Iron Maiden - The Final Frontier

το εξωφυλλο γαμαει!
το τραγουδι χαλια δεν μ αρεσε δυστυχως :-s

Να τον ακούτε δαύτον. Ξέρει.

Παίδες μόνο σε εμένα φαίνεται ότι τα κομμάτια τα κατακρεουργεί ο Βρασίδας? Ζορίζεται αρκετά και ίσως αν τραγουδούσε διαφορετικά να ήταν καλύτερα.Επίσης αυτός ο mcbrain! έχει να παίξει καλά από το no prayer!!! κι ο ήχος των τυμπάνων απαράδεκτος, το ταμπούρο ακούγεται λες και βαράς κεσεδάκι της ΦΑΓΕ!!! έλεος ρε πλακουτσομύτη πια!!

Mπα, μου αρέσει το κομματάκι! Φαίνεται δουλεμένο, με αλλαγές, και αρκετά επίπεδα στην ενορχήστρωση. Θετική η πρώτη εντύπωση. :slight_smile:

Δεν με χαλάει το κομάτι, απλά ελπίζω και σε πολύ καλύτερα κομάτια:):!:

γνωμες συνυφασμενες με συγκεκριμενο σημειο του ανθρωπινου σωματος:D

οταν ερθει η μερα που δεν θα “μαλωνουμε” για την καινουρια κυκλοφορια των Μειντεν θα αρχισω να ανησυχω…

αν και η μερα ερχεται…φακ:(

κατι διαβασα για καποιο σετ λιστ για πειτε…

απ δε αιρονς!

με πηρε ο υπνος…

Δεν μου αρέσει. Τσάμπα περίμενα τόσες ώρες.

5 σειρες ηταν το ποστ μου ρε…:-s

#-o:lol:

με το κομματι ρε συ…

μιλας με γριφους Κριμσωνα :D:D:lol::lol::stuck_out_tongue:

ψιλομετριο το κομματι -αλλα αν ειναι το ειχε γραψει αλλη μπαντα κλπ κλπ (η μεγαλυτερη βλακεια που γραφουν οι δημοσιογραφοι)…

αντε να βγει το αλμπουμ
να παμε να το παρουμε
να το ακουσουμε
να διαβασουμε τους στιχοι
τα κρεντιτς
να το αφησουμε στο ραφι
να βαλουμε τον εβδομο γιο
και να περιμενουμε να ερθουν για συναυλια…

οι συνηθισμενες διαδικασιες που ακολουθουν την κυκλοφορια ενος δισκου των Θεων!!

Πριν πω τη γνώμη μου να πω ότι είμαι οπαδός της μπάντας 22 χρόνια περίπου και πάντα θα έχουν μια ιδιαίτερη θέση στα αγαπημένα μου συγκροτήματα αλλά…

Το ‘‘τραγουδάκι’’ μετά απο 3 ακροάσεις μου φάνηκε μέτριο με ωράιο μπάσο στην αρχή και σαν δομή αρκετά διαφορετικό απο τα τελευταία τους αλλά ο Bruce δεν τραγουδάει καθόλου ρε παιδία. Δεν το έχει πλέον και εδώ φαίνεται πάρα πολύ + του ότι φαίνεται σαν να βαριέται. Για το Nickολάκη μας συμφωνώ με το παλικάρι παραπάνω ότι δεν είναι ήχος αυτός…

Ας κάνουν την καλύτερη κίνηση της καριέρας τους μετά απο αυτήν την περιοδεία και ας το διαλύσουν πρίν καταλήξουν παρωδία των εαυτών τους. Ούτε επανασυνδέσεις ούτε τίποτα, και έτσι να μείνουν στην ιστορία σαν ένα απο τα μεγαλήτερα μέταλ συγκροτήματα αν όχι το μεγαλήτερο…

Μην το κουράζουν άλλο ως MAIDEN, ας βγάλουν όσα solo θέλουν, και ας κάνουν ότι άλλο θέλουν αλλά να μην φτάσουν στο σημείο να ξεφτυλίζουν το όνομα IRON MAIDEN γιατί πλέον δεν τους ανήκει. Το όνομα IRON MAIDEN ανήκει στην ιστορία του rock και σε όλους μας και το θέλουμε να βρίσκεται πάντα στις πρώτες γραμμές της ιστορίας αυτής άξιο και περίφανο.

