Introduce yourself (Right On!)

Καλησπέρα παιδιά!

Είμαι ο plex27, στα πρώτα -άντα και είμαι καλά. Πρώτο άλμπουμ Smash 1994, πρώτη συναυλία Metallica το 1999 (και πιο πρόσφατη Death DTA πριν δυο βδομάδες.:slight_smile: )

Λίγο από όλα σε ότι αφορά σκληρό ήχο πλην goth/atmospheric (δεν ξέρω και πως τα λέτε). Πάντα θα εκτιμήσω τη μελωδία και τη μεγάλη ερμηνεία ή το συναίσθημα αλλά από την άλλη δώσε μου groov-άτη καφρίλα και πάρε μου την ψυχή…

Το διαβάζω χρόνια το forum αλλά αποφάσισα να κάνω join τώρα γιατί μου έλειψαν οι μεταλλο-συζητήσεις. Είμαι εδώ και 3+ χρόνια Βρυξέλλες και το ελληνόφωνο metal ακροατήριο σπανίζει…

Αυτά για αρχή… Καλώς σας βρήκα!

Καλώς ήρθες!:slight_smile: Από τις συναυλίες κατάλαβα ότι μάλλον είσαι στα εξωτερικά πριν διαβάσω και παρακάτω!:stuck_out_tongue: Graspop και Hellfest λοιπόν έχεις πάει ε; Είναι και κοντά από εκεί που είσαι!

Καλωσήρθες λοιπόν γέρο μου.

Έκανες μπαμ απ’ το πρώτο κιόλας ποστ ότι ήρθες με διάθεση να συζητήσεις, και με πράγματα να πεις.
Αυτό μάλλον θα σου δημιουργήσει κάποια προβληματάκια σ’ αυτά τα πέτρινα ρόκιν χρόνια που σου λαχαν, αλλά θα την παλέψεις.

Καλησπέρα και σε σας παιδιά!

Ναι, μου έλειψε η κουβέντα για τη μουσική που μου αρέσει και δε νομίζω να αποθαρρυνθώ εύκολα… Και το τρολλάρισμα και η καφρίλα δεκτά είναι… άλλωστε πέραν της μουσικής δεύτερος λόγος που έκανα join, είναι επειδή υπάρχει κόσμος εδώ που τα λέει ωραία! :smiley:

Καλώς ήρθες! Από τις συναυλίες κατάλαβα ότι μάλλον είσαι στα εξωτερικά πριν διαβάσω και παρακάτω! Graspop και Hellfest λοιπόν έχεις πάει ε; Είναι και κοντά από εκεί που είσαι!

Metallica πάντως εννοώ Ριζούπολη ε; Death ναι, τους είδα Αμβέρσα. Graspop ψάχνομαι για παρέα να πάω γιατί δεν ψήνομαι μόνος. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχω πάει μέχρι τώρα (κράξτε ελεύθερα) σε αμιγώς metal festivals παρά μόνο σε κάτι Pukkelpop, Werchter κτλ.

Θα με έψηνε και το Groezrock με Iron Reagan, Pennywise και άλλους hardcorάδες αλλά θα γίνεται του πιτσιρικιού το κάγκελο…

Θα με έψηνε και το Groezrock με Iron Reagan, Pennywise και άλλους hardcorάδες αλλά θα γίνεται του πιτσιρικιού το κάγκελο…

μη το λες, περυσι που πηγα ηταν καλα μοιρασμενο το κοινο

Welcome

Λες ε; Βέλγιο ήσουν;

Θα το σκεφτώ εκεί κοντά (αν και παίζει να γίνει sold out) γιατί την ίδια βδομάδα έχω Russian circles, Calexico (girlfriend’s choice) και Godspeed yBE και ίσως πάει πολύ…

περάστε έξω παρακαλώ.
πάνω που λέγαμε πως έρχονται μπαντάρες στην ελλάδα μας κοπανάς αυτό.
μα σε μια βδομάδα;

[SPOILER]γειά σου καληνότσες[/SPOILER]

Μας πληγωσες που ειπες για τους Russian Circles, να το ξερεις.

:stuck_out_tongue: Σόρυ γκάιζ… Και αν σας πω ότι θα πάω Godspeed επειδή η κοπέλα ήθελε να δει opening act Xyloyris/Psarantonis sons και τον άλλο τον ντράμερ του (αγαπημένου της) Νικ Κέιβ; Δε με χάλασε, though…

Η πλάκα ποια είναι; Ότι δεν τους ήξερα και έτσι όπως σέρφαρα στο site του Ancienne Belgique (BTW το [U][B]καλύτερο[/B][/U] κλειστό live stage club που έχω δει) για νέες συναυλίες, βλέπω Russian circles… Τους ακούω, μου αρέσουν, και λέω: “Και δεν πάω;”

Επίσης, μιας και το έφερε η κουβέντα:

Russian circles: 19 euro
Calexico: 25 euro
Godspeed + Xylouris/Psarantonis juniors: 27 euro

[B][SIZE=2]O GIANNIS O HAROULIS: 37 euro!!![/SIZE][/B]

Πιο ακριβό εισιτήριο σε κλειστό χώρο που έχω δει εδώ, ever! But why???

Που να εβλεπες τους λεφτάλικα σε Νεα Σμυρνη το 1993 μαζι με Cult και Λευκη συμφωνια. Επαιξαν αυτουσια τα κομματα απο τα δυο πρωτα LP και οχι ποτ πουρί οπως το 99. Βεβαια τους ειχα διαγραψει απο τοτε μα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια…

Έχω διαβάσει/ακούσει ιστορίες… Ιστορική προφανώς και στο εμπορικό (αλλά όχι καλλιτεχνικό) peak τους… Αλλά ήμουν μικρός τότε… Εδώ ακόμα το 99 ήμουν σε φάση “ααα μαμά μετάλλικα” με σαλάκι να κυλάει, όταν βγήκαν με το so what?

Sent from my iPad using Tapatalk

Death [B]To All[/B] μαλλον θελετε να πειτε μαστορια because Death=Chuck. Καλως ηρθες Plex

Ναι Death to All. Όντως οι Death = Chuck αλλά πλέον η εξίσωση διαβάζεται και ανάποδα. :papas:

Καλούτσικοι ήταν… Ο κόσμος γούσταρε τα τραγούδια και γι αυτό πέρασε καλά. Κατά τ’ άλλα προσωπικά δε μου άρεσε ο τυπάς των Cynic που είχαν για τραγουδιστή.

Ο Di Giorgio μεγάλη μορφή, είχε αναλάβει και τα χρέη επικοινωνίας με κοινό, αλλά και αυτός και ο Χόγκλαν μου φάνηκαν βαριεστημένοι…

καλώς ήρθες! ετοιμάσου να στην πέσουν γιατί α. έχεις νούμερο στο nickname σου, β. γιατί σου αρέσει το Load, γ. προφανώς σου αρέσουν ακόμα οι Metallica, δ. γιατί έτσι :stuck_out_tongue:
Καλό κουράγιο!

Δεξί πόδι μπροστά, λυγίζω γόνατα, σηκώνω χέρια στο πλάι, σκύβω ελαφρώς, χαμηλώνω κεφάλι

… Χαιρετώ σας :slight_smile:

Γουελκαμ.

Καλώς μας ήρθες… Πες και μας και λίγα πράγματα για σένα και τη μουσική που σου αρέσει :slight_smile:

Με πιέζεις… :stuck_out_tongue:

Για κάποιους είμαι the girl next door. Γι’ άλλους μυστήριο.

Ιδεολογία μου να δίνω ό,τι παίρνω.

Δηλώνω ειλικρινής και τρολλ (in a good way).

Μουσικά είμαι ευέλικτη σχετικά. Ακούω τα πάντα, στην ώρα τους (εκτός από σκυλάδικα, καλαματιανά - νησιώτικα, σαξόφωνο και τρομπέτα). Η αδυναμία μου έγκειται στη Rock (alternative, post, etc.). Μοναδικό μου μειονέκτημα, δεν έχω μουσικές γνώσεις… μόνο μουσική ψυχή και αφτί.

Για περισσότερες πληροφορίες, τραβήξτε τα σχοινιά :slight_smile:

Can do, will do! [emoji12]

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μη με απειλείς εμένα… ;p