Iron Maiden-Blaze Bayley Era

Θα συμφωνήσω με το Arch, προσθέτοντας μόνο ένα T πριν το C 8) Αλλά θα διαφωνήσω με το τραγουδιστή…

[SIZE=“4”]Eirikur Hauksson[/SIZE]

:wink:

Vasika re paidia gia poion logo efyge o Dick-inson??
On topic kai oi dyo diskoi exoun merikes kommatares alla kai metries stigmes.
Oso gia ton Baley ton vriskw apla kalo alla katwtero tou Dickinson, itan adiko na ton loidoroun olh tin wra.
Pantws ta tragoudia apo X-Factor kai Virtual XI pou akousa me Dickinson den m’aresan oso me ton Baley.

γιατι ηθελε να κανει και σολο καριερα και δεν τον αφηναν

Αδιάφορη προσωπικά περίοδος των maiden…BRUCE ΡΕ!

Καμία σχέση! [-X

Απλά, ήθελε να κάνει κάτι διαφορετικό μουσικά! :wink:

Και κατέληξε να κάνει πάλι τα ίδια!!:lol: (στην solo καριέρα μιλάμε πάντα)

Ευτυχως που κατεληξε να κανει τα ιδια,γιατι τα Accident Of Birth και Chemical Wedding εσπειραν…με διαφορα η καλυτερη συναυλια που εχω παει ποτε ειναι εκεινη του Bruce στο κλειστο του Περιστεριου,ο ενας πανω στον αλλον και η συναυλια ξεκινησε με το Trumpets Of Jericho…Τετοια καυλα!!!

Δεν λες παλι καλα?Δισκος σαν το Accident και το Chemical συγκρινετε μονο με τα αριστουργηματα των 80ς,αντε και με το Θεικο Brave New World!

Aπο την αλλη πλευρα ο Blaze οταν εφυγε απο τους Maiden ηχογραφησε 2 δισκους που μου αρεσουν παρα πολυ,τους 2 πρωτους του!Το Blood And Belief δεν μου αρεσε και τοσο!Να δουμε τωρα με νεο line up στην μπαντα του τι εχει να προσφερει!

Συγνωμη μηπως επρεπε να μιλαμε για τον Blaze???λεω τωρα εγω!Αμα θελεται!:slight_smile:

Τα πάντα είναι θέμα οπτικής γωνίας. Θαρρώ πως αρκετοί μουσικόφιλοι της γενιάς μου (20) όταν ξεκινούσαν να ακούν μεταλ και πρωτοάκουσαν μέηντεν, το συγκρότημα είχε μπέηλεη στο μικρόφωνο. Προσωπικά είμαι καθαρά υποκειμενικός στο θέμα, καθώς ήμουν έκτη τάκση όταν τους πρωτοείδα, με τον εν λογω κύριο.
Τα αναμφισβήτητα στοιχεία είναι οτι τα περισσότερα σχόλια πέναντί του θα ήτο αρνητικά, πράγμα λογικό, εαν αναλογιστεί κανείς το φορτίο του ρόλου που του παραδόθηκε, να κάνει φωνητικά σε μια μπάντα που θεωρείται από αρκετούς η καλύτερη στο είδος της και το λαρύγγι του προκατόχου του παραμένει μέχρι σήμερα σήμα κατατεθέν του σχήματος και της μουσικής γενικότερα.
Αν προσπαθούσα να μαι αντικειμενικός, θα έλεγα οτι το εκς φάκτορ είναι πανέμορφος δίσκος, σκοτεινός και στέκεται στο ύπσος του, πολύ μπροστά για την εποχή του και καλύτερος από ότι γράφουν τώρα, το βίρτσουαλ είναι η μέηνστρημ έκδοση του προηγούμενου.
Όπως και νά χει, θαρρώ όμως οτι αν είχα μεγαλώσει στα 80ς, θα βλεπα τον κυριο μπλέηζ ως μελανό σημείο στην πορεία των μέηντεν.

Δειτε και το παρακάτω:

Θυμωμένος Blaze τραγουδά το the Trooper το οποιο παραουσιάζει τάσεις αυτοκτωνίας! Δεν πειράζει όμως. Εμείς που τον είδαμε για πρώτη φορά το 95 (στο Ιβανόφειο- Θεσ/νίκη- 1ο μου live!) τον αγαπάμε! :slight_smile:

Ναι, είναι το κλασικό videάκι από τη Χιλή (27 Αυγούστου 1996) που είχε γίνει ένας χαμός! :roll:
Εμένα δεν μου κάνει τόσο εντύπωση ο Blaze, αλλά ο εξίσσου θυμωμένος Steve… :-s
Πρώτη (και νομίζω μοναδική φορά) είναι νευριασμένος έτσι σε ένα live… :?

Αλλά, τον Blaze τον χαίρομαι! Έριξε πολλά καντήλια…
Αν και θα έπρεπε να πηδήξει κάτω… 8) :stuck_out_tongue: :lol:

edit: Sorry, 29 Αυγούστου είναι, όχι 27… #-o

Πραγματικά πρώτη φορά κι εγώ είδα τσατισμένο έτσι τον Harris! :roll:
Κατά την διάρκεια του τραγουδιού είχε ένα τελείως θλιμμένο και καταθλιπτικό ύφος εξαιτίας του περιστατικού, και μόλις τελείωσε το τραγούδι ξέσπασε και εκείνος και τα έχωνε κανονικά!
Μπράβο Steve! :slight_smile: :wink:

Οποιος γουσταρει να δει ακριβως την ιδια συναυλια που παιχτηκε και στιν Αθηνα το 98 ας κατεβασει απο το emule ακριβως την ιδια συναυλια του 98 απο την Βραζιλια που μαγνητοσκοπηθηκε απο το Βραζιλιανικο ΜTV και εχει φοβερο ηχο και πολυ καλη εικονα!Απο τα καλυτερα video bootlegs που κυκλοφορουν απο εκεινη την περιοδο!Στο search toy emule γραψτε Maiden Curitiba.
Ειναι χωρισμενο σε 2 μερη!

Λατρεύω και τους 2 δίσκους της Blaze Bayley Era, εννοείται!

Πιο πολύ χαίρομαι όμως που αναγνωρίζονται έστω και αργά τώρα από πολλούς! :thumbup:

pesta!!! re file!!! 95 klisto peristeriou!!! eimoun pitsirikas mou eixe sikothi i trixa gagelo! maiden!!! kai o eddy tote eiskinis!! na mas treleni kai o murrey na ton ymni!!

To Χ-Factor είναι 1 εξαιρετικός δίσκος. Οι Maiden άλλαξαν το στυλ τους και πήγαν σε πιο σκοτεινά μονοπάτια με ένα άψογο αποτέλεσμα. Όσο για τον blaze η ερμηνεία του σε αυτά ήταν καλή. Ίσως ο Bruce να τα απογείωνε όπως υποστηρίζουν αρκετοί αλλά πιστεύω πως αυτός ο δίσκος είναι υποτιμημένος μόνο κ μόνο γιατί δεν έχει Dickinson και όχι τόσο για την ποιότητα των κομματιών και της φωνής του blaze. To Virtual-XI ποτέ δεν μ’ άρεσε… Μόνο το clansman και το futureal (κι αυτό όχι τόσο) μ’ άρεσαν…

τι ακριβώς έγινε στο videάκι ρε παιδιά?βοηθήστε:-k :-k

http://youtube.com/watch?v=Vk7gKVdo9rk

Check!!:wink:

ναι,το είδα,αλλά δεν κατάλαβα γιατί έγινε ο χαμός αυτός από blaze και harris:-k