Inner Wish - Silent Faces

Εδω και λιγες μερες κυκλοφορησε το πρωτο official CD των Inner Wish. Ειναι Ελληνες και παιζουν ενα στυλ Hard n’ Heavy, με πολλα power και progressive στοιχεια.
Το CD κυκλοφορησε απο την LMP, γνωστη για τις κυκλοφοριες των Angra και Rhapsody. Οσοι το εχουν ακουσει ας γραψουν τη γνωμη τους, οσοι δεν το εχουν ακουσει ας το ακουσουν. Ειναι must, απο τις πολυ καλες κυκλοφοριες Ελληνικου συγκροτηματος, που αποδεικνυει οτι τα γκρουπ στην Ελλαδα δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο αυτα του εξωτερικου.

toulaxiston apo mena, 8a exete review syntoma… de 8a mou glitwsei…

Paidia geia xara!!!
Anypomonoume na mas peite pos sas fanhke to neo mas cd!!!
Perimenoume tis kritikes sas!!! :lol:

axaxa, oi afragkies me exoun krathsei makrya tou e :stuck_out_tongue:

Αφου ξερετε ρε παιδια οτι ειναι CDαρα…οπως και το πρωτο…
Απο εμενα συγχαρητηρια και keep the flame alive!!!

Παντως το κομματι Hold me tight που ηταν στην διπλη συλλογη Louder than the dragon του Limb ηταν ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ!!

ΥΓ. Ο πρωτος τους τραγουδιστης τωρα ειναι μοναχος και κανει vocals ( :lol: ) στους παπαροκαδες!!!

Το αγόρασα πιο πολύ απο περιέργια και με μεγάλη επιφύλαξη, αφού η Ελληνική σκηνή δεν μου λέει και πολλά πράγματα…(Sorry). Όταν μάλιστα διάβασα σε αυτοκόλλητο έξω απο το cd ότι είναι κάτι ανάμεσα σε Riot, Jag Panzer, πρώιμους Queensryche(!!!) και Fifth Angel η επιφυλάξεις μου έγιναν ακόμα μεγαλύτερες…
Ε ναι λοιπόν κύριοι… Οι ΕΛΛΗΝΕΣ INNERWISH είναι η πρώτη μπάντα Power metal μπάντα, η οποία έχει την δική της ταυτότητα και δεν αντιγράφει τους Helloween, τον Malmsteen κ.α.
Καταπληκτικός τραγουδιστής, φοβεροί μουσικοί και μια απόλυτα επαγγελματική παραγωγή…
Όποιος “μελωδικός” Hard rockας ή μεταλλάς δεν το αγοράσει, του ετοιμάζω hate club…
Απλά φοβεροί… τίποτε άλλο…

Τελη ειναι απαιχτο το CD. Δεν εχει μετρια τραγουδια, ολα κινουνται σε πολυ υψηλα επιπεδα. Παντως η ελληνικη σκηνη εχει πολλα να δωσει. Τσεκαρε και το τελευταιο των Mystery του Περλεπε.

Τι λεει το Destiny των Mystery; Δεν το εχω ακουσει ακομα. Τραγουδαει παλι ο Συργιαννης; Ο προηγουμενος τραγουδιστης τους ειχε απιστευτη φωνη, κριμα που μετα απο αυτο που εγινε δεν μπορει πια να τραγουδησει.

Ο Περλεπες ειναι ΘΕΟΣ!!!

Ναι τραγουδαει ο Συργιαννης. Το CD ειναι απαιχτο.
Επενδυστε αφοβα σε
Inner Wish - Silent Faces
Mystery - Destiny
Dream Weaver - Words Carved Within
…ειναι πολυ καλυτερα απο αλλες και αλλες κυκλοφοριες ξενων γκρουπ.
Οσοι φιλοι του μελωδικου power, ειναι αγορες που τις κανεις με κλειστα ματια.

Paidia Thanks!!! :smiley:

Εμείς σας ευχαριστούμε που είστε τόσο καλοί…

Εμείς σας ευχαριστούμε που είστε τόσο καλοί…[/quote]

Ακριβως…

Loipon, na milisei kai o pappous!!
To INNER WISH, einai poli kalo album me kales sintheseis. I gnomi mou einai oti para to gegonos oti ta paidia rixane para poli douleia gia na vgei kalos o ixos, ithele kati to parapano. Safos kai exoume akousei ta xilia xeirotera apo alles mpantes, alla gia na statheis stin simerini skini prepei i paragogi kai o telikos ixos na einai TELEIA. Pantos theoro ati apo apo apopseos mousikis, einai oti kalitero exei kikloforisei Elliniki mpanta ta teleutaia xronia. (Xwiria pou exoun kai poli wraio t-shirt, aplo kai omorfo!!)

