντως.

Καμιά ωραία φετινή πρόταση απ’τους θαμώνες είναι ευπρόσδεκτη 8)

Είπαμε, τον must have indie δίσκο, τον έβγαλαν οι ντηρχαντερ. (όχι οι ιντ-άδες, αυτός είναι για πιτσφορξ, εγώ τον βαρέθηκα. μιλάω για τους [πρωην]προγκάδες)

Κατά τ’ άλλα, σε πιο indie pop, οι portugal. the man συνεχίζουν να βγάζουν όμορφους δίσκους που ακούγονται πολύ ευχάριστα.

Το Dear Hunter το είχα ακούσει λίγο κάποια φάση, ξεχώρισα μερικά κομμάτια αλλά μετά δεν έδωσα σημασία. Θα το ξαναπιάσω κάποια στιγμή…

Το φετινό Portugal. The Man που άκουσα λίγο στο youtube, όντως, ακούγεται πολύ [COLOR=“Magenta”]ευχάριστα[/COLOR]… μ’άρεσε :hippy:

Είναι αυτό που έλεγα παραπάνω μωρέ. Το ντεμπούτο-διαμάντι δημιούργησε μεγάλες προσδοκίες και γενικά όλο το attitude της μπάντας. Το δεύτερο ήταν κατώτερο, αλλά σαφώς καλό και αυτό. Τώρα να, απλά “μια χαρά” τα κομματάκια τους. Τεσπά, να βγει και να κρίνουμε.

υ.γ. |Spam mode on| Ακούστε το [B][I][U]ΤΟΥ[/U][/I][/B] ε, είναι κρίμα. :wink: |Spam mode on|

Aυτος εδω ειναι ο καλυτερος indie δισκος του 2013(τουλαχιστον απο αυτα που εχω ακουσει)

[SPOILER][/SPOILER]

Για κανέναν λόγο

[SPOILER]…βγήκε το 2012 ρε σουρουκλεμέ, απλά οι αμερικάνοι καθυστέρησαν :Ρ[/SPOILER]

Επιτηδες το ειπα για να δω if you know your shit.

[SPOILER]Μαλακιες λεω απλα το ακουσα φετος,και το ειχα για καινουριο :stuck_out_tongue: [/SPOILER]

@ Μανος87

[SPOILER]Ρε μήπως κρατάς από Εύβοια? Το σουρουκλεμές νόμιζα το λέγαμε μόνο στο χωριό μου. :p[/SPOILER]

Το [B][I][U]supersoaker[/U][/I][/B] μου αρέσει ,χωρίς όμως να εκπλήσει. Είναι πολύ safe, περιμένουμε τη συνέχεια.

Μπά, από Εύβοια κρατάω μόνο τις ωραίες παραλίες στα βόρεια και τα σαξόραλα της χαλκίδας.

Όντως ωραίο το Supersoaker. Μια χαρά κομμάτιον.

Τον Jake Bugg τον είχα ακούσει πέρυσι και λόγω της αποθεωτικής [I]κριτικής[/I]. Ωραίος, όχι τωνε γούστων μου ακριβώς, αλλά πέρασα καλά μαζί του.

:naughty:

Κατα τ’αλλα με την κριτικη συμφωνω σχεδον σε ολα.

Το καινουριο strokes το ακουσε κανενας?

[B][I]Jake Bugg - Broken[/I][/B]
Απο τα πρωτα λεπτα του βιντεο εμεινα αφωνη!
Μικρος εγγλεζος κι αυτος, οπως και ο James Blake. Τσεκαρε και
[B][I]https://soundcloud.com/aosoon/under[/I][/B]
και
[B][I]https://soundcloud.com/the1975[/I][/B] Σημερα μολις κυκλοφορησε αυτο!!
Tι βγαζουν τα μικρακια στην Αγγλια αυτο τον καιρο!!! :):):slight_smile:

Ο Blake μερικες φορες με κουραζει με τα ηλεκτρονιλικια του,αλλα δεν τον εχω ακουσει και πολυ για να πω την αληθεια.Τα αλλα τσεκαρονται as we speak.