Χειροτερα Intros/Samples

Οτι λεει ο τιτλος!

To πιο εκνευριστικο που μου ερχεται αυτην την στιγμη ειναι στο Blinded by Fear των At The Gates


Σκετη ανατριχιλα και εκνευρισμος

Τοτε δοκιμασε να ακουσεις την εισαγωγη του Majesty απο Blind Guardian 'η αυτη του We Burn των Helloween#-o

το iowa των slipknot που εχω ακουσει λιγακι δεν μου πολυαρεσε…
(δεν του εχω δωσει προσοχη ισως να κανω λαθος)

αυτη η μαλακια που προηγειται της μεγιστης ριφφαρας του raining blood.

Ισα ισα, σε προετοιμαζει για την καταιγιδα που ερχεται μετα :smiley:

ε και στο Blinded γι’αυτο γαμαει ρε:wink:

μα ειναι τερμα ακυρο ρε!πραγματικα ακυρο

Μα ακους το αιμα να σκαει κατω ρε συ! :stuck_out_tongue:

το intro στο power of the night των savatage. δεν το λέω απόλυτα εκνευριστικό απλά θέλω να ακούσω απευθείας την τεράστια riffαρα που έρχεται και όχι μετά από 1 ολόκληρο [-X λεπτό…

εμένα μου αρέσουν τα intro από at the gates και slayer :oops:

ούτε καν όμως! Τα σπάει όλα το ιντρο.

Το πιο βαρετό ίντρο από καταβολής μουσικής ιστορίας είναι σίγουρα αυτό του holy diver. Άνετα όμως!

Πες τα ρε αποπανε

[QUOTE=Bleedin History;794487]ούτε καν όμως! Τα σπάει όλα το ιντρο.

divΤο πιο βαρετό ίντρο από καταβολής μουσικής ιστορίας είναι σίγουρα αυτό του holy er. Άνετα όμως![/QUOTE]

…με την καμμια ομως:p??Μια χαρα ειναι το intro, ατμοσφαιρικοτατο και μελωδικοτατο…και λιγο στοιχειωμενο!Απλα θελει μερικες ακροασεις, εμενα παντως μου αρεσει.Θα συμφωνησω ομως για το Power Of The Night και την πορωτικη, καρα-metal riffαρα του…Επισης, το Hell Awaits θα ηταν καλυτερο με μια μικροτερη εισαγωγη…

[quote="“P0SER,post:12,topic:12411”]

:o:o:o:o

Και το intro του ‘‘Lost paradise’’ είναι για fast forward. Γενικώς αυτά τα ‘‘ατμοσφαιρικοί ήχοι, θόρυβοι χωρίς νόημα’’ δε θα 'πρεπε να διαρκούν πάνω από 40 δευτερόλεπτα.

Τα intros σε 4-5 κομματια του Privilege Of Power των Θεων.Looong and boooring.Νταξει εξυπηρετουν το “concept” αλλα το παρακαναν…

το νταμπαντουμπα εννοεις μαλλον κ οχι την βροχη

Συμφωνώ για Holy Diver. Επίσης μου έρχονται στο μυαλό Touch Of Evil και Dr.Stein, όχι οτι είναι βαρετά, αλλά είναι λίγο άκυρα. Και βέβαια δεν επηρεάζουν και το πόσο καλά είναι τα κομμάτια. Τεσπα, λίγο παράξενο το θρεντι, δεν ξέρω πιο είναι το χειρότερο ιντρο…

αλλά ένα απο τα καλύτερα είναι εκείνο των Orange Goblin με τον διάλογο που καταλήγει στην ατάκα “piss on you…and piss on your law”. Φακ γέα!!!

αν και μπορεί να με πείτε ιερόσυλο για το παρακάτω, είναι από τις περιπτώσεις που μου έχουν μείνει χαραγμένες για το γέλιο που είχα ρίξει ακουγοντάς την:

:lol::lol::lol::lol:

(αλλά είναι respect ρεεεεεεεεε, και η πλάκα είναι ότι δεν είναι η φωνή του Max)

επίσης αγαπημένο, αλλά η εισαγωγή είναι ό,τι να 'ναι

:metal::metal::metal:

τα τρια πρωτα λεπτα του frances the mute

στο youtube δεν το εχει ολοκληρο ακουστε το απο εδω

http://new.music.yahoo.com/mars-volta/albums/frances-the-mute--24647756

holy diver και πασης κοσμου