Iron Maiden - The Final Frontier Tour

ο αριθμος των εισιτηριων δεν ειναι τελειως αντιπροσωπευτικος για το “μεγεθος” μιας μπαντας στην ελλαδα.

εδω στους ac/dc ειχε ποσο? 40-50 χιλιαρικα? αφου τοσοι ειναι οι “ροκαδες” της ελλαδος τι να κανουμε…και φανταστειτε ειχε και ροζ μπλουζακια και ταγερακια στο ΟΑΚΑ.

εννοειται πως αμα οι μαιδεν δεν ερχοντουσαν για 3 χρονακια ή 8-9(ποσο ηταν οι μεταλλικα) θα γινοταν παλι χαμος οπως το 99

Συμφωνώ… Το '99 Δεν έβλεπες που τελείωνει ο κόσμος άμα ησουν όρθιος μπροστά.

Η μόνη που έχω χάσει με Bruce :frowning:

μμμ…,να σκεφτω: συναυλια 2008:
aces high,powerslave,moonchild,rime of the ancient mariner,heaven can wait,the clairvoyant,wasted years,can i play with madness,revelations…
οχι και ασχημα πιστευω…σχετικα με το ιδιο και ιδιο σετλιστ…
πρεπει να ειμαστε ρεαλιστες…οποιος περιμενει to tame a land,the loneliness of the long distance runner,only the good die young,alexander the great και να μην παιζουν trooper,fear,hallowed κτλ…θα περιμενει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καιρο!!!ποτε τα επαιζαν αυτα για να τα παιξουν και τωρα?οποιος ξενερωνει με την φαση των maiden τα τελευταια χρονια,πιστευω πρεπει να το ξανασκεφτει γιατι μαλλον ειναι πολυ αυστηρος!!!

ΣΩΣΤΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ…

Η τελευταία περιοδεία τους άξιζε γιατί περιείχε τραγούδια όπως Rime of the Ancient mariner, Moonchild, Clairvoyant, Revelations τα οποία είχαν πολύ καιρό να τα παίξουν και ισως να μην τα ξαναπαίξουν και στο κοντινό μέλλον.

Αλλά σίγουρα δεν αδικώ κάποιον που τα έχει ακούσει όλα αυτά και δεν πήγε να τους δει.

Τραγούδια όμως όπως Fear of the Dark, Iron Maiden και The Trooper κακώς ακούστηκαν γιατί όπως και να έχει τα έχουμε βαρεθεί όλοι. Δεν είναι άσχημα αλλά πολύ υπερτιμημένα.

Και γιατι υπερεκτιμηθηκαν? Καποις λογος θα υπαρχει, δε μπορει. Οταν τον βρουμε να πειτε στη μπαντα ο ΕΝΤΙ σε πιο κομματι να βγνει στη σκηνη, εγω δεν μπορω να σκεφω, και ειμαι σιγουρος ουτε ο ΣΤΙΒ [-X:D

Αν δε κανω λαθος στριμωξανε 13000 κοσμο το 2007, εαν ηταν 17000 ισως να μην εγραφα αυτο το μυνημα, και ισως καποιος αλλος να μη το διαβαζε :lol:

Εσυ δεν πρεπει να μιλας για κανενα αλλο συγκροτημα :lol: Παντως το 99 ειχαν κοπει 21000 εισ. αλλα ειχαν μπει μεσα σιγουρα αλλες 3-4000. Αν και περυσι ειχαν αρκετο κοσμο.

Aλήθεια μπορούν να αναπαράγουν αυτό το stage show του 2008 ή κάτι ισάξιο?
Αλήθεια θα παίξουν κάτι διαφορετικό ή αυτό το “Clairvoyant” για 1000η φορά?(Απορία όλου του πληθυσμου πλέον…)
Σίγουρα θα πάω να τους δω(τρέεελα είναι αυτή), αλλά καμιά εκπληξη θα υπάρξει?:wink:
Προτιμάω η περιοδεία να συνοδεύεται από ενα ωραίο αλμπουμ.
Και φυσικά όχι στο “ΤΕΡΑΣ” VIBE.

:-s
Ειχαν πολλα χρονια να το παιξουν αυτο παντως…
Στα αλλα συμφωνω μαζι σου,ειδικα στο καλο αλμπουμ.
Παντως ποιες οι πιθανοτητες να ερθουν το καλοκαιρι και να ΜΗΝ παιξουν Μαλακασα?:roll:
Για μενα πολυ μικρες αφου εδω και 1000 χρονια τους φερνουν οι “γνωστοι”…

[SIZE=“5”]ΓΥΡΩ ΣΤΑ 18 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΕΙΧΑΝΕ ΤΟ 2008 ΣΤΗΝ ΜΑΛΑΚΑΣΑ. ΑΧ ΠΟΥΤΑΝΑ ΒΙΚΙ ΤΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ.[/SIZE]

:roll::roll::roll:

maiden ρε Μ****Α!

Αντε, μακαρι να βγαλουν ενα καλο αλμπουμ και να μας ερθουν το καλοκαιρι. Και να δουμε ποσο κοσμο θα εχουν… :wink: Παντως εχω διαισθηση οτι το νεο αλμπουμ θα ειναι καλυτερο απο το AMOLAD…

καθε album ειναι καλυτερο απ’το προηγουμενο, αν εξαιρεσεις το Virtual XI που απλα ηταν περιπου στα ιδια με X Factor.

Αν και οι maiden “καλο” αλμπουμ δεν βγαζουν…απο τελειο, απιστευτο, αστονομικο, εκρηκτικο και πανω!

Aς έρθουν πάλι, κανένα πρόβλημα, χωρίς όμως τα Run to the hills, hallowed, trooper και τα σχετικά. Η καλλιτεχνική ανασφάλειά τους έχει χτυπήσει κόκκινο

Άντε να έρθουν, έχω αποθημένο να τους δώ έχω χάσει 2 συνεχώμενα Live τους, (έιναι σαν να είσαι fan τν Scorpions και να μν έχεις πάει ποτέ σε live τους, που έρχονται κέθε χρόνο!!!)

Αν είσαι fan των scorpions και δεν έχεις πάει ποτέ σε live τους, τους φωνάζεις σπίτι σου.


…και ερχονται.