Iron Maiden - The Final Frontier

Πφφφ ας περιμένουμε κ το υπόλοιπο…

Όποιος δεν αρέσκεται στο εξώφυλλο ας τους στείλει e-mail, μπορεί και να το προλάβουμε. Χα χα

Οι εκπληξεις συνεχιζονται, πολλα διαφορετικα πραγματα μας παρουσιαζουν… αν οντως ειναι το εξωφυλλο για το single. Παντως εγω εχω ενα χαμογελο απο εχθες σαν οπαδος. :roll:

Οι εκπληξεις συνεχιζονται, πολλα διαφορετικα πραγματα μας παρουσιαζουν… αν οντως ειναι το εξωφυλλο για το single. Παντως εγω εχω ενα χαμογελο απο εχθες σαν οπαδος. :roll:

Το κομματι ειναι συμπαθητικο και χαλαρο. Ηχητικα θυμιζει somewhere in time εποχες, αλλα μονο η στροφη στο παλιο ηχο τους με χαροποιησει και οχι τοσο η συνθεση. Γενικα με τα σινγκλακια δε τα πανε και πολυ καλα γιαυτο και δεν απογοητευομαι. Παντως δεν ειναι και για πεταμα.

Το εξωφυλλο μου αρεσε. Αν ηταν ομως ποιο ρετρο και κλασικο θα στεκονταν καλυτερα.

Οι εκπληξεις συνεχιζονται, πολλα διαφορετικα πραγματα μας παρουσιαζουν… αν οντως ειναι το εξωφυλλο για το single. Παντως εγω εχω ενα χαμογελο απο εχθες σαν οπαδος. :roll:

Y.G Υπαρχει λογος που το διαγραφετε αυτο? :-k

τελικα μετα απο πολλα ακουσματα…το κομματι μ αρεσει παρα πολυ…ειδικα μετα το 3ο λεπτο ειναι γαματο…και το σολακι ωραιο…μια χαρα,μια χαρα…UP THE IRONS!!!:metal::metal::metal:

πολυ ασχημο το εξωφυλλο, βασικα ειναι ενα απο τα χειροτερα τους… μια χαρα εξωφυλλα ηταν το dance of death κ το matter…
το καμματι μου φανηκε ψιλοκαλο με την πρωτη, θα εχουμε ολοκληρωμενη αποψη σε 2-3 μερες…
απο οτι ειδα λειπει απο το δισκο ενα γρηγορο “χιτακι” απ’αυτα που μπαινουν πρωτα-πρωτα κ οι συνθεσεις ξεπερνουν τα 6 λεπτα, ισως με χαλασει λιγο… αναμενουμε κ τα υπολοιπα…

Απο που και’ως που ρε παιδια ο dickinson βαριεται???μια χαρα ειναι η φωνη του.το ρεφραιν του κομματιου το αποδυκνείει.
Εμενα παντως δεν μου αρεσε ο ηχος των drums.Ποτε θα μαθει επιτελους να τα κουρδιζει ο mc brain oeo???Οσο για το lay out ενταξει…απλα ειναι πολυυυυ διαφορετικο απ’οτι μας εχουν συνηθισει οι maiden.
Για το κομματι οπως ειπα και πιο πανω εχει ωραιο μπασο και καλο ρυθμο.Εχει και καποια space στοιχεια απο somwhere in time… ας βγει το album και βλεπουμε για τα περαιτερω

ψιλοκαλο μου φάνηκε να πω την αληθεια. Δεν έχουν ξεφορτωθει αυτον τον " ψηφιακο" ήχο τελειως αλλα το ριφακι ειναι κάπως πιο χυμα και μου αρεσε. Δεν περιμενω και πολλα απο το άλμπουμ αλλα θα ακουστει οταν βγει.

Λίγα για τον Νικόλα:lightsabre:

πολυ καλο το τραγουδι και οσο το ακουω γινεται καλυτερο!!!
το εξωφυλλο μας ξενερωσε οσο δε παει βεβαια…
περιμενουμε τωρα μεχρι 16 αυγουστου να δουμε τι λεει το υπολοιπο.:smiley:

xaxaxaxaxa…ελα για τον ηχο ειπα οχι για τον nick.απλα σε ενα dvd ο παραγωγος τους λεει οτι το μυστικο για τον ηχο των drums των maiden ειναι το πως θα τα κουρδισει ο mcbrain.

και δε ξερω αν το παρατηρησατε,αλλα το el dorado ξεκιναει σαν να τελειωνει!!!
δηλαδη η εισαγωγη μοιαζει πιο πολυ με κλεισιμο τραγουδιου για maiden…

Δηλαδη μπορεις να βελτιωνεις ενα κομματι καθως το ακους;;; 8O

Μπορεις να βγαλεις τρελα λεφτα μαγκα. :smiley:

περιεργο σου φαινεται???

Συμπαθητικό το κομμάτι, αναμενόμενη η απόφαση για κάτι “χαλαρό και συμπαθές” σαν 1ο δείγμα σαν τις προηγούμενες φορές, απαράδεκτο το εξώφυλλο.
3-4 ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ να χει θα μαι υπερ-ικανοποιημένος.

P.S.
[SIZE=“4”]Up the Irons![/SIZE]

Το κομμάτι ξέρουμε ποιος το έχει γράψει;
Μου θυμίζει το riff πολύ Smith.Για Smith/Dickinson θα έλεγα

Συμφωνω.Σιγουρα ομως θα μπηκε και ο harris:p

:lol:

Στα πρώτα δευτερόλεπτα έχω την αίσθηση ότι “αγγίζουν” λίγο το “Wasted Years”!
Γενικά εμένα μου αρέσει πάντως. Είναι διαφορετικό, έχει αλλαγές. Κομπλέ.

Δυστυχώς όμως, κατάφεραν να ξεπεράσουν τους εαυτούς τους και να βγάλουν εξώφυλλα χειρότερο από το “Dance Of Death” ! ! ! Ρε γμτ, μάνατζερ δεν έχουν; Δισκογραφική; Μα τι είναι αυτό το κιτς αίσχος;