Αγορά φθηνού iphone online

ναι οκ, δεν ειναι παρα φημες, ακομα και οι φωτοσοπιες του pro.

Απο την πειρα μου ομως και μονο (σπανια πεφτω εξω) μπορω να σου πω πως οι φημες στεκουν (βγαζω εξω τα artistic renderings), εχουν γινει ηδη οι παραγγελιες απο την apple για το hardware του νεου iphone

[B][I]According to the latest leaks from Taiwanese component suppliers, Apple have already started clawing in the parts required for the next-gen iPhone. Chinese-language paper Commercial Times claim that Apple plans to launch the new handset in June this year.

[/I][/B]“OmniVision has received 3.2-megapixel CMOS image sensor (CIS) orders for Apple’s next-generation iPhone, according to market sources. The company is also said to have secured 5-megapixel CIS orders for another Apple product expected to be launched later in the year.”
επισης υπαρχουν και αποδειξεις στο νεο firmware πως ετοιμαζεται η επομενη γενια

MacRumors has discovered that Apple’s iPhone 2.x Firmware has evidence of the next generation iPhone which has been designated “iPhone2,1”.


Apple uses these models numbers to distinguish between different hardware models. The original iPhone carries the model number of “iPhone 1,1” while the 3G iPhone is labeled “iPhone 1,2”. These numbers do not change for simple storage increases and instead represent functionally different devices. Similarly, the iPod Touch was originally introduced as the “iPod 1,1” and the most recent hardware revision was labeled “iPod2,1”. The 2,1 iPod Touch added a speaker, volume controls, microphone support and a much faster processor than the 1st generation model. This new model number can be found in the USBDeviceConfiguration.plist in an unencrypted firmware.

εντιτ

κατα τον ιουνιο που θα ανακοινωθει το μονο που θα ποσταρω σ’αυτο το thread ειναι ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ I TOLD YOU SO…

__Να προσθέσω στη συζήτηση, για τους φίλους που πιθανόν δεν είναι εξοικιωμένοι με την Apple…

__Σχεδόν ΠΟΤΕ δεν προειδοποιεί για αναβάθμιση των προϊόντων της! Ακόμα κι αν μιλάμε για ΠΟΛΥ μεγάλη αναβόθμιση (πρώτα κυκλοφορεί, μετά το ανακοινώνουν)…

__Ήθελα ν’ αγοράσω ένα MacBook… οπότε περίμενα να ανακοινωθεί η αναβάθμιση του ήδη υπάρχοντος που κυκλοφορούσε. Με το που κυκλοφορεί η νέα έκδοση, την παραγγέλνω! 40 μέρες αφού το παρέλαβα βγαίνει ΝΕΑ αναβαθμισμένη έκδοση… #-o

τελευταια φορα που επαθα κατι αντιστοιχο ηταν με το πρωτο ipod 3ης γενιας που πηρα το Μαη '04

Μια εβδομαδα απ’οταν το πηρα βγηκε το 4ης και εχασα 80 λιρες αγγλιας απο την αξια του.

macrumors απο τοτε και ειμαι μεσα στα πραγματα.

Xεχε, δεν αντιλεγω οτι θα υπαρξει κατι νεο. Απλα παρεθεσα τα info που ειδα στο νετ ^^
Επαιξα το ρολο του devil’s δικηγορου :stuck_out_tongue:

Η είδηση έρχεται από το forum του Weiphone όπου ο user patapon200 υποστηρίζει ότι είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει ένα prototype του next iPhone model, μέσω της εταιρείας Foxconn (certified by ATI).
Σύμφωνα λοιπόν με τον patapon200 ΔΕΝ θα δούμε μεγάλες αλλαγές από αισθητικής πλευράς στο νέο iPhone. Οι αλλαγές ?περιορίζονται? στην ταχύτητα και σε hardware updates:
[CENTER][/CENTER]
Speed And Memory
Η μεγαλύτερη αναβάθμιση έχει γινεί στο clock speed του επεξεργαστή και στην μνήμη: Το τωρινό μοντέλο iPhone 3G διαθέτει επεξεργαστή [B]Samsung ARM /B ενώ το νέο iPhone θα διαθέτει επεξεργαστή μστα 600MHz. Επιπλεπον, η μνήμη RAM του συστήματος αναμένεται να διπλασιαστεί και να φτάσει τα 256MB.
Models and Capacities
Το model number του Third Generation iPhone είναι ?N88? ενώ το iPhone 1st gen διέθετε το ?M68″ και το iPhone 3G το ?N82″.Στο screenshot μπορούμε να παρατηρήσουμε ότι η συσκευή διαθέτει 32GB memory, έχει την v3.0 Firmware και το model number is MB717LL.
Camera and Screen
Το νέο iPhone θα διαθέτει 3.2 MegaPixel camera με auto-focus και image stabilizer. Η ανάλυση της οθόνης ωστόσο θα παραμείνει η ίδια (480×320 pixels).

