Iron Maiden - The Final Frontier Tour

Στα γούστα και του χρόνου! Να ρθουν να σπείρουν πάλι αλλά προσοχή στο setlist. Ο Bruce έχει πει πρόσφατα σε βίντεο του IMTV ότι σκέφτονται να παίξουν πιο πρόσφατα κομμάτια στην επόμενη περιοδεία. Άντε να δούμε…

Μπορούν να παίξουν το somewhere και να φύγουν; ααα και encore το 7th Son (το δίσκο :p).

απορω που βρισκεις το κουραγιο και απαντας :lol:

νεκροι ο ενας, χαλια setlist ο αλλος, λιγο χρονο, μονο για καποια τραγουδια ο παραλλος.

αλλα τελικα? ολοι μαλακασσα(ελληνικο και στους σταβλους που μας μαζευουν) ειμαστε :smiley:

και ναι! maiden thread δυναμικα ο fake7 :stuck_out_tongue:

Παμε ρε mates να τους φαμε! οεοεοεοοε MAIDEEEEN MAIDEEEEN!


The 50 Greatest Metal Frontmen of All Time
http://www.roadrunnerrecords.com/news/THE-50-GREATEST-METAL-FRONTMEN-OF-ALL-TIME-19861.aspx

  1. Robert Plant (Band of Joy, Led Zeppelin, Rockestra, The Honeydrippers, Page and Plant, Strange Sensation, Alison Krauss)
    2. Bruce Dickinson (Iron Maiden, Samson)
  2. Ronnie James Dio (Elf, Rainbow, Black Sabbath, Dio, Heaven and Hell)
  3. Axl Rose (Guns N’ Roses, Hollywood Rose, L.A. Guns, Rapidfire)
  4. James Hetfield (Metallica)
  5. Angus Young (AC/DC) (Argue it if you don?t agree!)
  6. Alice Cooper (Alice Cooper)
  7. Steven Tyler (Aerosmith)
  8. David Lee Roth (Van Halen)
  9. Ozzy Osbourne (Black Sabbath, Ozzy)

Μη λες μεγάλα λόγια, το '08 για τους λόγους που αναφέρω δε πήγα.

"Μικρή διάρκεια, ίδια σετλιστ κλπ "

αυτους τους λογους?

Nαι. Και οκ, το μιαμισάωρο τρώτεται, εξάλλου έχει γίνει σύνηθες πλέον για τις περισσότερες μπάντες. Αλλά η ξενέρα που έφαγα όταν ειδα πάλι τα ίδια κομμάτια, ακόμη και στην Golden Years Era ήταν μεγάλη.

μωρε ας ξαναερθουν με το καλο και πηγαινω ως Μαλακασα.Μπορει να ειναι λιγο μακρια και δυσκολα προσβασιμο αλλα ο χωρος μαμαει (εξοχη,πρασινο και τα ρεστα) και εχει και πολυ καλη ακουστικη. :smiley:

Θεοι !!!:smiley:

να πω την μαύρη αλήθεια, άμα έρθουν θα πάω σίγουρα.Εγώ και ένας φίλος δεν τους έχουμε δει και είναι ντροπή ξέρω γω.Μπορεί να μην είναι από τα αγαπημένα μας συγκροτήματα, αλλά είναι τεράστιο.


Now playing: Iron Maiden - Aces High (Flight 666) [HD]
via FoxyTunes

1 ωρα και 45 ηταν η διαρκεια στη προηγουμενη περιοδεια,χωρις να λεω οτι ειναι μεγαλη σε διαρκεια η συναυλια,δεν ειναι και για γκρινια…
Λιγο ειχαν παιξει το 2007,εκει μαζι σου…Επισης μαζι σου και στο μετριοτατο σετλιστ του 2007…
Στη μαλακασα ηταν πολυ καλο παντως και αλλαγμενο απτου 2007 κατα πολυ…Τωρα οτι μπορουσαν να το κανουν ακομα καλυτερο για τους δισκους που περιοδευαν,ισχυει…
Εννοειται μεσα σε επεικομενο live αλλα πρωτα περιμενουμε ενα δισκο στα επιπεδα Matter και πανω…
Αντε να δουμε…
Επισης πρεπει να βγαλει τιποτα και ο Bruce,η εστω να κανει κανα live…Με τα παντα ασχολειται εκτος απτο πρωσοπικο του σχημα…

Μακαρι να ερθουν. Προσωπικα μου αρεσουν πολυ και δεν τους εχω δει live οποτε δεν εχω λογο να μην παω…

Παντα το σετ λιστ εχει την ιδια διαρκεια και σιγουρα κατα το 45% ακουσες διαφοετικα κομματια απο τη προηγουμενη φορα. Ισως στη ΓΚΟΛΝΤΕΝ ΕΡΑ να ακουσες παλι τα ιδια, αληθεις ποτε εγινε αυτη?.. Σοβαρα τωρα απο εναν μοντερειτορ δεν περιμενω ανακριβειες αλλα απο την αλλη πρεπει να περνει αρκετο χρονο τα 17000 ποστς εδω μεσα :lol::slight_smile:

Ελπιζω στη ΠΛΑΤΙΝΟΥΜ ΕΡΑ να ακουσουμε ολοκληρα τα SIT, SSOASS, POM κτλ εχω την αισθηση ομως οτι και παλι καποιοι θα παραπονεθουν :-k:lol::slight_smile:

Kαι επειδη ειναι moderator σημαινει οτι ειναι το ιδιο το setlist.fm ?
Mηπως αναφερεται στο γεγονος οτι ακομα και τοτε παιξανε το εκτος της χρονικης
περιοδου Fear Of The Dark ? Δεν ημουν εκει αλλα κατι τετοιο θυμαμαι.

Ρε βάλανε κομμάτια απο Somewhere in time και Seventh Son, οκ δε λέω. Αλλά όχι πάλι τα Trooper, Fear of the dark (!!!), Run to the Hills, Wrathchild κλπ κλπ. Ωραία κομμάτια, αλλά έλεος, φτάνει πια. Όταν άκουσα εγώ για Golden Years είχα στο μυαλό μου τουλάχιστον τα μισά Somewhere και Seventh Son, όχι απο 3-4 κομμάτια. Που είναι το Infinite Dreams, που είναι το Loneliness of the Long Distant Runner? Για το ομώνυμο υπερέπος του Seventh Son να μη μιλήσω.

Οι Maiden τα τελευταία χρόνια αδικούν τον εαυτό τους. Έχουν μια τεράστια δισκογραφία που ανάθεμα αν μέχρι το '92 τουλάχιστον έχουν μέτριο κομμάτι, κι όμως έχουν κολλήσει σε 6-7 classics + 4-5 κομμάτια από τον εκάστοτε νέο δίσκο και έτοιμο το σετλιστ.

Κρίμα.

Ο Deathster το 'πιασε το νόημα.

Με max 50 Ευρω+2-3 απο τα παρακατω κομματια μεσα στη setlist το συζηταμε:)

Strange World,Purgatory,Children Of The Damned,To Tame A Land,The Loneliness of The Long Distance Runner,Infinite Dreams,Alexander,Only The Good Die Young,Be Quick Or Be Dead,Afraid To Shoot Strangers.

70αρια για τρεξιμο στους λοφους και φοβους των σκοταδιωνε δε ξανασκαω…

τι?

παλι θα παρουν τους δρομοι αυτοι ???:lol:

Για αυτό το setlist σκαω και 80? :stuck_out_tongue:

Maiden και έκπληξη δε παίζει ρε παιδιά. 2009 έχουμε, ακόμα να το καταλάβετε; Δε πρόκειται να σας παίξουν τα αγαπημένα τραγούδια. Ξέρετε Alex και τα σχετικά,ας το καταλάβουμε επιτέλους. The Loneliness… ;; Καμία μα καμία, μη κάνετε όνειρα, το παίξανε 3-4 φορές,πάπαλα,δε τους έβγαινε.
Παρεπιπτόντως, τόσα χρόνια σε maidenoforum ξέρετε ποια τραγούδια βγαίνανε τα αγαπημένα σε αντίστοιχα δημοψηφίσματα; Σίγουρα όχι το To tame a land (που ψήφιζα) σίγουρα όχι το Only the good die young (αντιστοίχως), σίγουρα όχι το The prisoner (που πάλι θα ψήφιζα) ούτε ούτε…Αυτά που κράζουν εδώ στην Ελλάδα βγαίναν πάντα: The trooper/Number of the beast/The evil that me do! Και τα αντίστοιχα που έχουν παίξει 7000φορές από άλλους δίσκους. Όταν λοιπόν οι πορωμένοι που πάνε και στις συναυλίες τους και κλείνουν εισητήρια από τα πρώτα λεπτά κτλ κτλ, που ψηφίζουν τέτοια τραγούδια, γιατί ρε μάγκες να μη τα παίξουν οι Maiden; Αυτή είναι η αλήθεια και πλέον έχω σταματήσει να γκρινιάζω γιατί ξέρω ότι το δικό μου δε θα περάσει.

Μόνο αν παίξουν αυτό το Afraid to shoot strangers θα πάω να τους δώ όσο και να τους αγαπάω.

OH Dear…God #-o:lol:

Γι’ αυτό κατ’ εμέ αδικούν τον εαυτό τους. Αλλά βέβαια, σε μιάμιση ώρα τι να προλάβεις να παίξεις.