Η παραγωγη σιγουρα πρεπει να ειναι καλη, αλλα οι Inner Wish εχουν να δειξουν πολυ δυνατες συνθεσεις και ενα αλμπουμ που στο συνολο του εχει πολυ καλα κομματια που μπορεις να καταλαβεις το ποσο καλες συνθεσεις ειναι ακομα και μεσα απο μια μη τελεια παραγωγη. Αλλα αυτο που τελικα μετραει ειναι η εμπνευση…την οποια τα παιδια την εχουν σε περισσεια.

παντως για μενα αυτος ηταν ο χειροτερος δισκος τους…
Το ντεμπουτο(Waiting for the Dawn) ηταν πραγματικος δυναμιτης,ενας δισκος διαμαντι απο ολες τις πλευρες…που ηταν και η καλυτερη κυκλοφορια τους
Το inner strenght εχει μεσα απιστευτα ποιοτικες συνθεσεις(travellers in time,far away,inner strenght,gates of fire),αλλα το χαλαει η παραγωγη…(ο ηχος στις ρυθμικες κιθαρες ειναι πολυ αδυναμος)

Καλά το χειρότερο τους φυσικά και δεν είναι! Διότι πολύ απλά InnerWish και κακό άλμπουμ δεν συμβαδίζουν 8) Προσωπικά θα το χαρακτήριζα ως το λιγότερο αγαπημένο μου
Η σειρά προτίμησης μου στα albums πάει κάπως έτσι:

Waiting For The Dawn
Inner Strength
Silent Faces

Τι έγινε με το review ανχόλη; 8)

Προσωπικα θεωρω το Silent Faces την καλυτερη δουλεια τους αλλα και μια απο τις κορυφαιες κυκλοφοριες στην ελληνικη σκηνη…!!!

Και οι 3 δίσκοι των InnerWish, ασελγούν στα αυτιά των ανυποψίαστων… 8)

Δεν υπάρχουν καλύτερος και χειρότερος! [-X

Μόνο έπος, θεϊκό, δισκάρα και αριστούργημα είναι οι λέξεις που επιτρέπονται… :stuck_out_tongue:

Πάμε στο σημαντικό και επίκαιρο τώρα… :wink:

Χθές το απόγευμα στο Terra Vibe κατά την διάρκεια του show των Redrum, βρέθηκα με τον Μανώλη Τσίγκο, τον ένα κιθαρίστα τους και τα λέγαμε… :slight_smile:

Στο live τους στις 29 Μαΐου τον είχα ρωτήσει αν έχουν έτοιμο κανένα νέο track και μου είχε πει ότι είναι έτοιμα 6-7 και τον Δεκέμβριο μπαίνουν studio για ηχογράφηση!
Επίσης, είναι γνωστό πόσο προσγειωμένο άτομο είναι (όλοι τους)! :yes:
Ποτέ δεν έχουν ξεστομίσει “μεγάλα λόγια”! [-X
Λέγαμε λοιπόν χθές για lives και festivals εξωτερικού και κάποια στιγμή μου πετάει: “Α! Δεν σου είπα! Αν ακούσεις τα νέα tracks θα πάθεις εγκεφαλικό!!! Δεν θα πιστεύεις πόσο καλά είναι! Όταν τελειώσουμε την προπαραγωγή θα σου στείλω υλικό…”

:o

Αφού έμεινα κόκκαλο και ο Μανώλης έσκασε στο γέλιο, η συζήτηση σταμάτησε κάπου εκεί…

Απλά η καλύτερη στιγμή του festival για μένα… :stuck_out_tongue: :lol:

Βρήκα ήδη τον καλύτερο δίσκο του 2008…

To silent faces ήταν το πρώτο που άκουσα από innerwish και γι’ αυτό κ το αγαπημένο μου… Όταν το είχα πρωτοακούσει είχε κολλίσει στο cd player για μερικές βδομάδες.