Περιμένω να βγει το καινούριο για να το αγοράσω και να μη χρειάζεται να κουβαλάω ipod+κινητό. Θα τα έχω σε μια συσκευή :slight_smile:

εσυ ειδικα, με 32 γκιγκα δεν πας πουθενα :expressionless:

Το 30άρι ipod που έχω τώρα είναι γεμάτο και θέλω να βάλω και άλλα, αλλά πρέπει να σβήσω μερικά που δεν ακούω συχνά :stuck_out_tongue:

Θα πεταχτεί κάποιος τώρα και θα πει: “και ακούς όλη αυτή τη μουσική?” απλά θέλω να έχω αρκετή μουσική μαζί μου για να ακούσω οτι θέλω και να μην περιορίζομαι σε μερικά albums.
Πριν το ipod είχα τούτο το τούβλο το οποίο είχε και αυτό 30gb χωρητικότητα, δηλαδή ποτέ δεν χρησιμοποιούσα μικρό (από άποψη χωρητικότητας) mp3 player.

Το ipod το αγόρασα επειδή δεν μπόρεσα να βρω κάτι καλύτερο από άποψη χρημάτων, σαν mp3 player δεν είμαι ευχαριστημένος από το menu, την μπαταρία και διάφορα άλλα. Του έχω βάλει το rockbox και είναι αρκετά καλύτερο τώρα.
Ίσως να μην σας ενδιαφέρουν αλλά είπα να τα γράψω.

απο τη μια δεν θελω να κανω διαφήμιση, απο την αλλη ομως τετοια προσφορα δεν ειναι να περναει στο ντουκου

στη Βοντα. μεχρι μεθαυριο 16/5 το 8αρι βγαινει δωρεαν με φορητοτητα αριθμου απο αλλο δικτυο (παρτε μια καρτα απ’το περιπτερο) στο προγραμμα iphone 300 plus (300 min ομιλια, 150 sms, 2,5 Gb data - 59 Ε παγιο).

αν ενδιαφερεται κανεις για συμβολαιο ας τρεξει…

Σημερα πηρα το iphone 2G 16GB αυθεντικοτατο και σφραγισμενο 250 ευρωπουλα απο αγγελια.
Ελουσιβ no offense αλλα ο τσαμπας μπορει να πεθανε,ο εξυπνος αγοραστης οχι :smiley:

yeah man ok, αλλα πηρες το παλιο…

και πιστευω πως το πηρες και ακριβα, μια γενια πισω…

If rumours are true, Apple?s next iPhone will be released on July 17 at WWDC featuring a matte black casing, OLED display and a glowing Apple logo. We posted a list of possible leaked specs last week, but frankly all of this is pure speculation just like every other Apple release.
According to Gadget Lab:
[INDENT]?Overall, if these claims are true, this is a relatively minor upgrade. The most notable new features would be the built-in compass (which appeared in earlier rumor reports), the video recorder and editor (the current iPhones don?t support video recording unless you Jailbreak them), the built-in FM transmitter and the OLED screen (which would improve battery life).?
[/INDENT] And another set of ?specs? according CultofMac:
[INDENT]* 32GB and 16GB to replace current capacities

  • $199 and $299 price-points to be maintained
  • 3.2 Megapixel camera
  • Video recording & editing capabilities
  • Ability to send a picture & video via MMS
  • Discontinuation of the metal band surrounding the edge of the device
  • OLED screen
  • 1.5X The battery life
  • Double the RAM and processing power
  • Built-in FM transmitter
  • Apple logo on the back to light up
  • Rubber-tread backing
  • Sleeker design
  • Built-in compass
  • Revolutionary combination of the camera, GPS, compass, and Google maps to identify photo and inform about photo locations.
  • Turn by turn directions
  • July 17th, 2009 release date

