Iron Maiden - The Final Frontier

Kάτω του μετρίου το κομμάτι δυστυχώς. Δεν περίμενα κάτι φοβερό αλλά πάλι απογοητεύτηκα.

Τραγούδι της χρονιάς στο Hammer…

Πες μου ότι κάνεις πλάκα :expressionless:

Το κομμάτι δυστυχώς χειρότερο απ ότι περίμενα.:frowning:
Κρίμα,απλά ελπίζω να είναι τα υπόλοιπα τραγούδια πολύ καλύτερα.

Πάλι κάλα που σε κάποιον άρεσε τόσο το A Matter Of Life And Death,γιατί νόμιζα ότι ήμουν από τους πολύ λίγους που πίστευε ότι είναι ο καλύτερος δίσκος των Maiden εδώ και πολλά χρόνια.

Aπλά βλέπω το μέλλον :stuck_out_tongue:

Ok τρόμαξα προς στιγμήν! Δεν αμφιβάλλω βέβαια ότι ο δίσκος ανεξαρτήτου ποιότητας θα 'ναι δίσκος του μήνα.

Το αντίθετο θα ήταν περίεργο…

το χαμερ και το rockhard θα τον τιμήσουν :stuck_out_tongue:

Daksi ti na pw! exw varethei ola auta griniarika posts! re vgazei i badara disko, me ena kalo kommati gia single, ena arketa kalo artwork kai paraponieste? Exoun iparksei kai xeirotera maiden (toulaxiston gia emena). Episis menoun na akousoume alla 9 kommatia… opote PLEASE mi vgazete siberasmata gia olon to disko! Episis o dickinson mia xara ta leei, epidi exei xamila verses? e kai? kai sta solo tou eixe arketa xamila tones, kai i fwnh tou itan sta kalitera tis tote! Opote perimenete ta ipolipa 9 kai meta vgalte siberasmata gia ton disko, twra apla exoume MONO ENA kommati giua single!

PS1: exete ip’opsin pws einai skato MP3

PS2: pernw ta greeklish mou kai paw gia nani

Οτι και να πεις δε κανει διαφορα, ‘‘εμεις’’ γουσταρουμε για τους δικους μας λογους μονο…και καναδυο αλλους 8)

Υ.Γ. Ελπιζω να μην εξαφανιστει και αυτο…

To βρισκω τουλαχιστον αστειο να συζηταμε αν το 'χει ο Bruce.

O ανθρωπας γαμησε και εδειρε στην προηγουμενη περιοδεια με το Flight 666 να δειχνει ολη την αληθεια.

Το οτι στα τελευταια “ψιλοβαριεται” στο στουντιο το ξερουμε.

Aκουει κανεις τα τραγουδια του Dance Of Death απο το δισκο και βαριεται …τα ακουει απο το Death On The Road και καταλαβαινει γιατι ειναι η κορυφαια μεταλ μπαντα του πλανητη. 8)

Δεν αντεξες. :lol:

Οτι δηλαδη Metallica και G’n’R τωρα τελευταια βγαζουν υπερδισκαρες ας πουμε;;;

Ας μην ανοίξουμε κόντρα Metallica-Maiden και εδώ…

Οι GnR ναι αλλά δεν είναι το θέμα μας αυτό:p

χαχαχαχαχα επ φριδομ δεν είναι ώρα για κουβέντα περί chinese democracy :lol:

υποκειμενικο
υποκειμενικο
οπωτε …8):-k

τωρα ακουγα παλι το κομματι(δεν ξερω γτ ομως)…εμπνευσεις μπαντας γυμνασιου…αστειο ριφ…συμπαθητικο σολο…και ομως,αυτη η παπαρια θα πουλησει…

Επισης φρηδομ\m/για chinese8)

α,και συμπερασματα δεν βγαζουμε,εχουμε ηδη βγαλει,γαμαει,το ειχαμε ακουσει οι περισσοτεροι κατι μηνες πριν8)

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο!!!

Το κομάτι μου άρεσε αρκετά! Έχει εκείνα τα κλασσικά Maiden πραματάκια που άλλοι λατρεύουν κ άλλοι λατρεύουν να μισούν!! Τώρα το να μιλάμε για την φωνή του Bruce είναι αστείο! Ξέρετε, περνάνε τα χρόνια μάγκες!!! Τώρα μου ακούγεται πιο Gillan από ποτέ (με την ΚΑΛΙΣΤΗ ένοια)!!!

Ελπίζω κα τα υπόλοιπα να είναι σε παρόμοιο επίπεδο!

ΥΓ: Πιθανόν να πάσχω από κάτι, καθώς το προηγούμενό τους το λάτρεψα!
ΥΓ2: Το μπάσο στο ξεκίνημα δεν είναι σαν το Hard Loving Man των Deep Purple?

Το AMOLAD προσωπικά το θεωρώ απίστευτα καλό album. Σίγουρα από τα καλύτερα της δεκαετίας που πέρασε. Πίστεψε με πολλοί πάσχουν από αυτό το κάτι!! :stuck_out_tongue:

κωλώνω να ανοίξω αυτόν τον καιρό νέο thread στις κυκλοφορίες.
άπατο θα πάει λέμε…:stuck_out_tongue:

  1. Αυτό που παρουσιάστηκε σαν εξώφυλλο του δίσκου είναι μάλλον μετριοκακό και συνεχίζει στην απαράδεκτη γραφιστική αισθητική του ?Ed Hunter?, σαν εκείνα τα ελεεινά παιδικά κινούμενα σχέδια που φτιάχνονται μέσω υπολογιστή. Προφανώς θα «μιλήσει» σε μια νέα γενιά που γαλουχήθηκε με τέτοια σκουπίδια.

  2. Αντιθέτως, αυτό που μάλλον θα είναι το εξώφυλλο του single μού αρέσει πάρα πολύ. Έχει μια εξαιρετική retro αισθητική με το ψεύτικο βινυλιοστέφανο και την όμορφη vintage comics αναφορά. Μακάρι να υιοθετούσαν αυτό το στυλ για αυτόν το δίσκο.

  3. Το κομμάτι, από την άλλη, είναι μάλλον αδιάφορο. Ευχάριστο σε όποιον θέλει να ακούσει «ένα καινούριο κομμάτι Maiden».

  4. Δεν ξέρω τι σας έπιασε με το μπάσο στην εισαγωγή, αλλά το συγκεκριμένο galloping νομίζω ότι θα μπορούσε να το γράψει ο οποιοσδήποτε.

  5. Με το που ξεκινάει να τραγουδάει ο Dickinson, με το που ακούω «Gotta tell you a story / on a cold winter?s night» έπαθα τόσα πολλά déjà vu που νομίζω πως στιγμιαία μεταμορφώθηκα στο εξώφυλλο του «Can I Play With Madness». Αν συνεχίσουν τα κλισέ δεν θα τα πάμε καθόλου καλά.

Με το μπαρντόν, αλλά αν αυτό το κομμάτι βρισκόταν σε προσωπικό δίσκο του Dickinson πολλοί θα το αποθέωναν.