Integrity

Ωραίο δισκάκι ειναι αγαπημένο κομμάτι για σημερα sermon thirteen.
Πάντως συμφωνώ με worst για την παραγωγή. Η Deathwish έχει ενα συγκεκριμενο πάνω-κάτω ήχο που θέλει να βγάλει και πολυ πιθανόν να τα μιλάνε με τον παραγωγό για το πως θέλει και τι (προφανώς παίζει και η γνώμη της μπάντας). Τώρα για τους Integrity ίσως να αποφάσισαν οτι θελουν να εχουν τον φουλ έλεγχο αυτου που θέλουν να κανουν χωρίς πολλα πολλα. Πάντως αγάπησα επιτόπου την ψιλοχύμα live-αδικη παραγωγή :smiley:

δεν εχω ασχοληθει αρκετα με τη μπαντα,τωρα κανω τα πρωτα βηματα.

το black heksen rise ειναι ΠΟΛΥ μεγαλο κομματι.

θα ειναι στο σπλιτ με rot in hell?

όχι. Ανήκει στο νέο άλμπουμ της μπάντας (του 2011) με τίτλο: Thee DestroyORR

ειναι μαζι με το waiting for the sun απ οτι ακουω τωρα ναι.

λογικα θα ακουσω αποψε το δισκο.

θενξ:)

Έχοντας ακούσει αρκετά το [B]Those Who Fear Tomorrow[/B] και κάτι ψηλά από το φετινό τους έχω σχηματίσει μια γνώμη. Μόνο στο μουσικό κομμάτι όμως γιατι στιχουργικά δεν ασχολήθηκα καθόλου :wink:

Μου θύμισαν αρκετά Madball και Merauder με δόσεις μελωδίες ώρες ώρες.
Για τους Madball τρέφω αιώνιο ρησπέκτ μιάς και όταν δεν άκουγα καθόλου hardcore punk αυτοί με έβαλαν στο τριπάκι ώστε αργότερα να ψαχτώ με το είδος.
Οι Madball και οι Hatebreed επίσης.
Δηλαδή το πιό “μεταλλικό” ας πούμε hardcore ώστε να έχω μιά πιό ομαλή μετάβαση.
Ε από τότε σιγά σιγά απομακρύνθηκα απ’το μεταλλικό hardcore και πήγα στο πιό old school hardcore/punk και πλέον το μεταλλικό/μοντέρνο hardcore δεν μου λέει και πολλά…

Είναι ενδιαφέροντες οι Integrity, σίγουρα, απλά δεν τρελάθηκα. Ίσως αν τους άκουγα τότε μάζι με Madball να τους γούσταρα περισσότερο.

Θα ξαναπροσπαθήσω στο μέλλον.
Αυτά :slight_smile:

Mη το πεις ποτέ αυτό στους ιντεγκριτι (για madball):stuck_out_tongue: Γενικότερα η μπάντα και ο Dwid τρέφουν απίστευτη έχθρα για τους madball, σε σημείο νομίζω να μη κάνουν συναυλίες στην νέα υόρκη και να αποφεύγουν φεστιβάλ στα οποία έχουν παίξει οι madball. Τους λόγους ακριβώς δε τους θυμάμαι, ωστόσο ο πιο σημαντικός αν θυμαμαι καλά είναι ότι πιστεύουν πως οι madball, και γενικότερα όλες αυτές οι ντίβες της νέας υόρκης, φταιουν για την κακή τροπή που έχει λαβει το hardcore σήμερα, με τις κλίκες του, τις ηλίθιες μόδες του, το όλο lifestyle πόυ το συνοδεύει και τα σχετικά. Και συμφωνώ σε αρκετά σημεία.

Τώρα ντάξει στην καθιέρωση των hatebreed έπαιξαν μεγάλο ρόλο και οι integrity μιας και μία από της πρώτες κυκλοφορίες των πρώτων ήταν το σπλιτάκι hatebreed / integrity κάπου στο 1997-1998. Φυσικά πιστεύω ότι ούτε η εξέλιξη των hatebreed θα ευχαριστεί ιδιαίτερα τον Dwid και την παρέα του.

Από κει και πέρα μη σε παραπλανά και τόσο το μεταλικό χάρντκορ της μπάντας. Δηλαδή δε πιστεύω ότι απαραίτητα ισχύει μεταλικό = μοντέρνο. Κατά τη γνώμη μου το χαρντκορ της μπάντας είναι όσο old school πρέπει, και όσο μοντερνο πρέπει. Είναι όπως έχει πει και φιλτατος συμφορουμιτης, το πρωπατορικο metalcore (που επιρρεασε απιστευτα πολλες μπαντες)

Τώρα ντάξει, το Those Who Fear Tomorrow είναι για μένα -εκτος απο ενας απ τους κορυφαιους εβερ δισκους- η επιτομη της old school-ιας, αλλά ντάξει απόψεις είναι αυτές.

