Iron Maiden - The Final Frontier

__Pfff… [-X έχω πολλά νεύρα με τον Fake… [-X

__Απ’ τη μία το παίζει τρελός φάνμπόι και ότι οι λεπτομέρeιες έχουν σημασία και την ψάχνω και και και… και μετά όλο ειρωνία λέει __Whateva ξερω γω…

__Πρώτον, σου μίλησε κάποιος προσωπικά με εμπάθεια ή αρνητικά ή και 'γω δεν ξέρω τι…; Τι ζόρι τράβηξες…; #-o [-X

__Δεύτερον, σε πείραξε που έχω δίκαιο…; Σιγά το πράμα άλλωστε… είδα ότι η γραμματοσειρά δεν είναι ούτε η original παλιά ούτε η original καινούργια και είναι μίξη των δύο… ΕΣΥ, τι πρόβλημα έχεις; Και στο κάτω, κάτω έχω δίκαιο, οπότε πήγαινε και βρες πραγματικά προβλήματα που να σε ενοχλούν και μη σκορπάς τη χολή σου στο rockin’ γιατί στεναχωρείς και τζάμπα κάποιους ανθρώπους… Be f*ckin positive και μη φυτρώνεις εκεί που κανείς δεν καταφέρθηκε εναντίον σου μόνο και μόνο για να κάνεις ένα αρνητικό και άσχημο σχόλιο προς κάποιον (ειδικά όταν έχεις και άδικο, πόσο μάλλον ότι διατείνεσαι ότι δίνεις σημασία στη λεπτομέρεια, ψαγμένες μπλούζες κλπ)…

__Συγνώμη απ’ τους υπόλοιπους που “δε το άφησα να πέσει χάμο”, αλλά όχι, νευρίασα, πικράθηκα και εν είχα καμία όρεξη να αφήσω κάποιον που έχει και άδικο να με ειρωνεύεται με “γουατέβα” στιλάκι… [-X

__Και σιγά το πράμα και στην τελική. Παραδέχεσαι ότι έχεις άδικο ή λες “δεν το βλέπω αυτό που λες ότι βλέπεις, πες μου γιατί λες αυτό που λες” σου απαντάει ο άλλος και αν έχει δίκαιο οκ, αν έχει άδικο απάντησέ του, πάλι οκ. Γιατί τόσο υφάκι; και σιγά τον λόγο… [-X

__…

__Τέλος πάντων… τίποτα προσωπικό φυσικά με τον Fake (απλά η συγκεκριμένη αντιμετώπιση με στεναχώρησε ως νοοτροπία /αντιμετώπιση), αν θέλετε βγαίνω και φωτογραφία μαζί του που θα φοράμε τις μπλούζες (που η μία συμπλήρωνε την άλλη, τύπου best friends κι έτσι :p) που φορούσαν Harris & Murray στην τελευταία σελίδα του booklet της special 2cd edition του Best Of The Beast για να το αποδείξω και θα είμαστε αγκαλιά και το ίδιο χαμογελαστοί. No evil feelings… :slight_smile:

__Και κάτι που ΚΑΘΕ σκεπτόμενος άνθρωπος θα έπρεπε να γνωρίζει (ιδίως οι μεταλλάδες που θέλουν να λένε ότι είναι και οι σκεπτόμενοι ακροατές, γι’ αυτό επιλλέγουν το “εναλλακτικό” και “σκεπτόμενο” είδος της μέταλ)…

__Οι γαμημένες λεπτομέρειες είναι που κάνουν τη διαφορά και ειδικά σε ότι αφορά γραμματοσειρές και προϊόντα που προωθούνται έχουν γαμημένα ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασία. Πρώτο μάθημα μάρκετινγκ ξερω ‘γω (περιτύλιγμα κανείς;)… Αλλιώς κανείς δε θα ασχολούταν μαζί τους, θα γράφαν με μολύβι κάτι πρόχειρα και θα έμενε αυτό το λογότυπο ίδιο όσες χιλιετίες κι αν περνούσαν… ΟΜΩΣ, κάποιος λόγος θα υπάρχει που στα προϊόντα τους όλοι έχουν τρελαθεί να προσέχουν την παραμικρότατη λεπτομέρεια στο λογότυπο, στο ύφος, το σχήμα, στην παραμικρή του απόχρωση, στα κρυφά μυνήματα (γιατί το λογότυπο είναι μία εικόνα = 1000 λέξεις και 1000 ΜΗΝΥΜΑΤΑ που περνάν και καταγράφονται ακούσια και αμέσως στον εγκέφαλο αυτού που τα βλέπει), στη δύναμη των σχημάτων (π.χ. σταυρός, κύκλος, πεντάλφα, κ.ο.κ.), και φυσικά, ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΓΟΣ θα υπάρχει που ΠΟΛΛΑ απ’ αυτά ανανεώνονται κάθε τόσο με μικρές λεπτομέρειες και “λιφτινγκ” για να συμβαδίζουν καλύτερα με την εποχή ή το εκάστοτε κοινό (αλλαγές ανάλογα τη χώρα κλπ κλπ κλπ).

__Το σχήμα, το λογότυπο κλπ ΚΑΙ ΟΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ του, έχουν παίξει και παίζουν ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ μεγάλο ρόλο στην ανθρώπινη ιστορία και έχουν τρομακτικά μεγάλο αντίκτυπο στον υλικό (και άυλο?) κόσμο και την ανθρώπινη ψυχοσύνθεση και όποιος είναι τόσο αδαής ώστε να μην το ξέρει αυτό και μιλάει για λεπτομέρειες, καλά θα κάνει να σωπάσει.

Shadowcaster, ο ανθρωπος που τον πνιγει το δικιο πιο ευκολα και απο 10μετρο κυμα…

:lol::lol:

*το λογοτυπο των maiden ειναι τεραστιας σημασιας…
μου πηρε μια ολοκληρη μερα να το χαραξω στο θρανιο μου πριν απο 13 χρονια, οποτε λιγα λογια…!!

[CENTER] :lol:
:lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:[/CENTER]

και τώρα με Dio ακόμα πιο πολλά :frowning:
ελπίζω οι Maiden να κρατήσουν πολλά χρόνια ακόμα

Οι τσκαωμοι του shadowcaster ειναι οι μονοι που βαριεμαι να παρακολουθησω.Δεν ειναι απλες απαντησεις,ειναι μυθιστορηματα δρασης!:lol:

Shadowcaster γυριζουν το νεο clip αυτες τις μερες οι maiden

http://www.facebook.com/pages/Diane-Noorlander-Hair-and-Make-up-Artist/338268819531

ΝΑΙ ισως ΟΧΙ. Μπορει να βγαζουν φωτογραφιες για το οποιο βιβλιαρακι…:stuck_out_tongue: Εξαλου αυτη ειναι Λονδινο, ενω οι αλλοι ειναι στο Μαιαμι κανοντας ‘‘προβες’’ :wink:

οι αερομεταφορες στις μερες μας μειωνουν τις αποστασεις, αρκετα. οχι πως το booklet δεν ειναι ενδεχομενο

αλλα οταν ο αλλος λεει :

“Looking forward to shooting Iron maiden’s new Music Video tomorrow!!” νομιζω οτι ειναι καπως ξεκαθαρο το τι παιζεται εκει. και μη ξεχναμε τα animated clips των maiden ειναι πολλα

Εγω απλα ειπα ενα ακομα ενδεχομενο, εξαλου δεν χρειαζονται να ειναι ολοι στο ιδιο μερος για το βιντεο κλιπ. Ειναι καλο παντως το οτι δεν εχουν πει λεξη για το τι κανουν :lol: 6 μερες πλεον…:roll:

6 μέρες για ποιο πράγμα?Τι έχω χάσει?
:-s

6 μερες για την εναρξη της περιοδειας

Ε το setlist είναι γνωστό πάνω - κάτω.

Tι πανω-κατω ρε;;; :lol:

Επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα ο δίσκος :stuck_out_tongue:

Σωστα, θα ''ακουσουμε νεα τραγουδια, το ποτε θα κυκλοφορησει, το πρωτο single, το εξωφυλλο κτλ :smiley:

Ποτε κανεις δεν πεφτει μεσα…ποτε! :lol:

βλεπω γινεται χαμος!παντα γινεται με τους maiden αλλωστε…
απλα περιμενουμε να δουμε πως θα παει η περιοδεια και τι θα λεει ο νεος δισκος.
αμα το εξωφυλλο μοιαζει με το δειγμα που εχουμε θα ναι γαματο!βεβαια ολα λιγο πολυ γαματα ηταν μεχρι τωρα εκτος απο το dance of death και τα 2 σιντια της περιοδου beley.α και για την υπερασπιση του παοκτζη,δεν ειναι κακο να κανεις υποθεσεις για το τι θα ναι το καθε τραγουδι…αλλιως ολη αυτη η αναμονη δε θα χε νοημα!
και γενικα δε το πιασα αυτο μεταξυ shadowcaster και fake7.αμα τα παιδια εχουν θεματακι(και αναφερομαι στον “συγγραφεα” shadowcaster,γιατι ο fake7 δε φανηκε να κανε και τιποτα) να ανοιξουν thread με θεμα “ξακατηνιασματα” γιατι δε νομιζω οτι μας αφορουν τους υπολοιπους τα προσωπικα τους.το θεμα μας ειναι “Iron Maiden - The Final Frontier (New Album 2010)”

Ποιος σου ειπε οτι ο paoktsis εκανε υποθεσεις;;; 8)

Ψαξου και στο αντιστοιχο τοπικ για το αγαπημενο τραγουδι του δισκου,υπαρχει λινκ στις τελευταιες σελιδες για κατεβασμα8)

ενταξει…αν ο παοκτζης ειναι ο πιτ παπαδακος,παω πασο!

και απ οτι βλεπω η κουφαλια παει συννεφο στο ροκιν χαχαχα

Aν το να εισαι μπροστα απο τη μαζα ειναι κουφαλια,ναι, ειμαστε κουφαλες. 8)

1 Like