InnerWish στο An Club 25/5/08...10 YEARS ANNIVERSARY SHOW

ρε παιδιά ένα τραγουδάκι που είπε το κοίνο 2-3 φορές πως πήγαινε???
δεν θυμάμαι καθόλου…:-k :-k :-k

Τραγουδα στο πρωτο τους δισκο. Εχθες βασικα ανεβηκε σχεδον ολο το τοτε line up πλην του πληκτρά που μπεκρουλιαζε στο χωρο.:lol:

οντως το λαϊβ ηταν τεραστιο επος

ο παπανικολαου ειχε απεραντη φωνη και ειμαι σιγουρος οτι το κομματι που θα πει στο νεο αλμπουμ των Inner Wish θα γαμαει

το θεμα ειναι να βγαλει και κατι δικο του!

το νέο τραγούδι του Γιάννη είναι το Ready for Attack του επόμενου δίσκου

…εγω προσωπικα επαθα τετοια ζημια γιατι περα απο το γιουτουμπ που ειχε ενα λαιτ βιντεακι δεν ειχα ακουσει τιποτα(περα απο κατι στα ορθια τελαιυταια μερα)…μιας και δεν εβρισκα τον τελαιυταιο καιρο…

Ροκ γουειβ ειδη ειμαστε μια παρεα που θα παμε και γιαυτους…αν και θα παιζουν και σε δευτερο στειτζ…
οποτε θα χασουμε καποιους αλλους…αλλα τι σημασια εχει!

ισως εκει τους δει και κοσμους που δεν τους εχει ξαναδει…

ο παπαροκας σε μερικα τραγουδια ηταν καθηλωτικος(στα αργα σημεια)
σηκωνε το χερι και και το κατεβαζε σιγα σιγα κατω…
το βλεμμα του ηταν πυρινο…
καθηλωτικο.
δεν σηκωνε κουβεντα… σαν να ελεγε…
τωρα μιλαει ο θεος…
ηταν σαν τελετη ωρες ωρες…
Αμην 8)

ΥΣ.

Outshined… ο πληκτράς των Valor τι έλεγε?
πάλι σαν τουρίστας ανάμεσα στους true ήταν?

αν εννοεις λογο ντυσιματος…δεν εχεις αδικο…

με βερμουδα βγηκε…
οπως και ο αλλος φιλος μου ο κιθαριστας…και με κιθαρα(μοναδικη βεβαια στην ελλαδα καστομ που ηρθε απο Αμερικη) των Avenged Sevenfold
-εμο μπαντα …

και βερμουδα με πουκαμισο επισης

που ολα αυτα δεν ταιριαζουν με το επικ κλιμα της μπαντας…

αλλα και ο Θυμιος(κιθαρα Ιννεργουις) με γιλεκο βγηκε
:stuck_out_tongue:

τεσπα περα απο τα ντυσιματα και τα στησιματα,
ο πληκτρας παικτικα ,εχει κανει πανω απο πενητντα λαιβ σε διαφορες μπαντες,μπαντες πανεπιστημιου,προτζεκτ(εστω χωρις δισκους)…
πριν χρονια ηταν ενα βημα να παιξει στους septic Flesh…

παιζει σταθερα οποτε προλαβαινει στους HEDON CRIES(-ατμοσφαρικο ντεθ…
προσφατα εβγαλαν στην σουηδια δευτερο δισκο…πηρε 8 απο το χαμμερ…)

οπως στην πετρουπολη εδω στο λαιβ το 05

οσο για ηχητικη αποδοση…

αν ειχαν δικο τους ηχοληπτη θα ακουγοταν…παραπανω…

οπως και η μπαντα φυσικα…

και αυτο ειναι ενα θεμα…που γινετε σε πολλες μπαντες τετοιου μεγεθους…που ενω εχουν υλικο
και το εχουν δουλεψει και λαιβ…
χανουν ποντους απο τον ηχο

Καταλαβα ποιον λες. Και βασικα ο Maiden του ειπε κατι σχετικο για τη κιθαρα του καπου μετα το τριτο κομματι.

Καλά τι να λέμε τώρα!!!Μεγάλη μπάντα. Θυμάμαι όταν πρίν περίπου έντεκα χρόνια τους έβλεπα στην Little Wing στην Ν.Σμύρνη με τον φίλο μου τον Τάσο και αναρωτιόμασταν άν αυτες οι τραγουδάρες απο το τότε demo τους ήταν δικές τους ή τίποτε διασκευές απο κανένα μεγάλο συγκρότημα που δεν ξέραμε.Όποτε έπαιζαν πηγαίναμε και τους βλέπαμε για να συνειδητοποιήσουμε καλύτερα αυτό που βλέπαμε και ακούγαμε(απο τότε φωνάρα ο Παπανικολάου).Μπράβο στα παιδιά γιατί βελτιώθηκαν και προόδευσαν και αξίζουν με το παραπάνω την αναγνώριση που έχουν ώς η καλύτερη live μπάντα στην Ελλάδα.Καλά να μην αναφέρω ότι αν δεν ζούσαν στην ψωροκώσταινα και ήταν τίποτε γερμανοί ή σουηδοί θα τους γνωριζε η υφήλιος!!!

Respect μονο και μονο που ανεφερες το θρυλικό μαγαζί- στέκι στο οποίο λιωναμε κάθε Σαββατο…(Καλά ποτε ειχαν παιξει εκεί οι Innerwish και δεν το θυμαμαι?..:-k Το μόνο live που θυμαμαι εκεί ηταν των Spitfire…)

που ηταν αυτο ω ρε…?

Πλαστήρα και Θυατείρων,κοντα στην Συγγρού…Αλλα δεν το προλαβες εσυ…Ησουν αγεννητο τοτε…:lol: :stuck_out_tongue:

μικρός ο κόσμος.
δεν χρειάζεται να μου πεις το ιστορικό τους.
το έχω ζήσει από πρώτο χέρι.:stuck_out_tongue:
all the world is a stage…

Καλά τους Spitfire τους είχα δει πολλές φορές. Τους Innerwish σίγουρα τους είχα δει 3 φορές εκεί και μάλιστα ο Τάσος ο κολλητός επειδή έγραφε στο Hammer τότε είχε πάει το demo τους στο περιοδικό και είχε γραφτεί διθυραμβική κριτική γιαυτό. Απο τότε πιστεύω μπήκε το νερό στο αυλάκι. Δεν υπήρχε περίπτωση τέτοιο ταλέντο να πάει χαμένο ακόμα και στην Ελλάδα που ώς γνωστό τρώει τα παιδιά της.

τωρα καταλαβα ποιος ειναι ο Maiden!:smiley:

ειχε στηθει απο την αρχη πανω στο καγκελο…
και το εζησε :metal: με την ψυχη του!!! :lol:

ηταν και καποιος διπλα του…με κοντο μαυρο μαλλι και γυαλια?

μικρός ο κόσμος.
δεν χρειάζεται να μου πεις το ιστορικό τους.
το έχω ζήσει από πρώτο χέρι.
all the world is a stage…

Outshined για την ιστορια το ειπα…

μην ανυσηχεις θα τα συνετισω :twisted: την αλλη φορα…
και θα βγουν με επικ προβιες! :stuck_out_tongue:

να τα πρωτα βιντακια που ανεβασαν καποιοι απο το λαιβ…

η στιγμη που μπαινουν τα παλια μελη και ο θεος μετα τον θεο…:bow2:
στην πιστα!..και παιζουν και το πρωτο κομματι…

εδω ειναι μονο το πρωτο κομματι χωρις εισαγωγες και χαιρετουρες και καμερα ποιο κοντα …

και τελος…ενα βιντεακι-αουντιο…(το εφτιαξα,αφου ακουσα εχτες το κομματι καμια εικοσσρια φορες)
με την μπαλανταρα Have you ever απο τον πρωτο δισκο

http://www.youtube.com/watch?v=TrD1JTh_2uU&feature=related

ανατριχιλα (αν διαβασεις και τους στιχους)…
τι να πω?
ακομα και η φλωρογκομενα μου…
καθηλωθηκε!

