IRON MAIDEN announce MAIDEN ENGLAND WORLD TOUR

Χαίρετε παίδες!

Μόλις βγήκε αυτό και έχω την εντύπωση ότι ενδιαφέρει πολλούς Maidenάδες, συμπεριλαμβανομένου και εμού. Βγάζουν το History of Iron Maiden Pt.3 και περιοδεύουν με σκηνικά Seventh Son of a Seventh Son περιόδου! Μέχρι στιγμής έχουν ανακοινωθεί ημερομηνίες Βόρειας Αμερικής, αλλά που θα πάει…

Η σελίδα των maiden δεν ανοίγει προς το παρόν αλλά τα νέα υπάρχουν στη σελίδα τους στο facebook:

Ξέρω ότι πολλοί θα πείτε λόγια του τύπου “Πάλι Maiden”, “γεράσανε” και τα ρέστα, αλλά όσο αντέχουν, ας του απολαμβάνουμε! Και άν η Somewhere back in time περιοδία μας τρέλανε, δεν ξέρω τι θα συμβεί με αυτή…

Θα ακούσουμε πάλι κανά Fear Of The Dark, αλλά διάολε το Infinite Dreams είναι το κορυφαιότερο κομμάτι της καριέρας τους!

Δεν τη παλευεις καθολου ρε φιλε, μολις εβγαλαν αυτη την ανακοινωση και η δικη σου εγνοια ειναι αν το σετ περιλαμβανει το Fear of the dark? [-X

Υ.Γ. Δημαρχε ΘΕΛΩ ΔΥΟ ΨΗΦΙΑ ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ, ΑΛΛΑ ΠΩΣ?

[B]Εεεετσι καυλες για την μεγαλυτερη μπαντα του συμπαντος![/B]

Δεν θα ήταν καλύτερη ιδέα να μεταφερθεί στο τοπικ της μπάντας η συζήτηση; :slight_smile:

[B][U][SIZE=“7”]Rest of world… we’ll see you next year![/SIZE][/U][/B]

Μολις μου επεσε η πιεση στα φυσιολογικα επιπεδα :lol:

[SIZE=“5”] και αυτα να επαιζαν…δε θα με χαλαγε καθολου.εκανα ενα προχειρο σετ λιστ[/SIZE][SPOILER]# Moonchild

The Evil That Men Do

Children of the Damned

Infinite Dreams

Flight of Icarus

Stranger in a Strange Land

Killers

Wasted Years

The Clairvoyant

Seventh Son of a Seventh Son

Run to the Hills

Hallowed Be Thy Name

Iron Maiden

Caught Somewhere in Time

Running Free

Sanctuary [/SPOILER]

Αφού η περιοδεία λέγεται Maiden England θα παίξουν το setlist που είναι στο “Maiden England”

[SPOILER]
“Moonchild” (Bruce Dickinson, Adrian Smith)
“The Evil That Men Do” (Dickinson, Steve Harris, Smith)
“The Prisoner” (Harris, Smith)
“Still Life” (Dave Murray, Harris)
“Die with Your Boots On” (Dickinson, Harris, Smith)
“Infinite Dreams” (Harris)
“Killers” (Paul Di’Anno, Harris)
“Can I Play with Madness” (Dickinson, Harris, Smith)
“Heaven Can Wait” (Harris)
“Wasted Years” (Smith)
“The Clairvoyant” (Harris)
“Seventh Son of a Seventh Son” (Harris)
“The Number of the Beast” (Harris)
“Hallowed Be Thy Name” (Harris)
“Iron Maiden” (Harris)
[/SPOILER]

B.D: ‘[I]‘Our intention is to play about two thirds of the original track list of Maiden England (shown below*), including some songs we have not played live in a very,very long time, plus other favourites we just know the fans are going to want to hear!’’[/I]

:slight_smile:

Bruce Dickinson:

Πρόθεση μας είναι να παίξουμε περίπου τα δύο τρίτα του setlist από το ?Maiden England?, μαζί με κάποια κομμάτια που δεν έχουμε παίξει εδώ και πάρα πολύ καιρό, όπως και κάποια αγαπημένα που ξέρουμε ότι οι οπαδοί θέλουν να τα ακούσουν!

με πρόλαβε ο ^

Αν παίξουν το Infinite Dreams θα πεθάνω…

[SIZE=“5”]4 μηνες εμειναν[/SIZE]…τοτε θα δουμε τι θα περιλαβουν στο σετ.

Σίγουρα θα το παίξουν ρε!

ε ρε πως γινετε αυτη η μπαντα να σε καυλωνει ετσι…!!!
ας ειναι και η 35η φορα που ερχονται τα τελευταια χρονια…
αυτη η περιοδεια ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΘΕΙ…!!!
ειναι θεοι πως να το κανουμε…!!!
still life? infinite dreams??
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Απλά το 2/3 τι σημαίνει???

Σημαίνει ότι ο freedomofrock είχε δίκιο και θα ξαναματακούσουμε Fear of The Dark και Trooper… [-X

Ναι και Iron maiden, hallowed be thy name #-o

και σας χαλαει ε??? #-o#-o
[-X

[B][I][I][U]Επρεπε να ειχαν διαλυθει[/U][/I][/I][/B] εδω και παρα μα παρα πολλα χρονια αλλα ετσι ειναι το marketing και οι show business.

Οι [B][B]maiden[/B][/B] και οι [B]λεφτάλικα[/B] ειναι αλλη μια τρανη αποδειξη πως για τα γκαφρά γινονται ολα.
Τουλαχιστον ας ειναι η τελευταια αυτη η περιοδεια για τις καρικατουρες πλεον.

Όλες οι απόψεις σεβαστές.

Εγώ με δαύτους κου ρά στη κα…