InnerWish (Η καλύτερη Heavy / Power Metal μπάντα της χώρας! Προσκυνήστε άπιστοι!)

Τελικα ο 4ος δισκος τους ποτε βγαινει ?? Εχει κανεις καμια παραπανω πληροφορια ?? :-k

Πρωτη μερα κυκλοφοριας θα παω να το παρω, μην το ψαχνω μετα για μηνες παλι…

ο τέταρτος δίσκος ηχογραφείτε αυτη την περίοδο.
λόγικά μέχρι τελος του μηνα θα έχουν τελειώσει οι ηχογραφησεις.

Από το site τους:

Finally the recording sessions ended and the result is truly amazing! We have in our hands twelve diamonds of pure melodic Metal that we believe will blow your mind. Now we are in the mix process and we officially announce that will be done by FREDMAN studios and be sure that the result will be fantastic. We are very proud for this album and believe me, I am sure you will feel the same when you get it.

Άντε, περιμένουμε τα καλύτερα απ’τα παιδιά:):!:

Ποίοι Innerwish ρε μάγκες για τσεκάρετε τους Battleroar

:thumbup::thumbup::thumbup:

Bump γιατί έκατσα να ασχοληθώ μαζί τους έχω κολλήσει με τα δύο πρώτα τους. Ιδιαίτερα το ντεμπούτο, όπου ομολογώ ότι ο Παπανικολάου σε αρκετά σημεία είναι ΦΑΛΤΣΟΣ. Αλλά δεν ξέρω, ίσως αυτό κάνει την φωνή του πιο “ανθρώπινη” και δίνει την αξία σε κάποια κομμάτια. Last Thing I’ll Remember και Have You Ever? τα κάνει σπαραγμούς. Βασικά και το υπόλοιπο άλμπουμ δεν έχει τίποτα κακό, ούτε καν μέτριο. Είναι γαμάτο, απλά γαμάτο. Ακουστική στο Beyond My Soul και Το Silent Faces, πάλι έχει πολύ καλύτερο τραγουδιστή, ΦΩΝΑΡΑ. Και βγάζει τρελή ενέργεια. Κομμάτια όπως το ομώνυμο και το Dancer of the Storm είναι απίστευτα.

Πάντως έχω την εντύπωση ότι από το Silent Faces κι έπειτα στο στιχουργικό κομμάτι φλερτάρουν έντονα με το τετριμμένο και κλισέ μέρος του είδους, αλλά με κάποιον τρόπο καταφέρνουν και δεν καταλήγουν εκεί(καλά το ξέρω ότι γενικά το power δεν έχει και ΤΗ θεματολογία).

Γενικά φοβεροί. Περιμένω να τους δω την Κυριακή, έτσι, να γουστάρω λίγο.

Μακραν η καλυτερη μπαντα του χεβι-παουερ χωρου στην Ελλαδα…αν εμεναν Γερμανια η Σουηδια θα ειχαν γινει πρωτο ονομα σε φεστιβαλ τωρα…αλλα εδω παιζουν μπροστα σε 100-150 ατομα…κορυφαιοι…ο,τι και να πουμε ειναι λιγο…κορυφαιο και το αφιερωμα του Maiden στο πρωτο ποστ…

Έκλεισε λοιπόν κι ο δεύτερος (:wink: μεγάλος κύκλος στην ιστορία των InnerWish.
Φαντάζομαι ότι η χτεσινή ανακοίνωση προκάλεσε από μελαγχολία μέχρι και σοκ σε όσους τους μάθαμε με τον Αλεξανδρόπουλο (κι εγώ απ’ αυτούς είμαι, τους έμαθα όταν έβγαλαν το Silent Faces). Απ’ αυτή την άποψη επίσης είναι κατανοητό το γιατί ο περισσότερος κόσμος θεωρεί τον Μπάμπη ως την αδιαφιλονίκητη φωνή των InnerWish, και εν πολλοίς δικαιολογημένο.
Από κει και πέρα όμως; Δεν ξέρω γιατί έφυγε ο Μπάμπης αλλά είμαι βέβαιος ότι αν ρωτήσω “ποιός θέλει τώρα να το διαλύσουν οι InnerWish” κανείς δε θα σηκώσει το χέρι του. Μια λοιπόν που το ζήτημα της διαδοχής είναι υπαρκτό, ιδού και το ερώτημα:
Μήπως ήρθε η ώρα της επιστροφής του Παπανικολάου;
Τοποθετηθείτε.

