IRON MAIDEN announce MAIDEN ENGLAND WORLD TOUR

Μια απαντηση περιμενω στην πολυ απλη μου ερωτηση:
[B]Εχω το δικαιωμα να εκφρασω την ταπεινη αποψη μου οποια κι αν ειναι αυτη?[/B]

Και επιχειρηματολογω:
Στην συγκεκριμενη περιπτωση θα επιθυμουσα αυτη [B]η περιοδεια να ειναι η τελευταια τους πολυ απλα γιατι δεν εχουν κατι παραπανω να προσφερουν[/B] (εδω και παρα πολλα χρονια).

Για αυτο λεγεται forum. Για να γραφουμε τις γνωμες μας. Θετικες ή αρνητικες. Ειδαλλως θα λεγοταν εκκλησια η κατι αλλο οπου ο καθενας δοξολογει τον θεο του. [B]Επειδη λοιπον δεν τους δοξολογω ειμαι κομπλεξικος?[/B]

[B]Η αλλη αποψη απαγορευεται?[/B]
Αν ισχυει κατι τετοιο τουλαχιστον ας μου το πει καποιος για να μην διακοπτω την λατρευτικη διαδικασια.

Εχω παρακολουθησει συναυλιες απο περιοδειες σε ολες τις περιοδους των δεινοσαυρων οπως τους χαρακτηριζεις φιλε. Δεν θα αναφερθω στο τσιρκουλο των τελευταιων ετων. Παρεπιπτοντως εκτενη αφιερωματα περι της περιοδειας τους βλεπει κανεις ακομα και στο [B]CNN[/B] (αφιερωματα μιας ωρας επανειλλημενως στο συγκεκριμενο καναλι…απο εκει καταλαβαινει πολλα κανεις…).
Αυτο δεν σημαινει πως ειμαι ψαγμενος. Δεν ειμαι. Επαναλαμβανω πως εκφραζω την αποψη μου και τιποτα παραπανω.

Σταματω εδω για να μην γραφω πολλα.
Τελειωνοντας θελω να πω πως σε αντιθεση με τους [B]λεφτάλικα (ετσι λεγονται, οχι μετάλικα)[/B] τουλαχιστον οι maiden ηταν straight και ειλικρινεις εξαρχης πως επαιζαν το
παιχνιδι οπως το παιζει η[B] μαντονα, η britney spears[/B], κλπ. Οπως δηλαδη το παιζουν ολοι (ή σχεδον όλοι). Ακομα και ο Smallwood παραδεχτηκε πως αυτη η ιστορια με την [B]Θατσερ[/B] ηταν αλλο ενα διαφημιστικο τρυκ. Με μια διαφορά ωστοσο που ακουει στο ονομα [B]Di’Anno[/B]. Αλλα ας μην το παμε αλλου τωρα.
Αν ειναι δυνατον να το παιξουν, παραδεχομαι πως θα ηθελα να ακουσω το [B]women in uniform[/B] στην περιοδεια αυτη. Με μια προυποθεση ομως: Να ειναι η τελευταια τους. Καλλιο αργα παρα ποτε.

http://web.mit.edu/cultureshock/fa2006/www/essays/sellouts.html

Επόμενα βήματα, η αποχώρηση του Smith, η περιοδεία για το Fear Of The Dark και η αποχώρηση του Bruce :lol:.

με τη διαφορά φίλε freakwood, ότι χαρακτηρίζοντας δεν εκφράζεις άποψη :wink:
Και το ότι δεν έχουν κάτι παραπάνω να προσφέρουν είναι εκτίμηση, όχι άποψη!
Άποψη είναι να πείς ότι δε σου άρεσε το τάδε αλμπουμ τους ή ότι δε γουστάρεις αυτή τους την περιοδεία.

Τώρα, το να θεωρείς ότι μπαίνοντας σε ένα τόπικ που αναφέρεται σε κάτι πολύ συγκεκριμένο κ γράφοντας να διαλύσουν οι Maiden και ότι οι Metallica κονομάνε, δε νομίζω πως είναι η αντίθετη άποψη για την οποία στην είπαν κάποιοι, μεταξύ των οποίων κ εγώ!

Αν είχαν διαλυθεί πριν 5 χρόνια οι Μaiden, δεν θα έκαναν αυτή την περιοδεία, που σε πολλούς οπαδούς τους σημαίνει πάρα πολλά και τους προσφέρει ακόμα περισσότερα.

Αν οι “λεφταλλικα” είχαν διαλύσει, δεν θα έβλεπαν οι οπαδοί τους τα live στο fillmore για παράδειγμα, που ήταν για όσους παραβρέθηκαν, εμπειρία ζωής.

Οπότε και για την εκτίμηση σου αυτή, εύκολα καταλαβαίνεις, ότι για το κοινό της κάθε μπάντας δε στέκει.

Εγώ, πολύ απλά όταν κάτι δεν μου αρέσει, δε μπαίνω στη διαδικασία να το κατακρίνω. Απλά προσπερνάω. Δε θα μπώ στο Rap τόπικ για παράδειγμα κ να αρχίσω να γράφω “τί είναι αυτά που ακούτε ρε”!

Και η κριση αποτελει αποψη.
Αν ακους ραπ δικαιουσαι να εκφραστεις ελευθερα και αβιαστα.
Δεν ανακαλυψα τωρα τους maiden ουτε ειπα πως δεν μου αρεσουν.
Εχω βρεθει στην προτελευταια τους περιοδεια. Δεν χρειαζεται να γραψω περι αυτου. Η προτερη καταθεση μου τα λεει ολα.

http://web.mit.edu/cultureshock/fa2006/www/essays/sellouts.html

Το rap ειναι καλυτερο απο τους maiden.

Χωρίς τους Maiden δεν θα υπήρχε rap!Περίμενα να το ήξερες εσύ.

τρομερο το αρθρο παραπανω.μετα το σοκ που επαθα διαβαζοντας το για τις 2 αυτες ΠΟΥΛΗΜΕΝΕΣ μπαντες εννοειται δε τις ξανακουω και παω να βαλω τα απαντα του fenriz

…και επιστροφή blaze και περιοεδεία για X-factor και Virtual ΧΙ!!!
πέρα από τη πλάκα είμαι ενθουσιασμένος με το νέο tour!!!

Λογω Ναυτικου και λιγοστου ελευθερου χρονου, εχω να γραψω κατι αιωνες στο forum… Και χτες εμαθα αυτο… Τι να πω, το ειχα πει παμπολες φορες οτι το επομενο βημα θα ηταν η κυκλοφορια του Maiden England σε dvd μαζι με history documentary και περιοδεια στα προτυπα του '88… Το περιμενα αλλα οταν ακους να ανακοινωνεται και επισημα περιοδεια της αγαπημενης σου μπαντας βασισμενη στον αγαπημενο σου δισκο ολων των εποχων ποσο μπορεις να κρατησεις την ψυχραιμια σου???

:yahoo::yahoo::yahoo:

[B][SIZE=“4”][SIZE=“5”]ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ[/SIZE][/SIZE][/B]

:vibrate::vibrate::vibrate:

Πραγματικα τρελαινομαι, θα παθω εγκεφαλικο…

Χαλαρά το πήρες πάντως.

Πραγματικα προσπαθησα να το παρω οσο πιο χαλαρα μπορουσα… Αλλα δεν γινεται…

ρε άστα αυτά και έλα για κάνα μπάσκετ!! οι πηγές μου λένε ότι κάνεις την παλαβή όποτε πέφτει η πρόταση:!:

Ρε ειμαι λιγο σφιχτα με το Ναυτικο ακομα, θα στα πω απο κοντα. Απο βδομαδα ελπιζω να ειμαι πιο λασκα.

Κατάφερα να hackάρω το account του ChrisP και να postάρω 8)8)8)8)8)

P.S. haters μίζεροι και λοιπά παιδάκια είχατε τα 5 ποστ που σας αναλωγούν τώρα την πιπίλα σας και μόνο, ΔΕΝ γουστάρουμε να ποστάρετε εδωπέρα :lol:

10 συναυλιες και πανω βρε :stuck_out_tongue:

…αλλα δυσκολα τα πραγματα πλεον! Το θετικο ειναι οτι μιλαμε για καλοκαιρι του 13 οποτε υπαρχει ο χρονος για τον ΓΝΩΣΤΟ προγραμματισμο. Βεβαια σε καθε χωρα 1 συναυλια με βαση τα προηγουμενα tours, ισως ομως λογο Maiden England υπαρξουν περισσοτερες ημερομηνιες στο νησι. Θα δουμε, προς το παρον υπομονη, κομμενες οι συναυλιες και οι καφεδες…

ΑΑΑΑΑ εννοειτε και πτηση AU666 :lol:

Οταν λενε σκηνικα Seventh Son τι ενοούν;; Όταν ηρθαν πρωτη φορα στην Ελλαδα είχε βγει το Seventh Son;;

Θα είναι κάτι αντίστοιχο με το Somewhere Back In Time;

Πάντως σίγουρα αξιζει τον κοπο!!! Οσα χροια κ αν περασουν οσες φορες κ να τους δεις Maiden ειναι αυτοι!!!
Μ’ αυτά μεγαλώσαμε!!!

Κάτι άσχετο: πάλι θα φωναζει ο κοσμος για Alexander The Great o Ντικινσον θα μας πει το ρεφραιν του α καπελα κτλπ

Αφού δεν ξέρουμε ΟΥΤΕ το refrain … :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Την πρωτη φορα στην Ελλαδα ειχαν ερθει για το tour του Seventh Son Of A Seventh Son. Θα ειναι οπως με το Somewhere Back In Time tour, θα εχει τα σκηνικα της περιοδειας εκεινης. Τσεκαρε εδω

ρεαλιστικη προβλεψη :stuck_out_tongue:

moonchild
evil that men do
infinite dreams
the trooper
still life
can i play with madness
the prisoner
killers
seventh son of a seventh son
wasted years
heaven can wait
fear of the dark
iron maiden
number of the beast
clairvoyant
hallowed be thy name

Τρέχουν σαλάκια…=P~