Iron maiden poll -THE

The clairvoyant εννοειται.Γενικα στα αγαπημενα maiden κομματια,λατρεμενη εισαγωγη και πολλες αναμνησεις.

Kαι τι profecy ρε ασιφταε,σιγα μην ειναι και proficiency ξερω γω.

:lol:

Πρώτα το brave άκουσες;
Mάλλον άργησες με τους maiden ε; Τρομερό πάντως το wicker man
Tο the evil that men do που είναι;
Απ’ τα υπάρχοντα The Clairvoyant απ’ το αγαπημένο 7th

The Evil that Men do : Αγαπημένο κομμάτι
Στο πολλ στάθηκα ανάμεσα στου Trooper & Clairvoyant, κατέληξα στο Trooper μόνο και μόνο για το αυτό το γαμημένο riff που έχει

Wickerman σαφως !

Ε, 17 ήμουν όταν βγήκε και το πήρα, σχώρα με! :lol:

Εϊχα ακούσει το Fear Of The Dark, το Number Of The Beast και το Hallowed Be Thy Name μέχρι τότε.
Το The Evil That Men Do είναι σαφέστατα παράλειψη και μεγάλη αγάπη…

The Clansman με διαφορα.

Αγαπες και τα: The Prisoner, The Prophecy και The Fugitive.

Nαι ρε, είσαι πιο μικρός εσύ, για κάποιο λόγο όταν το είδα σκέφτηκα τα γηρατιά μου και έτσι το εξέλαβα ως δική σου αργοπορία, ενώ είναι δικά μου γεράματα:lol:

Mιά χαρά είναι τα γεράματα! :lol:
Γουστάρω που θυμάμαι να πηγαίνω -πολύ μικρός, στο ξεκίνημα- στο δισκάδικο για να πάρω “το νέο maiden” το Powerslave (σε κασέτα που ήταν πιό φτηνές, που να ήξερα για τη διάρκεια ζωής τους…#-o)
:lol::lol:

ΚΑΝΕΝΑ :stuck_out_tongue:

Άντε το Duellists να πω απ’τo poll γιατί μερικοί το βάζουν στα μέτρια των Maiden (…)

Βέβαια! Τα πρώτα ήταν σε κασέτες…
Καλά λες, μια χαρά είναι τα γεράματα, ε δεν είμαστε δα και too old to rock n roll:lol:

θα συμφωνήσω και θα επαυξήσω την ψήφο σου :slight_smile:

Prophecy για αυτόν τον καιρό.

Τα Mercenary & Assassin δεν απορώ που δεν έχουν ψήφους…
[SIZE=“4”]
I"m THE ASSASSIN!!![/SIZE]

the legacy επειδη ειναι πολυ προσωπικο αγαπημενο…αλλα τι να λεμε…ολα τα the γαμανε,ακομα και αυτα που δεν εβαλες…Ειναι Iron Maiden

Πάντα θεωρούσα το The Duellists απο τα πιο αδικημένα κομμάτια των Maiden.
Φοβερά φωνητικά, ατελείωτα σόλο, διπλές κιθάρες, αρκετές εναλλαγές… απο τα πιο τέλεια τραγούδια τους :bow2:

Γενικά στο πολλ υπάρχουν 2 από τα αγαπημένα μου τραγούδια των Maiden.

Ένα είναι το clairvoyant.Όταν είχα πάρει τον δίσκο, ήμουν Κρήτη και δεν είχα τότε pc, και τον άκουγα για ένα μεγάλο διάστημα.Όταν έμπαινε το clairvoyant και τελείωνε το έβαζα άλλες 3-4 φορές και μετά συνέχιζε ο δίσκος.

Το δεύτερο είναι το The Fugitive.Επίσης είχα αγοράσει το FOD, το έβαζα στον ενισχυτή και έπαιζα Tomb Raider 4.Εκτός ότι πρέπει να είναι ο δίσκος που έχω ακούσει τις περισσότερες φορές, πάντα γουστάρω να ακούω αυτό το τραγούδι, ξανά και ξανά.


Now playing: Manowar - Hail And Kill
via FoxyTunes

ψηφίζω prophecy,ενα απο τα πιο αδικημενα κομμάτια τους που εχει και την υπογραφη του Murray (οτι γράφει αυτος ο ανθρωπος τελικά ειναι αρρώστια…)

Το τραγούδι του Forrest Gump λείπει… The Loneliness of the long distant runner :lol:
Κολλάει άσχημα 8)

Eνα παλιό Ελληνικό τραγουδι (pop αν δεν κανω λάθος) εχει κατακλεψει την εισαγωγή του…Ας βοηθησει οποιος ξερει…:!: (τοσα χρονια και ακομα το ψαχνω…)

Το’χω γαμώτο, το’χω! :-k
(κάτι σε Κορκολή μου έρχεται)