InnerWish στο An Club 25/5/08...10 YEARS ANNIVERSARY SHOW

ξέρει κανείς αν έχει βγει το cd των Valor?

Οι InnerWish θα παίξουν όλο το Waiting for the Dawn με το Line up που ηχογραφήθηκε αυτό σημαίνει ότι θα είναι και ο Γιάννης, για όσους έχουν ενδιασμούς :slight_smile:

επίσης θα ακουστούν και τραγούδια απο τους 2 επόμενους δίκους, τώρα αν ακουστούν 1-2 τραγούδια από τον επερχόμενο δίσκο που θα ηχογραφηθει το καλοκαίρι, δεν ειναι σιγουρο, ισως ναι ίσως όχι…

νομίζω πως έχει βγει ο δίσκος των Valor.

Θα’μαι εκεί… δε θα’μαι εκεί…

Εννοήται πως θα’μαστε όλοι εκει!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

3 εβδομάδες μείνανε… :bounce: :vibrate: \:D/ :band:

εχει βγει λιγοτερο απο μηνα…

http://www.valor.gr/downloads/destinys_path_cover.jpg

εχω ετοιμασει πεντε βιντεακια απο δυο παλια κομματια και τρια καινουργια…

ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα παιχτουν αυτα τα πεντε απο τα 6 η 7 κομματια…

στην μπαντα παιζουν 3 κολλητοι μου(οι δυο μπηκαν προσφατα )

εχουν βαλει και πληκτρα και δευτερο κιθαριστα(ελπιζω να προλαβει γιατι επαθε ζημια στο χερι προσφατα)…

τα βιντεακια τα εφτιαξα επειδη μου αρεσαν τα κομματια και οχι επειδη ειναι φιλοι μου…

λοιπον

το καλυτερο κομματι απο το μινι σιντι που βγαλανε πριν μερικα χρονια
(The Nameless One (Eat metal Records - 2004))


The nameless one

κομματι μιας αλλης εποχης…σε ταξιδευει το σολο(οπως και στα αλλα κομματια)

βαλτε το τερμα να το απολαυσετε…

θα ακουστει πιο γεματο μιας και θα υπαρχουν και πληκτρα(εισαγωγη)
παρτε μαι εικονα πως θα ξεκινηση περιπου(δειτε μονο τα 45 δευτερα)

(το βιντεακια δεν εχει καλο ηχο γιατι ειναι απο παλιοκινητο,αλλα μπορει να καταλαβεις την εισαγωγη πληκτρων και το σκασιμο των κιθαρων )
ειναι απο περσινο λαιβ στην καλλιθεα

το παρακατω ειναι απο λαιβ

μια διασκευη των Accep το King-μαμαει

αλλα εχει γινει χεβυ σε σχεση με την μπαλαντα που ηταν(δεν το εχουν περασει ακομα σε δισκο)

μετα ακολουθει

το πρωτο απο τον καινουργιο δισκο Destiny’s Path

Evil In Your Mind-απο τα καλυτερα κομματια του δισκου

το τριτο κομματι απο τον ιδιο δισκο

In to the night

και το τεταρτο απο τον ιδιο δισκο

V.A.L.I.S.

με εμφαση στην μελωδια…
αρε Σπυρο με τις σολιες σου…:respect:

ταξιδευουμε σε αλλες διαστασεις (καλα το ειχε γραψει ενας ρεπορτερ απο το Ροκ Χαρντ)

θα ετοιμασω με την πρωτη αλλα δυο βιντεακια για τα υπολοιπα κομματια που θα παιχτουν…

απο τα λιγα που εχω ακουσει InnerWish ειναι σουπερ (θελω να βρω χρονο να ακουσω και αλλα)
οποτε ελπιζω να περασουμε καλα…
:metal:

ΥΣ. ξερει κανεις τι παιζει η πρωτη μπαντα που θα ανεβει πανω?

ΥΣ2.δυστηχως δεν εχει γραφτει ο δισκος με τον πληκτρα(ηταν φανταρος) και καποιες αλλαγες στις δυσολιες στις κιθαρες…οποτε λαιβ μπορει να ακουστουν και καλυτερα ορισμενα σημεια…

Οι CHAOSMOS παιζουν Doom/Goth με Heavy σημεια, ενω εχουν και μια καποια θεατρικοτητα…Εχουν μουσικη που ειναι αρκετα ξεχωριστη, δηλ. δεν πολυθυμιζει καποιο συγκροτημα…

Τους valor τους ειχα δει περυσι καλλιθεα και μου αρεσαν πολυ.Τωρα ολοκληρωμενη δουλεια δεν εχω ακουσει αλλα θα ακουσω τα κομματια που ανεβασε ο φιλος.Υπαρχει μικρη πιθανοτητα να ερθω.

Ξερι κανεις που ακριβως ειναι το An?

κατω απο την πλατεια εξαρχειων…

ΑΝ CLUB (ΣΩΛΟΜΟΥ 13 , ΕΞΑΡΧΕΙΑ)

ετοιμασα αλλο ενα βιντεακι

απο valor

το κομματι λεγεται

No flowers on my grave-οχι λουλουδια στον ταφο μου(και διαβαζοντας και τους στιχους…διπλα μπορεις να νιωσεις το επικ συναισθημα και στον πραγματικο κοσμο …)
προσωπικα με αγγιζει αυτο το τραγουδι

Υσ.

…απο τους χεντλαινερς

φανταστικη εισαγωγη

Κατι πηρε το αυτι μου πως οι InnerWish θα παιξουν κι απο το album που ηχογραφουν τωρα…

παιζει μια φημη οτι ο Γιαννης θα συμμετεχει μονο σε 3 τραγουδια :-k

ελπιζω να μην ισχυει και να πει ολο το αλμπουμ οπως γραφει στη σελιδα της μπαντας…

εφτασε η μερα…

κατα τις 8 θα εχει ξεκινηση το πρωτο γκρουπ…

ακουσα εχτες απο φιλο ,απο τον τελαιυταιο δισκο των innerwish…
και εχει γαματες κομματαρες…
ακουσα και απο τον πρωτο(οχι τοσο καθαρη παραγωγη)
αλλα και αυτος εχει καλα…

αντε να δουμε :smiley:

15+ χρόνια περίμενα να δω live τους ΚISS!
Και τους είδα την προηγούμενη Κυριακή!

Ότι τελικά θα έφτανε κάποια μέρα, τόσα χρόνια αργότερα, που το συγκεκριμένου χαρακτήρα live των InnerWish θα με έκανε 100 φορές πιο ανυπόμονο από το live της προηγούμενης εβδομάδας, δεν το περίμενα… :-k

Ξέρω πολλά από αυτά που θα γίνουν σήμερα και έχω ζητήσει να μην μου πουν τα υπόλοιπα (κάποιες επιπλέον εκπλήξεις), για να τρελαθώ ολοκληρωτικά! :vibrate:

Η ιστορικότερη συναυλία της ελληνικής metal σκηνής για αυτήν την δεκαετία, σε 1 ώρα αρχίζει! :band:

:metal: [SIZE=“5”]Hail to InnerWish![/SIZE] :metal:

ηταν απιστέυτα…οι Valor τα σπάσαν όπως και οι Innerwish…
είπαν φυσικά όλα τα πρώτο άλμπουν, από το καινούργιο και από αυτό που ετοιμάζουν…

[SIZE=“6”]ΗΔΟΝΗ! [/SIZE]

[SIZE=“4”]Τhe Priest was Back[/SIZE][SIZE=“1”]…even only for a while…[/SIZE]

Τα υπόλοιπα από αύριο…

…τι να πω?..
δεν εχω λογια να περιγραψω…:respect:

τετοιο χτυπημα δεν το περιμενα…
τι ηταν αυτο που με βρηκε

τι μπανταρα ηταν αυτη…

:bow2:

θεοιιιιιιιιι

ειχαν δικιο καποιοι που γραφανε εδω μεσα τις προαλες…οτι προκειται για την καλυτερη ελληνικη λαιβ μπαντα…

οντως ηδονη

επειδη ημουν με τους φιλους μου τους Valor απο το σαουνττσεκ…
θελω να πω οτι ο Θυμιος(οπως βλεπαμε την πιστα ο ο δεξια κιθαριστας με το μουσι)
ηταν γαμω τους τυπους…
φοβερος ανθρωπος ,ευγενικος και χωρος ιχνος υπεροψιας απεναντι στις αλλες δυο μπαντες βοηθησε τα μεγιστα…

αυτο που εγινε στην πιστα…δεν εχει τελειωμω…
2 φανταστικες φωνες…

καλα ο παπαροκας…
νταξει…με αφησε μαλακα…
πηγα να κλαψω απο την συγκινηση…
μαρεσει που πολλοι των θεωρουσαμε γραφικο χρονια τωρα…

(καποια στιγμη επειδη ειχε ενα πιο ατμοσφαιρικο στυλ απο τον αλλο τραγουδιστη…)
νομισα οτι θα κατεβει κατω και θα μας κοινωνηση
:lol:

:yahoo:

τι ριφαρες ηταν αυτες θεε μου? 8O
δισολιες,παθος στην πιστα,…
κομματαρες…τραγουδαρες…

τετοιο χορτασμα…απο ελληνικα χερια…

σορυ που παραλιρω …αλλα δεν ηξερα…τι με βρηκε!

απλα 10!

ας πει και κανας παλιος τι γνωμη του…

η Χαοςσταρ ηταν καλη για αρχη και για την εμπειρια τους(μας ζεσταναν μαρεσε πολυ μια κομματαρα τους και μια διασκευη των μεταλλικα)

οι valor (με μια προβα ολοι μαζι -τελικα προλαβε και ο δευτερος κιθαριστας να γινει καλα το χερι του)
ειχαν αυτο το μελωδικο επικ στοιχειο(ο τραγουδιστης…ηταν ολα τα λεφτα…η κραυγη στην εισαγωγη ενος κομματιου που ξεκινησε με πληκτρα…ηταν ανατριχιλα)
θα ηταν και οι μελωδιες και οι δισολιες που ετοιμασαν τα παιδια…αλλα ο ηχος τα μουσκεψε δυστηχως(για μενα που ηξερα τα κομματια ,σε αλλους ομως αφησαν καλες εντυπωσεις…(συνολικα ομως ηταν καλοι)

ζεσταναν αρκετα …

αλλα αυτο που μας βρηκε μετα…
δεν ειχε προηγουμενο…

ηταν φανανταστικη βραδια…

ΥΣ.ο Θυμιος κιθαριστας των InnerWish
μου ελεγε τα απογευμα σε ερωτηση που του εκανα…
οτι εδω στην ελλαδα ψαρωνουμε με τις μπαντες που ερχονται απ εξω…(δεν λεμε μονο για τα ονοματα )
οτι να ναι αρκει να ναι απεξω…η να εχουν υπογραψη καπου…
ενω υπαρχει και εδω μεσα ψωμι…

ο πληκτράς των Valor τι έλεγε?
πάλι σαν τουρίστας ανάμεσα στους true ήταν?

Φοβερη βραδια,απολαυση απο το πρωτο λεπτο!Τα τραγουδια που ειπε ο Παπανικολαου ηταν η απογειωση…απιστευτη φωνη…κριμα που χαθηκε το παληκαρι πραγματικα ειχε πολλα να δωσει!Ελπιζω(αν και δεν το βλεπω) να επιστρεψει στην ενεργο δραση…τετοιες φωνες στην Ελλαδα δεν υπαρχουν!
Ειδικα στο Last Thing I Remember η αποδοση του με εστειλε προσωπικα!

Χθες ζησαμε μεγαλες στιγμες. Οτι και να πουμε θα ναι λιγο. Ελπιζω ετσι ζεσταμενοι να βγουν και στο RW μιας κι ειναι η πρωτη φορα που προκειται να συμμετασχουν σε μια τοσο μεγαλη ελληνικη διοργανωση. Το MMD δε το μετραω τοσο, αν κι εκεινη τη μερα σβησανε πραγματικα πολυ κοσμο. :yes:

Περαν αποδοσης κ.τ.λ., μνημειωδεις εμειναν κι οι ατακες που ακουστηκαν. Η κοπελα που φωναζε ‘‘μεταλ ρε μ$#$ια’’ :lol: , η ατακα προς τον πατερ ‘‘α ρε κ**λα, ακομα φωναρα εισαι!!’’, όπως και η επικη δηλωση ‘‘Κρικο, θα κανω παιδι για να μου το βαφτισεις!’’.:lol:

Πραγματικα οσοι δεν ηρθαν εχασαν.

Δε γράφουμε greeklish όμως γιατί απαγορεύονται!

Ρε παίδες, πείτε και σε μας τους άσχετους, τι σχέση έχει ο (πρώην) Παπαροκάς με τους InnerWish;