Iron Maiden - The Final Frontier Tour

να κανουν ενα “ποτ-πουρι” ουλτρα-μεγκα-σουπερ-ντουπερ-αλις -κουπερ μιξ…

χωρις μπρεϊκ!

Ρε αδερφια τι καυλες ειναι αυτες με τους Maiden;;;

Περιοδεια αποφασιζουν να κανουν και αλλος λεει οτι ειναι μουσικα νεκροι , αλλος λεει οτι θελουν παλι αρπαχτη, αλλος οτι θα βγαλουν κι αλλο best-of.

Ο,τι να 'ναι δηλαδη…

Φτασαμε στο σημειο να θελουν τα γκρουπ να περιοδεψουν και να τσιναμε εμεις. :lol:

Οσο για το “μουσικα νεκροι”, ας πει καποιος ενα “ζωντανοτερο” γκρουπ του μεταλ των '80ς, να κανουμε τουμπεκι.

Προσωπικα, θα μου φυγει η maiden-ια (ή αλλιως παρθενια :D) και αναμενουμε σε αναμμενα καρβουνα.

Εκει ειναι το ζουμι.

Και οι Metallica σε καθε συναυλια θα παιξουν 5-6 κλασικα (εστω και διαφορετικα).

Αλλα εχουν ενα μισαωρο παραπανω.

Παντως, ο,τι τραγουδια και να ειχε η Somewhere Back In Time πρεπει να ηταν απιστευτη εμπειρια και θεωρω οτι ησουν λαθος.

Εγω ακομα καταριεμαι που δεν μπορουσα να παω.

Μπα, δε το 'χω μετανιώσει. Παίχτηκαν κάποια απο τα πιο αγαπημένα μου κομμάτια, αλλά εκείνο το βράδυ προτίμησα ένα κλαμπάκι στη Χαλκιδική:D

[Γραφικός mode =ON]
[SIZE=“4”]Παίξτε το Only the Good Die Young ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε !!![/SIZE]
[Γραφικός mode =OFF]

Ας έρθουν με το καλό και εκεί θα είμαστε να τα σπάσουμε ό,τι και να παίξουν … 8)8)

Gay detected :lol::lol::lol:

Φιλε μου εχω παει να τους δω 98-99-00-05 τους εχασα το 07 κριμας αλλα απο ολες που τους εχω δει του 08 ηταν η κορυφαια τους κριμας που δεν πηγες…οπως καταλαβαινετε δεν υπαρχει περιπτωση να μην παω χαχαχα ειναι ΘΕΟΙ…

Παλικάρια εγώ τους έιδα το 08 και ήταν και το πρώτο λάιβ μου!!!
(τι πιο καλή μύηση :stuck_out_tongue: )

ΜΑΚΆΡΙ ΝΑ ΈΡΘΟΥΝ . Μου έχουν λείψει κι εμένα!!

Αν μιλας για την περιοδεία του A matter of life and death μπορώ να σου πω ότι δεν ήταν και οτι καλύτερο για να πάρεις μια ιδέα απο Maiden. Δεν μου άρεσε ο ήχος τους στα καινούργια κομμάτια (απο το Α matter of life and death) αν και τα θεωρώ ότι καλύτερο έχει βγει απο Maiden μετά το 7th son.

μακαρι να ξαναρθουν να βγαλουν και μια δισκαρα επιπεδου matter και να προσκυνησουμε ξανα ολοι μαζι…

Μακάρι… ένα δίσκο χωρίς ένα μέτριο κομμάτι.

Μιλάω για Somewhere Back in Time!!! Τι πιο καλή περιοδεία!!! :smiley:

Πείτε ποια αλμπουμ θα καλύψουν και θα έχουμε το σετλιστ με προσέγγιση 90 - 95%

Τωρα ειδα το θρεντ… [SIZE=“5”]IRON MAIDEN [/SIZE]? ? ? Εννοειται οτι θα παω, δεν πα να παιξουνε ο,τι θελουνε… Μιλαμε για τους [SIZE=“3”]IRON MAIDEN[/SIZE] ρε παιδια, ειναι απλα θεοι, :bow:ειναι ευκαιρια να τους δουμε και εσεις γκρινιαζετε? Το Flight 666, ειναι το καλυτερο μουσικο documentary :Dπου εχω δει και ηταν απιστευτο που εβλεπα την συγκινηση των ανθρωπων σε αλλες χωρες που δεν εχουν συχνα την ευκαιρια να τους δουν…

Μακαρι να ερχοντουσαν και καθε χρονο, παντα μεσα θα ημουν… :vibrate:Στο κατω, κατω δεν θα απειλησουν κανεναν να παει με το ζορι…

Ναι, η αλήθεια είναι οτί έχουν πολύ καιρό να έρθουν.

Είσαι σίγουρος ?? :-k:-k
Γτ τα τελευταία χρόνια άλλη εντύπωση έχω … :? :-s :? :-s :?

:p:p:p

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΟ 2008 ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΧΑΝ 40.000 ΚΟΣΜΟ!!!

ΣΥΝΟΛΙΚΑ 2.500.000 ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑΝ…
ΕΤΣΙ ΓΙΑ’ΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΙ MAIDEN ΕΧΟΥΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ…

16 με 17 K είχαν από όσο ξέρω :wink::wink::wink:

Πρεπει δηλαδη να κανουν καμμια δεκαετια να ξαναερθουν για να ειμαστε ικανοποιημενοι? Τι λογικη ειναι αυτη? Οποιος δεν θελει απλα δεν ερχεται και παλι φισκα θα ειμαστε…8)

Αν και δεν νομίζω να το είπε ειρωνικά ο φριδομ, αυτό γενικά το ακούω συνέχεια …
Μάλλον είναι κατάλοιπα περασμένων δεκαετιών όπου μεγάλη μπάντα ερχόταν κάθε 15 χρόνια και γενικά live κάθε τρίμηνο …

[SIZE=“1”]Είναι σαν τους γονείς μας που μας λένε όταν δεν μας αρέσει το φαγητό ότι αυτοί στην ηλικία μας πεινούσαν γτ δεν είχαν να φάνε …[/SIZE]

16 ΜΕ 17 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΙΧΑΝ ΤΟ 05 ΚΑΙ 07 ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ…

Μπορει οντως να ειναι αυτο, αλλα αντι να θεωρουμε πλεον οτι δεν ειμαστε ο φτωχος συγγενης για μεγαλες συναυλιες και να χαιρομαστε, γκρινιαζουμε… Κριμα… Να γκρινιαξεις αν ειναι ακριβα τα εισητηρια το καταλαβαινω αλλα επειδη θα ερθουν για συναυλια οι [SIZE=“3”]IRON MAIDEN[/SIZE]???
:-k
ΥΓ. Ωραιο avatar, Guardian of The Blind (Αλλοι ΘΕΟΙ απο εκει):thumbup: