Αγορά φθηνού iphone online

Ξέρει κανείς πως μπορώ να αγοράσω iphone από online μαγαζί του εξωτερικού σε σχετικά χαμηλή τιμή?
Εδώ σκέτες οι συσκευές έχουν 600 ευρώ και στο amazon της Βρετανίας 200.Δυστυχώς όμως δε στέλνουν Ελλάδα.
Εχετε κάτι υπ’όψην σας?

Ebay ισως?? Υπαρχουν πολλοι αξιοπιστοι sellers και σε πληρωμες με paypal εισαι καλλυμενος για τις περισσοτερες μλκιες που μπορει να συμβουν.

Το βρετανικο iphone θαναι κλειδωμενο και δεν θα λειτουργει με ελληνικη sim, αλλα υπαρχουν τροποι να το ξεκλειδωσεις.

Καποιος γνωστος στο υκ δεν υπαρχει?

To ebay εχει καινουρια ή μονο μεταχειρισμενα?

Kι εγω αυτο σκεφτηκα αλλα δυστυχως γνωστος στην Αγγλια δε παιζει.

To amerikaniko amazon ?

Στελνει μονο Αμερικη

στο ebay θα βρεις και jailbroken(ξεκλειδωμενο) iphone και ειναι κομπλέ όλα.απλα όταν το πάρεις μην κάνεις update γιατι θα ξανα κλειδωθεί.βρες έναν καλό seller και κάνε αγορά. ( αποψή μου είναι να πάρεις omnia ή htc hd απο ebay θα βρεις καλές τιμές)

Στο ebay θα βρω καινουριο ή μονο μεταχειρισμενο?

τα πάντα…και καινουριο και μεταχειρισμένο.το μόνο που μπορει να γίνει ειναι το ξεκλειδωμένο να έχει ανοιχτεί γιανα ξεκλειδωθει εκτός αν το παρεις κανονικο καινούριο απο ebay και το ξεκλειδώσεις εδώ.

Mαλον κατι τετοιο θα γινει?
Πως πληρωνω εκει?Paypal?Προπληρωμενη?

ανάλογα τον seller…πολλοί sellers δέχονται paypal. προπληρωμένη έχω και εγώ αλλα δεν κατάφερα να την περάσω στο paypal. :confused:
*αν θες να σου στείλω κανα λινκ απο ebay με κατι αξιοπιστο που θα βρώ πές μου.

480€ έχει καινούριο,ξεκλείδωτο από τη vodafone. Πιο φτηνά πιστεύω οτι δύσκολα θα βρεις στο ebay (μαζί με τα μεταφορικά)

Εξάλλου χωρίς συμβόλαιο με δεδομένα δεν έχει κανένα νόημα το iphone.

μπορεί να βρει…έχω φέρει omnia και το htc hd ( ακριβότερα κινητα απο το iphone ) απο ebay σε νορμάλ λεφτά,απλα αν είναι εκτώς ευρώπης προσέχεις με πια μεταφορική θα στο φέρουν γιατι περνάει τελωνείο κ σε σκίζουν εκει…

Πες τον whatsmyname πως τον λενε να στο πάρει, Σκωτία δεν ειναι αυτός ;

ενας φιλος αγορασε ενα iphone με τα 16gb γυρω στα 100-150 ευρω.οχι δεν ειναι μουφα-οχι δεν ειναι μεταχειρισμενο.το ειχε παρει οταν πηγε σε αγωνες στο εξωτερικο.με λιγο ψαξιμο μπορεις να βρεις.θα ρωτησω αν τον βρω και θα σου πω απο που το πηρε

A και κατι αλλο μην το παρεις απο ελλαδα καλυτερα γιατι στο google σε παλιοτερα δημοσιευματα εφημεριδων ειχε ανακοινωθει οτι η apple λογω αλλαγης οικονομικης στρατιγικης θα εριχνε στις 100 λιρες το νεο iphone (δημοσιευμα 2008 ) και τα μοντελα των 8gb στα 399 δολλαρια (δημοσιευμα 2007)

http://www.pcw.gr/Article/Market/iphone_cost_isupply_nokia_htc_price_comparison/248-3267.html

αλλα επειδη στο ελλαδισταν ολοι ειναι ή θελουν να γινουν τσαμπα μαγκες πουλανε ακριβοτερα…
Γιαυτο ψαξε στο εξωτερικο να βρεις την υγεια σου οτι γλυτωσεις καλο ειναι

Θα σου ειμαι υποχρεος:!: :smiley:

μαγκες, μη χολοσκατε, και μην προγραμματίζετε αγορα iphone τουλαχιστον μεχρι τα μεσα ιουνιου, οπου η apple αναμενεται να ανακοινωσει το νεο μοντελο (iphone pro).

απο σεπτεμβρη/οκτωβρη θα το περιμενουμε και ελλαδα (μαλλον μεσω voda), οπως και περσυ.

Σημερα εσκασε ανακοινωση στα vodafone shops (ειμαι ιδιοκτητης ενος shop) οτι παρατεινεται η προσφορα των 99 ευρω - (το 8ρι σε 77 ευρω παγιο με 400 λεπτα ομιλιας+2,5 gb data) μεχρι το σεπτεμβρη (για να ξεπουληθει το στοκ)

:lol::lol::lol::lol: Ξηγησου συσκευη δωρο :stuck_out_tongue:
Κοιτα ενδιαφερομαι μονο για συσκευη χωρις συνδεση.Ξερεις εσυ που μπορω να βρω με κανενα 350αρι?

το τζαμπα πεθανε φιλαρακι, και με 350 κανα μεταχειρισμενο σε βλεπω, καινουργιο δεν παιζει (εκτος κλεμμενου φυσικα), πολιτικη της apple ειναι παντου οι ιδιες τιμες χωρις μειωση ουτε 1 cent.

ειδα κανα 2 ποστ που λενε πως απο εξωτερικο 200 δολλαρια και λοιπα, ΟΛΑ μα ΟΛΑ ειναι με συμβολαιο, μην ξεγελιεστε, δεν παιζει πωληση προιοντος της apple κατω απο την τιμη που εχει επιβαλει.

στανταρ αυτα, κυριολεκτικα εχω βαρεθει να τα εξηγω σχεδον καθε μερα σε πελατες που λενε πως το βρηκαν πιο φτηνα απο αμερικη/αγγλια/γερμανια/ουγκαντα…

και ακου που σου λεω, ασε να ανακοινωθει το νεο μοντελο να δεις ποσο θα πεσει το 3g.
Γιατι νομιζεις πως το πηρε και η cosmote και σε λιγο και η wind… ξεστοκαρει η apple το περισευμα…

To iphone Pro ειναι ψεμα, και δεν εχει ακουστει τπτ. Αυτο που κυκλοφορει στο νετ ειναι mia εικονα Photoshoped απο ενα γραφιστα.Οπως αναφερεται : " Για όσους δεν το κατάλαβαν ακόμα, το iPhone Pro δεν είναι αληθινό παρά μόνο στην οθόνη του υπολογιστή του γραφίστα που το σχεδίασε. "

Τωρα αν εχουν κατι στα σκαρια οκ, αλλα δε το κοβω πολυ αμεσα