Iron Maiden @OAKA 16/07/22

Αυτοι που τους ακολουθουν 42-43 χρονια σε θεωρουν φασαιο.
Κανενας οπαδος δεν εχει καμια ιδιοκτησια μιας μπαντας.

6 Likes

εγω σκεφτομαι να το αφησω Ηρακλειο και να παω με τα ποδια. δεν εχω και τρομερη εμπειρια απο βορεια προαστεια (ή οτι ειναι εκει τελοσπαντων) αλλα μου ακουγεται υγιες πλανο.

Δεν ειναι καθολου μακρια απο κει το ΟΑΚΑ. Το θεμα ειναι, θα εχει παρκιν γυρω απο τον σταθμο στο Νεο Ηρακλειο? Συνηθως γινεται χαμος εκει περα.

1 Like

Έχεις εισιτήριο ΑΜΕΑ?

Αν δεν έχεις εισιτήριο ΑΜΕΑ, που καταλαβαίνω ότι δεν έχεις, πάρε τηλέφωνο την διοργανώτρια εταιρία και ρώτησε αν μπορείς να παρκάρεις κατ’ εξαίρεση στις θέσεις ΑΜΕΑ υποδεικνύοντας τα δικαιολογητικά και το σήμα.

2 Likes

Εμένα παλι αυτή η προβολή που αναφέρετε πιο πανω με ευχαριστει (ok δεν έχω social media οπότε δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται εκεί), αλλά ρεπορτάζ στην τβ, αναφορά στα μεγάλα ειδησεογραφικά κανάλια, giveaways κλπ, μου δημιουργούν ένα αίσθημα “ο αγώνας τώρα δικαιώνεται”, από εκεί που θεωρουμασταν οι παρακμιακοι, τα ρεμαλια, τουλάχιστον τώρα φαίνεται να αποδέχονται όλοι την αξία του συγκεκριμένου συγκροτήματος και της μουσικής μας γενικότερα …

3 Likes

Καλά, κάνανε ρεπορτάζ και όταν θεωρούνταν ρεμάλια, πριν τριάντα+ χρόνια, δεν είναι ότι εκτίμησαν κάτι

2 Likes

Χαχα ναι, επειδή τα έχω δει αυτά τα “ρεπορτάζ” η διαφορά είναι ότι τότε παρουσίαζαν το συγκρότημα και τους οπαδούς τους ότι παρακινούν τη βία κλπ…
Η διαφορά είναι ότι τώρα το παρουσιαζουν ως “από τα σημαντικότερα συγκροτήματα του σκληρού ήχου, μια διαχρονική ροκ μπάντα που αξίζει κανείς να παρακολουθησει” κλπ, κλπ

3 Likes

Δεκτόν. Άρα αποκλείεται να πάω και να μου πουν δεν υπάρχει εισιτήριο για Standing A, διάλεξε κάπου αλλού.

Δε με απασχολεί τι σκαρφίζονται κάνουν οι διοργανωτές να σου πω την αλήθεια.

Ναι έχει γίνει mainstream πλέον, καμία σχέση πριν 30 χρόνια που σε θεωρούσαν αλήτη, παρακμιακό, ναρκομανή και τα σχετικά αν άκουγες μέταλ.

Τώρα για την τραπ λένε ότι χαλάει τα παιδιά μας και τι συμφορά μας βρήκε! Η ιστορία κάνει κύκλους.

2 Likes

Και What’s Up μέσω του app μέχρι σήμερα στις 23.59.

Tο σύμπαν 13 δις χρόνια πριν!

14 Likes

Στηνεται η σκηνη μου ειπε ενα περιστερι που συχναζει Μαρουσι. Παρασκευη θα παω για αυτοψια :smile: :smile:

image


Δεν είναι δική μου φωτό

6 Likes

4 Likes

Οι τιμές στο merch θα είναι όπως στο σάιτ?Αν δεν κάνω λάθος είναι 40ε εκει.Επίσης φαντάζομαι 3 παρά που θα πάω δε θα υπάρχει θέμα με τα νούμερα.

Κάποτε ήταν ταρίφα τα 20-25€ … Τώρα είναι ταρίφα το 40+€

Με 30 ή 35 είχα πάρει στη Ρώμη μπλουζάκι στην book of souls εποχή και ήταν ήδη πανάκριβο σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά είπα οκ Μειντεν και ήταν και πολύ όμορφο

Το 2018 επίσης αν θυμάμαι καλά τόσο είχαν αλλά για την legacy of the beast τα θεώρησα λίγο άσχημα τα σχέδια

Anyway…Για ολες τις κρίσεις βάζει πλάτη ο καταναλωτής - οπαδός whatever

1 Like

Πωπω τσουζει το 40αρι🙄

Για μπλουζάκια προτιμήστε Monsterville ή RockNshop.

Δεν κάνω διαφήμιση αλλά όχι και 40€ για T-Shirt. Έλεος! 25 καλά είναι, και αν πετύχετε προσφροά μπορεί και 20

1 Like

Νομίζω ότι 40€ δε θα έδινα ούτε για το καλύτερο t-shirt του κόσμου :joy:

7 Likes