Εεεε… τι άλλες δυνατότητες υπάρχουν; :-k

Α δεν ξέρω. Δεν είμαι και μανατζαραίος τους. :stuck_out_tongue:

Ας το πάρουμε αλλιώς: Ξέρουμε αν ο Αλεξανδρόπουλος είχε συμβολή συνθετικά; Σε κάθε περίπτωση, η φωνή του είναι συνυφασμένη με τη μετάβαση από έναν αντεργκράουντ, επικό (αλλά σχετικά αδύναμο) ήχο στη διεθνών προδιαγραφών ποιοτική ακμή του συγκροτήματος. Δε βρίσκεται εύκολα κάποιος στην Ελλάδα να τον αναπληρώσει, και φοβάμαι ότι μάλλον ούτε ο Παπανικολάου μπορεί να το κάνει… Μπορεί πχ ο παπανικολάου να κάνει διασκευή Whitesnake;;; :stuck_out_tongue:

2 ερωτήσεις:

  1. ο παπανικολάου είχε βγάλει το δίσκο με τους inner wish πριν τους παπαροκάδες ή μετά?
  2. ξέρουμε γιατί έφυγε ο αλεξανδρόπουλος?

Μήπως ο Παπανικολάου είναι κάπως υποτιμημένος;
Μήπως πολλοί επηρρεάζονται στην κρίση τους γι’ αυτόν από το “χριστιανικό διάλλειμά” του και τον έχουν στο μυαλό τους ως τον μάλλον αντιπαθητικό καλόγερο;
Λέω γω τώρα.

έντιτ
Εννοείται πριν ρε Έλρικ.
Το λέει και στο πρώτο ποστ, απρόσεχτε!

δεν έδωσα βάση :-s

υπάρχει κάποια επίσημη τοποθέτηση γιατί το γύρισε στο χριστιανιλίκι αφού υπηρέτησε στην αρχή τη μουσική του σατανα?:stuck_out_tongue:

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση;

Ποιά είναι η ουσία σε όλες αυτές τις ερωτήσεις σου; :stuck_out_tongue:

α δεν υπάρχει καμμία ουσία, απλή περιέργεια :smiley:

Φτουυυυυυυυυυυυ…μεγαλη ξενερα παιδες…ο Μπαμπης ηταν κομμενος και ραμμενος στα μετρα της μουσικης των InnerWish…μαλλον Γρακχε ο Παπανικολαου αν και εχει πολυ καλη φωνη δεν εχει αυτο το versatility της φωνης του Παπαδοπουλου ο οποιος ηταν τρομερα ευελικτος τραγουδιστης και πχ ειχα ακουσει οτι εκαναν και διασκευες σε Whitesnake (το εχει αναφερει και καποιος εδω) που δεν ενομιζω να τις εβγαζε ο Παπανικολαου…anyway κριμα καλυτερα να βρουν νεο τραγουδιστη παρα να εχουμε reunion…τους εχω εμπιστοσυνη…

φεύγει για τα ξένα…

σε μπάντα στο εξωτερικό ή καμμία σχέση?

…καλή συνέχεια στον Μπάμπη Αλεξανδρόπουλο, ήταν πραγματικά υπέροχος και στους δίσκους και στα live…και τώρα ας πούμε την αλήθεια…σε όλους μας το πρώτο όνομα πού’ρθε στο μυαλό είναι ο Παπανικολάου…έτσι;
…και μάλλον δικαίως
:):!: