Iron Maiden - EN VIVO!

Ε…έχει μεγαλώσει λίγο από τότε :stuck_out_tongue:
Αυτό έλειπε να μην φαίνεται…άνθρωπος είναι

κατω τα χερια απο τον dickinson…!!!
θα ηθελαν πολλοι να ειχαν την φωνη που εχει τωρα…!!!
ποιος δεν εμεινε μαλακας το καλοκαιρι στο the talisman με την ερμηνεια του?

To θέμα με την φωνή του Ντίκινσον δεν είναι ότι πιάνει φάλτσα κτλ.Διατηρεί σε φοβερά επίπεδα την φωνή του,εν αντιθέσει με κάτι άλλους γκχμμ γκχμμμ,απλώς πλέον ΔΕΝ μπορεί να φτάσει τα στάνταρ που ο ίδιος έθεσε στα 80s.
Για μένα αυτό είναι εμφανές σε όλη την δεκαετία του 2000 αλλά πλέον νομίζω πως κάνει μπαμ.Η φωνή του έχει ένα ταβάνι.
Θεωρώ πως στις προσωπικές του δουλειές ταιριάζει περισσότερο.Είπαμε δεν την έχει χάσει την φωνάρα του,άλλωστε ο τύπος έχει φοβερά πνευμόνια,απλώς ε εντάξει τα χρόνια πέρασαν και δεν μπορεί να τρέχει πάνω κάτω και να τραγουδά το Hallowed.
Είναι λογικό.

ΥΓ.Μωρέ και στο Live After Death δεν είναι στα top του,είναι κουρασμένος από την εξαντλητική περιοδεία.Τον ακούς στο Hammersmith το '82 ή σε κάνα live από το 1983 και μένεις κάγκελο από το που μπορούσε να φτάσει και το τι μπορούσε να τραγουδήσει ο άνθρωπος.

συμφωνω σε ολα ειδικα στο ΥΓ…!!!
η φωνη του στο live after death που λετε ειναι κουρασμενη και ειναι εμφανεστατο αυτο…!!!
στο hammersmith κανει απλα μια απο τις καλυτερες ερμηνειες του…!!!

και στο θεμα μας αυτο λεω και γω…!!!
σιγουρα δεν εχει τη φωναρα που ειχε και ειναι και λογικο ρε παιδια ο ανθρωπος κοντευει τα 60!!
ωστοσο τα πνευμονια του ειναι εξωγηινα και η φωνη του ακομα φοβερη!!

οτι λέει το ψηλό αγόρι

μακραν η καλυτερη περιοδος του ντικινσον ειναι αυτη απο accident μεχρι το λαιβ death on the road των μειντεν.πολυ καλυτερος απο τις αρχες των 80ς.ακουστε bootlegs και θα καταλαβετε

τωρα για τα σχολια περι αποσυρσης ενταξει αν δε καταλαβαινουν τα παιδια που τα γραφουν οτι ειναι αστειο να συζητιεται για μια μπαντα που ειναι σε τοπ εμπορικο επιπεδο τοτε τι να πω.δουλεια τους ειναι λεφτα βγαζουν.απλα κοιταξτε τα νουμερα που εκανε το μετριο ΦΦ.το ονομα των μειντεν αυτη τη στιγμη ειναι μεγαλυτερο και απο το θεο και αυτο οφειλεται σε μεγαλο βαθμο στην επιτυχια των περιοδιων για την ιστορια τους που προφανως πρεπει να τις πανε μεχρι τελους.

Εκτος και αν πιστευουμε οτι υπαρχει πιθανοτητα ναναι μαζοχες και θα παρατησουν την κοτα με τα χρυσα αυγα επειδη τα οσα κανουν τελευταια δεν αρεσουν σε μια μεριδα οπαδων[και μη] τους.

Αχαχα τι ωραία γινόμαστε και αστείοι τώρα!:stuck_out_tongue:

Δεν νομίζω ότι οι Maiden θα αποφασίσουν να αποσυρθούν με βάση το αν πουλάνε ή όχι.Περισσότερο όλα είναι στο μυαλό στου Στηβ,ούτως ή άλλως την δεκαετία του '90 δεν περνούσαν και τις καλύτερες των ημερών τους,και όμως έβγαλαν δύο δίσκους με Blaze και έκαναν περιοδείες.
Φυσικά παίζει ρόλο και ο παράγοντας χρήμα,μην τρελαθούμε,απλώς φορές αυτό μπορεί να μεταφράζεται και σε μια είδους “αποδοχή” από τον κόσμο,κοινώς εφόσον γουστάρω να παίζω,να περιοδεύω κτλ και γεμίζω στάδια γιατί να σταματήσω;;

Στο θέμα της φωνής του Βρασίδα δεν νομίζω ότι η φωνή του διατηρείται σε καλύτερα επίπεδα από το Accident έως το Death On The Road,ούτε καν.
Εκτός αν κάποιος δεν έχει ακούσει τις παλιές εμφανίσεις του ένα πράμα,δεν ξέρω:-s


Ε δηλαδή εδώ,εντάξει,ειδικά εκεί που λέει “God be with you” του γαμάει την μάνα.
Άτιμα χρόνια:(

Και να πούμε ότι ο Μπρους είναι ίσως ο μοναδικός που έχει κουράσει τόσο την φωνή του με τις συνεχείς περιοδείες,ειδικά στα 80s,μέσα σε λεωφορεία κτλ κάνοντας σόου ανά δύο μέρες.Και παρόλα αυτά κρατιέται ψηλά,τι να λέμε,ψάξτε δεύτερο

Δεν το εγραψα σαν χαρακτηρισμο για τα παιδια που εχουν αυτη την αποψη καμια σχεση πιθανον να βγηκε λαθος.Απλα κατα την γνωμη μου δν εχει βαση να ζηταει καποιος αποσυρση[για οποιαδηποτε μπαντα οχι μονο για τους μειντεν]

Κατεβασε μπουτ απο ροσκιλντε 2003 και ακου μπρουσαρα:wink:

ΜΙΖΕΡΙΑ …

έχει μπει για τα καλά στο DNA του έλληνα … :? :? :? :-s :-s

Ναι η αληθεια ειναι οτι και εμενα δεν με τρελανε η φωνη του Bruce στο trailer του En Vivo!, δεν ειναι κακη, απλα δεν ειναι στο επιπεδο που μας εχει συνηθισει… Απο εκει και περα το dvd θα αγοραστει και θα μου σηκωθει παλι οπως παντα οταν βλεπω και ακουω αυτη την μπαντα.

ελα μωρη μπανταρα…!!!
ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ…!!!

…γαμάτο…όπως ήταν και στη Μαλακάσα:):!:

the audio en vivo is out there:D:yes:

http://www.youtube.com/watch?v=GoBok1xd93M :bow2::bow2:

πόσο φέηλ να τραβάς με κινητό σε συναυλία που ξέρεις ότι θα βγει σε dvd…

Και μολις ημουν ετοιμος να το ανεβασω για να το δουνε οσοι λενε οτι ο bruce δεν τραβαει…ΤΙ ΦΩΝΗ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ
60 ειναι και ακομα μαμαει

Καλά παίζουν γενικώς. Εχω καποιες ενστασεις για το wickerman που ο μπρους δεν την πολυπαλεύει αλλά οκ.
Πάντως για αγορά ούτε σκέψη.

Δυνατο το dvd.Το περιμενα ψιλοαδιαφορο να πω την αληθεια αν και ολες οι κυκλοφοριες τους ειναι αν μη τι αλλο προσεγμενες.Κριμα τετοια παραγωγη και τετοιο κοινο[απο τα καλυτερα που εχω δει-ακουσει] να ‘χαραμιζεται’ σε ενα μετριο σετλιστ.Καποια πλανα σε ‘στελνουν’ κανονικα!

Ο Μπρους σε καποια κομματια καλος σε καποια αλλα οχι,ενω το cd που βγηκε και να μην ειχε κυκλοφορησει καθολου δε θα ελειπε σε κανεναν νομιζω.Talisman ,el dorado ακουγοντε καλυτερα ζωντανα ενω τα υπολοιπα 3 καινουργια δε τραβανε live.Τα υπολοιπα τραγουδια ειναι σε μια χαρα εκτελεσεις αλλα μπορεις να τα βρεις και σε καλυτερες.

Η συλλογη μεγαλωνει…8)

Εκπληκτικο το dvd.Οι maiden τα δινουν ολα.μοναδικο αρνητικο σημειο για μενα το γεγονος οτι σε ενα ακομα live cd/dvd ο κοσμος ειναι σχετικα χαμηλα στην μιξη[-X
Απο το rio και μετα συμβαινει αυτο.Ενταξει Live ειναι δεν ειναι αναγκη να ακουμε πεντακαθαρα τιε κιθαρες…ασε τν κοσμο να το κανει αυτος με την φωνη του:!: