Iron Maiden - The Final Frontier

Και εμένα Dickinson μου μυρίζει η σύνθεση…Μακριά από αυτό που θα ήθελα να ακούσω από Maiden για τελευταία φορά…

Το τραγουδι μου αρεσε αρκετα!!! Και το εξωφυλλο επισης δεν με χαλασε. Τωρα μετραμε αντιστροφα για τις 16 Αυγουστου.

το song δεν με τρελανε…
αλλα κακο δεν το λες…
ηδη παιζει 3η φορα…

τα εξωφυλλο ετσι και ετσι…

Eddie has changed a bit for this tour but is possibly the most outrageous one to date… I can’t say too much about him as don’t want to spoil the surprise but I guarantee he will scare the hell out of you!"
:lol::lol::lol:

Kαλά δίκιο έχει, αλλά που είναι ο Έντυ?

bump το ποστ.
ποιό απ’όλα είναι το νέο τρακ? είχε ΔΙΚΙΟ ο προφήτης?

Aυτο ειναι απο το μεθεπομενο αλμπουμ. :wink:

  1. “Murky Space Race” Dickinson Dickinson, Harris 7:36
    ισως να ναι πειραματικο σονγκ,λιγο πιο περιεργο απτα αλλα (αυτο ταιριαζει…:p)

οντως οταν το ακουσα αυτο μου ηρθε κατευθειαν στο μυαλο την εισαγωγη απο το wasted years

Tα κομματια που περιεγραφε ο παοκτσης ειχαν πιο ωραιους τιτλους. [-X

εμενα σε μερικα σημεια μου θυμισε λιγο το somwhere in time σε ηχο…και γαμω ο ηχος του μπασου στην αρχη…και ωραιο galloping

http://www.rocking.gr/article7650.php

Με εκαναν να χασω τον υπνο μου…παλι :smiley:

Το εξώφυλλο δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, αλλά για μένα χίλιες φορές καλύτερο από το Dance of Death και το A Matter of Life and Death.

Το τραγούδι φαίνεται καλό. Σίγουρα διαφορετικό για Iron Maiden όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω. Μακάρι να είναι έτσι όλο το CD.

Η παραγωγή έχει βγει από τον βούρκο μου φαίνεται… :slight_smile:

η κριτικη μου περιερχει αλληγορικες σχεσεις μεταξυ αληθινων και ψευτικων κομματιων…αν εχετε αρκετα δυνατα μυαλα θα τα συσχετισετε:wink:

τωρα περα απτη πλακα,το κομματι δε με πορωσε και πολυ,καλουτσικο ειναι,αλλα περιμενα παραπανω απο μειντεν…σαν hard rock μου φαινεται σε μειντεν εκδοση…τεσπα,

το αλμπουμ παντως θα ναι γυρω στα 76 λεπτα μουσικης…η τελευταια δοση μειντεν θα ναι και γερη αποτι φαινεται!

καλό το κομμάτι βγήκε θυμίζει 80’ς εποχές αν και ο dickinson μου φάνηκε λίγο κουρασμένος.
περιμένουμε για το άλμπουμ τώρα :):slight_smile:

πωπω μεγαλη βλακεια το κομματι…ελπιζω ο δισκος να πειθει περισσοτερο…

Νταξει παλεβαμπωλ το κομματι…οντως Dickinson-φερνει. Επισης (απο το track listing):
05. The Alchemist 4:29

Ποία η σχεσις?
http://www.youtube.com/watch?v=oq7wNt8upJ4

Συμπτωσις ?

Γαμώτο δεν μπορώ να ακούσω το κομμάτι στη δουλειά, αλλά το εξώφυλλο είναι χάλια! Χειρότερο και από το Dance Of Death. [-X

Καταρχάς, το εξώφυλλο είναι πάτος. Ακόμη μια φορά. Μόνο το single του Benjamin κάτι έλεγε από τα τελευταία τους, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. Αντιαισθητικό τελείως, απαράδεκτο.
Το κομμάτι ντάξει, ωραία μπαίνει, θυμίζει μπασογραμμές Somehwere In Time και τα ριφφάκια δεν είναι άσχημα. Ο Dickinson σα να ψιλοβαριέται, αλλά απλά είναι ένα κομμάτι.
Οι διάρκειες βέβαια στο tracklisting φαίνονται μια χαρά, αρκεί να περιέχει συνθέσεις περιπετειώδεις και όχι επαναλαμβανόμενες. Επίσης, το πρώτο δείγμα είναι σχετικά καλό αν το συγκρίνουμε με τα πρώτα κομμάτια των προηγούμενων δίσκων που έγιναν και singles, ενώ ούτε για bsides δεν ήταν (Wildest Dreams, Different World κτλ)

Διασκεδαστικο το σινγκλακι,κλασικα ξεχειλωμενο σε διαρκεια,οπως αναμενεται και ο δισκος αν κρινω απ τις διαρκειες των κομματιων.Εχει κατιτις το διαφορετικο ωστοσο.Επισης το αρχικο galloping του μπασου οταν το πρωτακουσα νομισα οτι θα μπαινε καμια διασκευη του Barracuda των Heart…