Iron Maiden dates

Βλέπω Τέλη φαντάσιώνεις…για να μιλάς θετικά ,πρέπει να έχεις κάνει αυτοψία ή νηοψία…Οποτε γουστ’αρεις μονομαχούμε γιά πάρτυ της red chilln… :lol: :lol: :lol:

Βλέπω Τέλη φαντάσιώνεις…για να μιλάς θετικά ,πρέπει να έχεις κάνει αυτοψία ή νηοψία…Οποτε γουστ’αρεις μονομαχούμε γιά πάρτυ της red chilln… :lol: :lol: :lol:[/quote]

Εγώ είμαι μέσα… Εκείνη φαντάζομαι ότι θα θέλει να λάβει μέρος στη μονομαχία, οπότε μας βλέπω και τους δυο off

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Γι αυτό σε πάω…Δε κολώνεις πουθενά…Αλλα μας προκάλεσε και γιά μπάσκετ…Εχεις φάει υπερηχητικό σβουρικτό βυζοσκάμπιλο, #-o …Δε σου λέω τίποτε. :blush: …Ειναι άνιση η μάχη [-X … Ρώτα κατά δώ… 8-[ .Για συτό σου λέω …παρέ το slekkas κατέβασε 5 άδα ,χωρίς girls…και με μπλουζάκια metal…t-shirts… :D/
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πριν κάτι αιώνες που έπαιζα μπασκετ στην θρυλική ομάδα ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ Κερατσινίου, μας έβαζαν να παίξουμι φιλικό με την γυναικεία ομάδα… Πάντα χάναμε, αλλά ωραία εμπειρία…
Ανοίγω topic για να κανονίσουμε…

Προφανώς φίλε μου δεν έχει την Ελλάδα αφού δεν έχουμε ένα καλό, κλειστό, συναυλιακό χώρο για να γίνει η συναυλία. Και μήν ακούσω το Στάδιο ειρήνης και φιλίας γιατί δεν είναι συναυλιακός χώρος. Άλλο αν γίνονται κατ’ανάγκη συναυλίες. Το 2000 που είχαν έρθει Νοέμβρη και έπαιξαν σε ανοιχτό χώρο βοήθησε απίστευτα ο καιρός που είχε ζέστη. Αλλά δεν είναι κάθε χρόνο ζεστός ο καιρός Νοέβρη μήνα.[/quote]

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου σ’αυτό, οι χόροι που υπάρχουν είναι ιδιαίτερα μικροί για ένα τέτοιο event.

agapi mou…we meet again! mporei to svourikto vyzoskampilo na einai yperixitiko, akoma kai diaktinistiko, omos to olo synolo einai pou kanei tin diafora…osoi me kseroun gnorizoun oti den eimai kai to pio adynamo kai kontopitharo plasma tis avysou. ekei akrivos einai to provlima. to vyzoskampilo me ponaei poly perisotero, apo to na se piaso apo ton laimo, as poume…opote, einai akoma pio anisi i maxi! mipos me theleis stin omada sou?
kai gia na min eimai off topic…oi maiden einai tragikoi kai krima pou exoun akoma eisitiria gia tis synavlies tous…kanonika tsampa eprepe na paizoun i ante, sto festival kne-odigiti…

exeis dikio…
perimenes diladi s’talitheia oti tha tolmiseis na peis oti oi Maiden einai varetoi kai den tha su elege kaneis tipota?[/quote]

Oι Maiden ειναι για τον Mpoytso και μαλλον και εσυ το ιδιο. Βλακα!!!

Και ναι τολμαω να το πω … παρε μου τωρα ενα … ποδηλατο !!!

exeis dikio…
perimenes diladi s’talitheia oti tha tolmiseis na peis oti oi Maiden einai varetoi kai den tha su elege kaneis tipota?[/quote]

Oι Maiden ειναι για τον Mpoytso και μαλλον και εσυ το ιδιο. Βλακα!!!

Και ναι τολμαω να το πω … παρε μου τωρα ενα … ποδηλατο !!![/quote]

eprepe na to grapseis kai 2 fores?

Και 15 να το γραψω αν ειναι να το εμπεδωσεις.

και γιατι ρε αντρεα ειναι για τον μπουτσο? :frowning:

Ελα ρε Αντρεα να σοβαρευτουμε . Να σου αναλυσω το σκεπτικο μου ?

Οκ , οι Maiden καποτε πριν χρονια ηταν γαματοι , τους ακουγα απο την εποχη Piece Of Mind και μετα καπου στο 84 νομιζω , δεν θυμαμαι καλα . Ειχα την τυχη να τους δω Live στην περιοδεια του 7nt Son στην Φιλαδελφεια. Απεριγραπτη εμπειρια !!!
Τους ξαναειδα και με τον Bailey και εκει μου αρεσαν . Αλλα ως εκει .Απο κει και μετα τα ιδια και τα ιδια μας ζαλισαν τα @@ . Την στιγμη που μια μπαντα αναμασαει τα ιδια και τα ιδια σε καθε δισκο της ε σορρυ για μενα ειναι για τον μπουτσο. Νταξ εσεις οι μικροτεροι ηλικιακα ασχοληθειτε δεν ειπα ποτε οχι , αλλα μην μου παρασιαζετε τους Maiden αυτης της εποχης σαν το σουπεργκρουπ , θα γινει κανα σεισμος σαν αυτος της Παρνηθας και θα μας ξεκανει ολους αυτη την φορα , και η μισοι δεν θα φταιμε δλδς . Και για να τελειωνω θα πω το εξης . Οι Maiden ηταν καποτε … τωρα απλα ειναι φαντασματα.

Αγορίνα άστους να λένε μ@λακίες… Οι Maiden είναι θεοί και όσοι δεν τους γουστάρουν να φάνε 6 κιλά ραδίκια!

Ελα ρε Αντρεα να σοβαρευτουμε . Να σου αναλυσω το σκεπτικο μου ?

Οκ , οι Maiden καποτε πριν χρονια ηταν γαματοι , τους ακουγα απο την εποχη Piece Of Mind και μετα καπου στο 84 νομιζω , δεν θυμαμαι καλα . Ειχα την τυχη να τους δω Live στην περιοδεια του 7nt Son στην Φιλαδελφεια. Απεριγραπτη εμπειρια !!!
Τους ξαναειδα και με τον Bailey και εκει μου αρεσαν . Αλλα ως εκει .Απο κει και μετα τα ιδια και τα ιδια μας ζαλισαν τα @@ . Την στιγμη που μια μπαντα αναμασαει τα ιδια και τα ιδια σε καθε δισκο της ε σορρυ για μενα ειναι για τον μπουτσο. Νταξ εσεις οι μικροτεροι ηλικιακα ασχοληθειτε δεν ειπα ποτε οχι , αλλα μην μου παρασιαζετε τους Maiden αυτης της εποχης σαν το σουπεργκρουπ , θα γινει κανα σεισμος σαν αυτος της Παρνηθας και θα μας ξεκανει ολους αυτη την φορα , και η μισοι δεν θα φταιμε δλδς . Και για να τελειωνω θα πω το εξης . Οι Maiden ηταν καποτε … τωρα απλα ειναι φαντασματα.[/quote]

ναι αλλα οι maiden αλλα3αν τον ηχο τους στο x factor και το οποιο οχι μονο πουλησε λιγοτερο απ ολα αλλα εφαγε και τρελο κρα3ιμο και ενας απο τους λογους ηταν οτι αλλα3αν τον ηχο τους(αν και για μενα οι πολλες οι παρα πολλες μουντζες επρεπε να πεσουν στο virtual 11 και οχι στο 1ο του bayley που ειναι και γαμω τους δισκους)μετα ητανε το brave new world που και αυτο ητανε γαμηστερο cdaki και μετα το dance of death οποιο ηταν μετριο προς το καλο.ποια συγκροτηματα εκεινης της εποχης συνεχιζουν να πρωτοπορουν και να βγαζουν δισκαρες?δεν νομιζω να περιμενει κανεις σημερα απο τουs maiden να προφερουν κατι παραπανω στη μουσικη…εκανα οι priest κατι παραπανω στο angel of retribution?δεν νομιζω(αν μπορει να κανω λα8ος) απλα εκανα αυτο που 3ερουν καλα να κανουν και το ιδιο κανουν και οι maiden,οτι ειχαν να δωσουν το εδωσαν.και δεν μπορεις να τους κατηγορησεις οτι οτι κανουν το κανουν για χρηματα και μονο γτ ο dickinson ειχε δηλωσει οτι εχουν χρηματα για να ζησουν και τα δισεγγονα τους χωρις να δουλεψουν κα8ολου αλλα παρολα αυτα ειναι συνεχεια στα στουντιο και στη σκηνη

M’ αρεσουν οι αιτιολογιες σας (οπαδοι των maiden). Μου θυμιζει αυτο που λενε παντα σε ταινιες , τα ονοματα και τα γεγονοτα ειναι φανταστικα , γιατι πολυ απλα , η μπαντα ειναι πλεον νυχτεριδες και αγαπες γλυκα μου . Γεια σου ρε Καζαντζιδη μεγαλε , κατι ηξερες που το λεγες αυτο το ασμα.

ναι αλλα οι maiden αλλα3αν τον ηχο τους στο x factor και το οποιο οχι μονο πουλησε λιγοτερο απ ολα αλλα εφαγε και τρελο κρα3ιμο και ενας απο τους λογους ηταν οτι αλλα3αν τον ηχο τους(αν και για μενα οι πολλες οι παρα πολλες μουντζες επρεπε να πεσουν στο virtual 11 και οχι στο 1ο του bayley που ειναι και γαμω τους δισκους)μετα ητανε το brave new world που και αυτο ητανε γαμηστερο cdaki και μετα το dance of death οποιο ηταν μετριο προς το καλο.ποια συγκροτηματα εκεινης της εποχης συνεχιζουν να πρωτοπορουν και να βγαζουν δισκαρες?δεν νομιζω να περιμενει κανεις σημερα απο τουs maiden να προφερουν κατι παραπανω στη μουσικη…εκανα οι priest κατι παραπανω στο angel of retribution?δεν νομιζω(αν μπορει να κανω λα8ος) απλα εκανα αυτο που 3ερουν καλα να κανουν και το ιδιο κανουν και οι maiden,οτι ειχαν να δωσουν το εδωσαν.και δεν μπορεις να τους κατηγορησεις οτι οτι κανουν το κανουν για χρηματα και μονο γτ ο dickinson ειχε δηλωσει οτι εχουν χρηματα για να ζησουν και τα δισεγγονα τους χωρις να δουλεψουν κα8ολου αλλα παρολα αυτα ειναι συνεχεια στα στουντιο και στη σκηνη[/quote]

Για μενα συγκεκριμενα οι Maiden πεθαναν μετα το X factor , που προσωπικα πιστευω πως ειναι απ τα καλυτερα στην ιστορια τους. Για τους Judas να σου πω την αληθεια ουτε και αυτους τους γουσταρω, ποτε δεν ΄μ’αρεσαν εκτος του Painkiller. Sorry μηπως το κανουν για την ψυχη της μανας τους … Θα σου πω κατι και ισως καταλαβεις τι θελω να πω . Απο την στιγμη που καποιος μαθαινει στα πολλα , αυτο που εχει αυτοσκοπο απο εκει και μετα ειναι να τα κανει περισσοτερα , αυτο ισχυει παντου και στην μουσικη. Θες παραδειγματα ? Πεσμου τοτε για τους Sabbath , για τους Judas , και για τους Maiden τους λογους που ξαναεπανδημιουργηθηκαν με τις πρωτες συνθεσεις τους, και μαλιστα που οταν για χρονια τσακωνονταν και εθαβαν ο ενας τον αλλο . Για τα λεφτα και μονο γινοντε ολα και ξεχνιοντε ολα .

M’ αρεσουν οι αιτιολογιες σας (οπαδοι των maiden). Μου θυμιζει αυτο που λενε παντα σε ταινιες , τα ονοματα και τα γεγονοτα ειναι φανταστικα , γιατι πολυ απλα , η μπαντα ειναι πλεον νυχτεριδες και αγαπες γλυκα μου . Γεια σου ρε Καζαντζιδη μεγαλε , κατι ηξερες που το λεγες αυτο το ασμα.[/quote]

Αντρίκο, μην φάς θα φάμε γλάρο… Άκου εκεί τους LORDI και σούς! Φιλάκια!

συμφωνω παρα πολυ αλλα αλλα και διασκευες της britney να εβγαζαν αυτα τα συγκροτηματα παλι 8α πουλουσαν αλλα βραζουν α3ιολογα albums,πως 8α μπορουσαν αλλωστε harris-smith-dickinson-ozzy-iommy-tipton-halford να βγαλουν κτ που δεν 8α ακουγετε εδω βγαζουν αλοι κι αλλοι και 8α βρισουμε αυτα τα συγκροτηματα που συνεχιζουν να βγαζουν δισκους?ειναι κτ σαν ιεροσυλια…

Οκ να τον φατε τιον γλαρο , αλλα προσεχετε να τον βρασετε σωστα μην κολλησετε την γριπη των πουλερικων. Το ξερω βεβαια οτι μου ειπες σους και οτι δεν πρεπει να μιλησω αλλα πρεπει να σας προηδοποιησω γιατι ειμαι καλος ανθρωπος . Ο γλαρος που θα φατε να ειναι βρασμενος η ψημενος τουλαχιστον στους 60 βαθμους κελσιου.

.

Ειμαι ιεροσυλος με ειχε δειξει και η τηλιοραση σε μια σειρα , στους Ιεροσυλους του Θανου Λειβαδιτη . Ναι δεν ειναι μονο ο Powerslave Θανος υπαρχουν και αλλοι Θανοι.

Καθε πραγμα κανει τον κυκλο του…απο τη στιγμη που κυνηγαει δοξες του παρελθοντος ειναι αναμασημα μιας καταστασης με μοναδικο σκοπο να διατηρηθει στη μουσικη σκηνη και να ακουγεται το ονομα του. Εμπορικα οι Maiden κανα πολυ εξυπνη κινηση με την επανασυνδεση, ομως Somewhere in time και 7th Son δεν ξαναβγαινουν οσο και να προσπαθησουν…Respect στους Maiden αλλα και η κριτικη ειναι κριτικη.

Χααχαχαχαχαχ! Θεός!