Καλύτερη εκτέλεση του "Into the Void"

Δημιουργια των black sabbath που εχει διασκευαστει ανα καιρους απο πολλες μπαντες

απο τα πιο γνωστα cover :
1)Monster Magnet
2)Soundgarden
3)Kyuss

για εμενα, θα ελεγα οτι η εκτελεση απο MM ειναι κατι απλα εξαιρετικh και μαλλον κραταει την θεση της καλυτερης στην καρδια μου .

ακουω γνωμες

Ωραίο πολλ αλλά πιστεύω το γεγονός οτι μπήκε μέσα το original είναι καταδικαστικό. Αν παραβλέψουμε λοιπόν το αυταπόδεικτο αξίωμα οτι η καλύτερη εκτέλεση είναι των Sabbath, τότε μάλλον προτιμώ τους Kyuss. Ωραία το έχουν παίξει και οι Orange Goblin, αλλά μάλλον αρκετά κατώτερα από όσους έβαλες στο πολλ.

Δεν συμφωνω αναγκαστικα.
Αμα δεχτεις οτι ειναι το καλυτερο μονο και μονο επειδη “halloooo, we created it” , δεν θα εισαι λαθος…

Απο την αλλη καθε εκτελεση εχει κατι δικο της και αυτο ειναι που συγκρινουμε ουσιαστικα…

Όχι, δεν εννοούσα αυτό. Απλά όντως είναι η αγαπημένη μου εκτέλεση επειδή είμαι πολύ κολλημένος με τους sabbath:p. Αντίθετα δεν είμαι της άποψης οτι το αυθεντικό είναι πάντα το καλύτερο. Π.χ. αν με ρώταγες ποιά εκτέλεση του Hurt προτιμώ θα σου έλεγα Johnny Cash παρόλο ποι οι ΝΙΝ μ’αρέσουν πολύ.
Α κι επειδή λες οτι κάθε εκτέλεση έχει κάτι δικό της, αυτό που γουστάρω τρελά στην εκτέλεση των Kyuss είναι απο το σημείο “freedom fighters sent out to the sun…” κτλ κτλ, που το έχουν αλλάξει εντελώς. Ε αυτό είναι το ιδιαίτερο που έχει η συγκεκριμένη διασκευή. Btw, και όλες οι άλλες που έχουν μπει στο πολλ έχουν όντως κάτι δικό τους, σωστή επισήμανση. Αληθινές διασκευές, όχι επανεκτελέσεις.

kyuss

ειναι απο τα λιγα κομματια που πρωτα μου ερχεται στο μυαλο η διασκευη παρα το πρωτοτυπο

Black Sabbath…κλασικό και αγαπημένο στην αυθεντική εκτέλεση:):!:

H αυθεντική στο Master of Reality ωρέ! :smiley:

Sabbath
Mognet
Kyuss
Soundgarden

το ονομα ειναι SABBATH.

χάνουν οι Monster Magnet από Κyuss γιατί απο magnet εκεί που τα σπάει στις κιθάρες και στο ύφος στη φωνή ουρλιάζει “Into the Void” και μου τη δίνει στα νεύρα…

Sabbath παιδιά.

Γουστα ειναι αυτα αδερφε. Εγω και ο κολλητος μου καυλωνουμε την στιγμη που ουρλιαζει : " into the void!!!"

Παρεπιπτοντως, ενω λατρευω Sabbath, δεν καταλαινω γιατι επιμενουμε τοσο πολυ στην εκτεληση :-k

Ολες οι αλλες μπαντες εχουν κανει η καθεμια κατι το απιστευτο στις εκτελεστεις τους…

Correct me plz if i am trully mistaken :smiley: