Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

οπα? volbeat???ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΠΙΣΩ…

5 Likes

Μαλάκα σε ολοι τις προβλέψεις μέσα έπεσα. Πρέπει πλεον να βάλοθυν στο πάμε στοίχημα αυτή την φάση με τις ανακοινώσεις

2 Likes

Μια χαρα τα support, ηθελα περισσοτερο καποια αλλα που ειχαν ακουστει αλλα και παλι μια χαρα ειναι.

1 Like

Δυο λεπτα σου πηρε η κωλοτουμπα!!

5 Likes


Nαααααααααααααιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
2 Likes

έχουμε πει να μην βιαζόμαστε . Τώρα το είπες :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Volbeat & Tremonti τεράστια χαρά η σημερινή μαζί με την αγία τριάδα του κλασσικού μεταλ

5 Likes

Μαγκες ειλικρινα οταν εγραψα το πρωτο ποστ ειδα μονο τις ανακοινωσεις για 19 Ιουλ.
Ε οταν εκανα ανανεωση το φμπ του Rockwave,το βουλωσα ! :grinning:

3 Likes

Volbeat και Tremonti μπαντάρες αλλά με μηδενικό κοινό στην ελλάδα…

1 Like

Ευκαιρια να αποκτησουν

3 Likes

Volbeat δεν θα το ελεγα. Σωστος ο nikosp
Πιστευω πολλοι παραπανω ακουνε Volbeat απο Ghost πχ.

Ναι ρε Tremonti!

Θα έρθει, θα δει τις 20.000 και θα σκεφτεί ‘‘ρε εδώ υπάρχει ψωμί’’ και θα επιστρέψει του χρόνου με Alter Bridge, θα φάει το ξενέρωμα της ζωής του και μετά δε θα τους ξαναδούμε ποτέ!

5 Likes

Αυτό εννοούσα πιο πάνω κακά τα ψέμματα το 95% θα πάει για maiden…

2 Likes

Με Alter Bridge δεν θα έρθει ο Τρεμόντης γιατί κάποιος θα πρέπει να βάλει το μαρούλι και δεν πρόκειται να βρεις κορόιδα.

Ο Λώρης το έπαιξε πολύ μάγκικα φέτος κ μπράβο του. Έκανε τη μια μέρα τίγκα μέταλ με υπερκλασικές μεταλ μπάντες (για ευνόητους λόγους) και στη δεύτερη που τον έπαιρνε γιατί τον κόσμο θα τον φέρουν οι Maiden, κόλλησε και κάτι πιο μοντέρνο (καυτό όνομα και καθόλου φτηνό) για να μην σκουριάσουν τα αυτιά μας από το πολύ ατσάλι της Πέμπτης. Νομίζω πως κατάλαβε οτι ο κόσμος διψάει για έναν τέτοιο μεγάλο λάιβ και πως θα κάνει το σκατό του παξιμάδι για να πάει και τις 2 μέρες. Αν ισχύουν μάλιστα τα όσα ακούγονται για πολύ μεγάλη προπώληση … δεν θα είναι παράλογο να περιμένουμε να κάνει κίνηση για να φέρει τους Metallica του χρόνου

12 Likes

το στοίχημα για τον Λώρη είναι η δεύτερη μέρα, γιατί Iron maiden και Metallica είναι ίδιου βεληνεκές και εκεί νομίζω θα το κερδίσει…

1 Like

στανταρ οι metallica μπορουν να εχουν περισσοτερο κοσμο παρολο το βεληνεκες που ειπες

2 Likes

Όχι δεν είναι το ίδιο. Ας είναι του ίδιου βεληνεκούς μπάντες από άποψη δημοτικότητας στους μεταλάδες στην Ελλάδα, οι Maiden θέλουν 400Κ (δεν ξέρω πόσο θα πάρουν οι Volbeat, σίγουρα πολύ καλά λεφτά) ενώ οι Metallica 1Μ+, οπότε το ρίσκο θα είναι αρκετά πιο μεγάλο. Αν μαζέψει πάνω από 20Κ κόσμο νομίζω πως θα είναι μια καλή ένδειξη για να το κάνει πάντως καθώς οι Metallica θα φέρουν και πιο άσχετο κόσμο

2 Likes

Παντελώς αδιάφορα όλα τα Σαπόρτ της δεύτερης ημέρας, αλλά οι Maiden είναι Maiden και δεν τους χάνω.

1 Like

Volbeat έχω δει στο εξωτερικό και νομίζω είναι η νο1 μπάντα που θα ήθελα να δω και στην Ελλάδα… κάνουν φοβερό live, έχουν κομματάρες και η φωνή του είναι 100% ίδια με τους δίσκους… κάτι πάρα πολύ σπάνιο…

3 Likes

donington γιναμε λεμε.χαχαα

volbeat ότι πρέπει για καλοκαιράκι πάντως . Μια χαρά μπάντα είναι

1 Like