Εδώ θα συμφωνήσω κι εγώ.
Εντάξει, όχι τόσο συγκεκριμένα για Madball (τους έχω ψηλά και δεν πέφτουν ό,τι κι αν γίνει :slight_smile: ) αλλά έχει δίκιο ο κύριος.
Η macho εικόνα, τα άπειρα τατού, η “κακία” και μια μόνιμη δυσκοιλιότητα στο βλέμμα και στη μουσική (ε ναι), ε χέσε με.
Επίσης ήταν να μην ακούσουν At The Gates και In Flames εκεί στο Αμέρικα. Και ύστερα το χάος.

Anyway φτάνει το κράξιμο.

Πάντως ομολογώ οτι οι Integrity ώρες ώρες έχουν και γαμώ τα leads που θα ζήλευαν και κλασσικοροκάδες/κλασσικομέταλλοι. Καλή φάση!

ναι πως θα το βρούμε όμως?

θελω κι εγω ενα.:stuck_out_tongue:

Ενημερώνω κι αυτό το θρεντ:
[B]
http://rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=22559[/B]

Επίσης το τούμπανο σπλιτάκι με [B]Rot in Hell[/B] επιτελους κυκλοφορισε.

[B]αυτος[/B] είσαι!!!:thumbup::bow:

Το καλυτερο ειναι το πρωτο αλλα ψηφισα To Die For γιατι ετσι.

Παρολα αυτα,

WORLD CAVING IN AROUND YOU
THOUGHT YOU HAD IT EASY UNTIL WE FOUND YOU
WHAT CAN YOU SAY IT’S IN YOUR FACE
YOU ARE THE ONE TO PAY
YOUR BACKS AGAINST THE WALL
WILL YOU STAND OR WILL YOU FALL
JUDGEMENT DAY

WHAT CAN YOU SAY?
JUDGEMENT DAY

Kυκλοφορισε ολοκληρη η συναυλια της μπαντας, στις 21 γεναρη του 2012, στη Βαλτιμορη. Προφανως και δε θα την δω, αλλα αν παιξουν τα παρακατω:

hollow
jagged visions of my true destiny
die hard
learn to love the lie
to die for
hated of the world
fading way
(και γενικα τον μισο καινουριο δισκο)

θα νιωσω πολλα σκαλοπατια πανω ολοκληρωμενος ανθρωπος

βασικα ας παιξουν οτι θελουν α;σαομδξομξαχξωφμωβ

Παρτε μια ΔΙΣΚΕΥΑΡΑ σε αυτο. (Απο τους VVEGAS, επίσης holly terror σχολή)

[B]http://www.youtube.com/watch?v=SchCwmVr8vg[/B]

[SPOILER]

[/SPOILER]

χμ το παρήγγειλα. Είναι γαμημένο έπος. Εχει μέσα το [B]black heksen rise, waiting for the sun (acoustic και μη acoustic)[/B], και το γαμημενο [B]erebus[/B] απο [B]Rot in Hell[/B] που γαμει ασαλωτα.

[B]http://www.youtube.com/watch?v=PoNdm04WI2Q[/B] (απο το seasons in the size of days)

SLUDGE, oχι αστεία.

τιτανοτεράστιο bump γιατί ακούω αρκετά τελευταία.
αγαπημένα τα seasons και το φοβερό blackest curse.

απ’τα υπόλοιπα έχω ακούσει μόνο closure και humanity is the devil.

ερώτηση: ποιό είναι πιο κοντά στον ήχο του seasons?

those who fear tomorrow ακους,

και μετά όλα

τένκιο, καλά κάνεις και σπαμμάρεις, μπαντάρα.

έητιεφ ασόλτ ρε μνιά.

τεράστιοι όντως. Θα σε συμβούλευα επίσης όταν ακούσεις τις πρώτες δουλειές, να τσεκάρεις και την μεγάλη επιστροφή τους, από το 2011 και μετά, όπου στις τάξεις της μπάντας μπήκε ένας πιτσιρικάς, που όπως έχει δηλώσει πρωτόάκουσε integrity στο αμάξι ένος φίλου και άλλαξε η ζωή του, ο οποίος έχει πάει την μπάντα σε άλλα -κορυφαία- επίπεδα.

for the record, πλέον ηχογραφεί όλα τα όργανα, και ο Dwid τραγουδάει.