[/INDENT]

Ωραιο ακουγεται
ελπιζω να μην ειναι στα υψη η τιμη
Για εμας που αρκεστηκαμε στο LG Cookie :stuck_out_tongue:

Το πολουναμενόμενο next-gen iPhone παρουσιάστηκε στην WWDC?09 με το όνομα iPhone 3GS.
Το S αναφέρεται στην ταχύτητα (speed) η οποία είναι και το κύριο χαρακτηριστικό της νέας συσκευής:
[INDENT]?The first thing you?ll notice about iPhone 3G S is how quickly you can launch applications. Web pages render in a fraction of the time, and you can view email attachments faster. Improved performance and updated 3D graphics deliver an incredible gaming experience, too. In fact, everything you do on iPhone 3G S is up to 2x faster and more responsive than iPhone 3G.?
[/INDENT] [CENTER][/CENTER]
iPhone 3GS features:

  • Δεν υπάρχει front-facing video camera. Η εξωτερική εμφάνιση του παραμένει η ίδια όπως του iPhone 3G
    [Επιβεβαίωση των πληροφοριών μας όσον αφορά τον εξωτερικό σχεδιασμό του νέου iPhone (βλ. Νέο iPhone - ας βάλουμε ένα τέλος στα mockups by iMod Tsopanos)]
  • Υποστήριξη OpenGL|ES 2.0 και 7.2Mbps HSPDA
  • 3MP auto-focus camera με χαρακτηριστικά όπως: Tap-to-focus, Auto-exposure, Auto-white balance, Auto-macro (10cm)
  • Υποστήριξη video recording: 30FPS, VGA με ήχο, auto-focus, auto-white balance, auto-exposure. Δυνατότητα για edit των video αλλά και επιλογή sharing (YouTube, MobileMe, MMS & email).
  • ?Voice control interface?: Φωνητική εντολή κλήσεων κ.α
  • Υποστήριξη Nike+
  • Υποστήριξη Data encryption: Instant remote wipe, encrypted iTunes backups
  • Improved battery life. Now up to 9 hours of internet surfing, 10 hours of video, 30 hours of audio, 12 hours of 2g talk-time, 5 hours of 3g talk-time
    [Επαλήθευση των πληροφοριών μας για αυξημένη μπαταρία - βλ. Next Generation iPhones to have “New-Innovative battery technology”)]
  • Τιμή διάθεσης (με συμβόλαιο): $199 για το iPhone 3GS 16GB, $299 για το iPhone 3GS 32GB
  • Χρώματα: Άσπρο και μαύρο
    Ημερομηνία διάθεσης: 19 Ιουνίου (US, Canada, France, Germany, Italy, Spain, Switzerland, UK)? ακολουθούν ακόμη 6 χώρες την επόμενη βδομάδα και οι υπόλοιπες αργότερα το καλοκαίρι?
    [SIZE=2]
    [/SIZE]

    [SIZE=2]ακολουθει το keynote με πολλες φωτο απο τη φετινη παρουσιαση[/SIZE]

Phil Schiller keynote live from WWDC 2009

http://www.viddler.com/explore/engadget/videos/433/30.031/

Πσσσ μπομπα !
Οχι τρελες αλλαγες, αλλα μικρες και καλες ! Vodafone θα το φερει πρωτη ειπες ε ?

σημερα βγηκε η ανακοινωση για δεχομαστε προπαραγγελιες (στη βοντα), μεσα στις μερες και οι τιμες. μεσα με τελη ιουλιου τα πρωτα κομματια στην ελλαδα.

γνωρίζει κανείς κάτι περαιτέρω για το iphone 4G που φημολογείται. Ενδιαφέρομαι να πάρω iphone μιας και το κινητό μου είναι πανάρχαιο και έχω αναβάθμιση και μιας και κυκλοφορώ συνεχώς με Mp3 συμφέρει. Ξέρετε αν είναι πότε θα βγεί αν οι φήμες είναι αλήθεια πότε το περιμένουμε κλπ…Γιατί αλλιώς θα πάρω το παλίο αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να περιμένω η όχι

22 Ιουνίου είναι η παρουσίαση του.

επειδή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ, μπλε δόντι δε δέχεται?