:respect:

Αρα ειδες και μενα.:lol:

BTW, οσοι πηγατε / δε πηγατε μπορειτε να δειτε εδω μια απ τις επικοτερες στιγμες του live.

[SIZE=“1”]Bump![/SIZE]

http://www.rocking.gr/article4692.php

Το (εκθειαστικο) report της συναυλιας, για οσους ενδιαφερονται.:slight_smile: Φωτος by Maiden79

Τελικά ο παπαροκάς είναι ακόμα παπάς?

Οχι.

(γραφω και αυτο γιατι πρεπει να υπαρχουν τουλαχιστον 5 χαρακτηρες στο ποστ…:stuck_out_tongue: )

Βασικά, το review του συντάκτη δεν μου άρεσε καθόλου! [-X
Μόνο οι φωτογραφίες τα σπάνε! :expressionless:

:lol3:

[SPOILER]Σοβαρά τώρα, πολύ καλά τα είπε ο Angmar! :thumbup:

Έτσι ακριβώς έγινε, βιώσαμε μια ανεπανάληπτη βραδιά!

Τα έχω πει πολλές φορές για αυτήν την μπάντα, δεν υπάρχει λόγος να τα ξαναλέω!

Έσπειραν και σε αυτό το live τους! :band:

Να συμπληρώσω απλά ότι κόπηκαν 410 εισιτήρια, γεγονός που κάνει αυτό το live από τα επιτυχημένα του An club!

Και η ίδια η μπάντα το καταευχαριστήθηκε!

Ήταν πιστεύω πολύ δυνατή “πρόβα”, γιατί αυτές τις μέρες μπαίνουν στο studio έχοντας κάνει το καλύτερο ζέσταμα!

Όπως είπε και ο Θύμιος, ο ένας κιθαρίστας του group:

"Few hours have passed away since I’ve left the stage of “An club” and still my mind is under confusion. Still I’m trying to understand what I felt few hours ago.
All this time we where preparing this show, we where very anxious and trying to be prepared in order to work under schedule. You see it was a very important show for us and we wanted everything to be ok. But no one of the InnerWish “family”, could even imagine what we where supposed to face.
When we entered the stage, there was no schedule to go, no processes to keep to. Only an impulse to do the best we can to satisfy all of you who filled up the venue.
I can not really explain what my feelings are. These 10 years, filled with happiness, tears, justifications, disappointments, problems, walk outs etc…?, all fitted in 2:30 hours gig, and passed before my eyes like in a minute. All this magic in the air, all this energy, I have to admit that I felt like a novice playing for the first time on stage.
And now, all I’m feeling is a sweet delight.

Having an anniversary show for the 10 years of our first release was far away beyond my dreams when I started this band. I’m feeling blessed and I’ll keep these moments deep inside me for ever.

Finally I want to thank all the InnerWish family, new and old members for their contribution and making the dream true, all of you who being there and sharing these moments with us, but with no ambiguity all of our fans you who supported us all these years and gave us strength to carry on.

We still “waiting for the dawn” side by side

Thimios
InnerWish"

Τα είπε όλα! :thumbup:

Μπράβο ρε InnerWish!

Είστε μπαντάρα με όλη τη σημασία της λέξεως! :respect:

Eυχαριστούμε για το ιστορικο live!
Θα μείνει χαραγμένο στην μνήμη όσο λίγα! :yes:

P.S. Οι Valor ήταν το κατάλληλο group για να σαπορτάρει αυτό το live! Tα έσπασαν και αυτοί! :metal:
Congrats![/SPOILER]