Επιτέλους τέλος…δεν έχουν να αποδείξουν κάτι αλλά πάνω απ’όλα δεν χρειάζεται να αποδείξουν κάτι παραπάνω. Οι μέχρι τώρα πορεία τους τα λέει όλα…

Ματαία περίμενα να μ’ αρεσεί το τελευταίο άλμπουμ των Maiden…

Απογοήτευση το κομμάτι δυστυχώς από όλες τις απόψεις… Κατά τη γνώμη μου το σχήμα δε τραβάει πια και καλά κάνουν και το διαλύουν…

δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο νομιζουν οι “οπαδοι” καθε συγκροτηματος οτι εχουν το δικαιωμα να αποφασισουν ποτε θα το διαλυσουν…

το δικαιωμα του οπαδου ειναι να μην αγοραζει το αλμπουμ, να μην πηγαινει σε συναυλιες τους και να μην μιλαει για αυτους πια αλλα να ζει με τις αναμνησεις…αυτο ναι ειναι κατανοητο…

εγω προτιμαω να βγαζουν καθε χρονο αλμπουμ και ας εχουν ηχους απο το τριψιμο διαφορων ειδων τυριου στον τριφτη…

αρκει να ερχονται για συναυλιες συχνα…

εκει ειναι ολη η ουσια…για μενα.

γιατι το ακουσες ολο?

Όχι αλλά δυστυχώς όσο αφορά τα άλμπουμ τον Maiden πέφτω μέσα από το single για το αν θα μ’ αρέσει η όχι…

Παραδόξως έχω ακριβώς την αντίθετη άποψη με μερικούς που λένε ότι οι Maiden βγάζουν το πιο αδύναμο κομμάτι για 1ο single…

Σόρρυ αλλά κανείς από εμάς που πιστεύουμε ότι οι Maiden φτάσανε στο τέλος τους καλλιτεχνικά δε θα παίρναμε ένα πιστόλι και θα το βάζαμε στον κρόταφο του Harris…

Αυτό που λέω, και φαντάζομαι ότι λένε και αρκετοί που συμφωνούν μαζί μου, είναι ότι για εμάς (εμάς που δίνουμε τα λεφτά μας και παίρνουμε τους δίσκους και πάμε στα live) σαν καταναλωτές το προϊόν που μας πουλάνε δεν το θεωρούμε ίδιας ποιότητας με αυτή που έχουμε συνηθίσει από την “μάρκα”. Άρα αφ’ ενός δεν θα ψωνίσουμε το προϊόν (προσωπικά έχω να αγοράσω δίσκο Maiden από το BNW και να πάω σε live από το ‘99) και αφ’ εταίρου παραπονιόμαστε στην εταιρεία… Αυτό…

Μάπα το καρπούζι. Μέτριο κομμάτι με μέτριο ήχο και με ένα πολύ μέτριο Ντίκινσον.

Τουλάχιστον ας είναι αξιοπρεπής ο δίσκος για να κλείσουν την καριέρα τους όπως οι Σκορπιοί.

να αποφασιζουν οχι,να νομιζουν ομως ποτε ειναι η καταλληλη ωρα ναι:wink:

Ναι νομίζω και γω πως ήρθε ο καιρός.Δηλαδή δεν μπορώ να φανταστώ αν τραγουδά έτσι ο bruce πως θα τραγουδά στο επόμενο αν υπάρξει…
αν κλείσουν εδώ πιστεύω είναι ότι καλύτερο

Αφού το έχω ακούσει μόλις 3-4 φορές, βρίσκω ως θετική την προσέγγιση της σύνθεσης. Δείχνει διάθεση για διαφορετικό ήχο και ιδέες και αυτό μόνο ως θετικό μπορώ να το εκλάβω. Επίσης, κάθε ακρόαση μου φαίνεται καλύτερη και το κομμάτι φαίνεται να είναι grower.

Από την άλλη σπάνια το κομμάτι-προπομπός δίσκου των Maiden ήταν στα καλύτερα τραγούδια του δίσκου και το “El Dorado” δεν με έχει ενθουσιάσει ως σύνθεση στις πρώτες ακροάσεις, αυτό είναι σίγουρο.

Α ναι. Ξέχασα. Συνεχίζω να εκτιμώ το A Matter Of Life And Death ως έναν από τους καλύτερους καθαρά heavy metal δίσκους της προηγούμενης δεκαετίας. 'Στω. :smiley: