Iron Maiden - The Final Frontier

Εδώ θα διαφωνήσω… Το “Tyranny of Souls” δεν είχε όσο καλά κομμάτια όσο το “Accident of Birth” ή το “Chemical Wedding” και εξου και δεν αποθεώθηκε τόσο…

Ναι αλλά και πάλι δεν μου ρχεται στο μυαλό κάποιο χειρότερο από το καινούργιο maiden. (Ίσως το Devil on a hog μόνο)

Ρε γιατι το κραζετε ολοι αυτο?Νταξει διαφορετικο,αναλαφρο και λιγο γκει ρεφρεν αλλα γαμει κι εχει κι ωραιο σολιδι.Το Believil παιζει να το χω ακουσει λιγοτερο:-s

Γενικα Tyranny ftfw.

ε καλα εσυ εισαι και γαυρος :stuck_out_tongue:

tyranny for the win ανετα…

offtopic,αλλα tyrrany \m/,το ομοτιτλο αγγιζει σαπιλα chemichal…

Έτσι!!!
Το Believil είναι πιο ατμοσφαρικό και μας αρέσει 8)
Tyranny ρεεεεεε!!!

Ρε ολα γαμουν,απλα λεω.Εγω ψηφαω River of no Return

Το Tyranny είναι αρκετά κατώτερο από το AMOLAD.
Νavigate & Devil On A Hog τα ακούω πολύ συχνά, κομματάρες.
Τα άλλα είναι μέτρια, δηλ το αλμπουμ θα λεγες είναι 7/10.

:respect:
και navigate the seas of the sun εε…

Βγαίνουμε οφτόπικ αλλά γενικά αν ο δίσκος είχε Adrian, Casillas, Ingraham και δεν είχε γίνει τόσο βιαστικά θα ήταν επιπέδου Accident/Chemical.

+1:wink:

Και για να χρησιμοποιήσω ατάκα lupin. “Είναι κάτι στιγμές που το ζητάει ένα σολάκι Smith, να απογειωθεί”

ε μα ετσι ειναι8)
στο ομοτιτλο,αμα ειχε ενα σολακι σμιθ μεσα,θα κλαναμε πανω μας ολοι,θα γινοταν το κομματι απο 8αρακι 11αρι αυτοματα…

Δεν ειχα χρονο να μπω στο forum χτες και εβγαλαν single οι Maiden… Και νομιζα οτι η αντιστροφη μετρηση ηταν για την περιοδεια… Λοιπον αρχικα το εξωφυλλο μετριοτατο εως κακο, δεν μου αρεσει το ολο στυλ του και ο Eddie, δεν πολυμοιαζει για Eddie… Να στειλουμε ολοι mail διαμαρτυριας μπας και αλλαξει, προλαβαινουμε…:stuck_out_tongue:

Το τραγουδι μου φανηκε μετριο, εχει οντως πολυ ωραιο μπασο και θυμιζει Wasted Years και γενικα ευχαριστο ειναι, αλλα οχι κατι τρελο… Αλλα στις τελευταιες κυκλοφοριες οι Maiden, δεν βγαζουν πρωτο single με το καλυτερο κομματι του δισκου και αυτο συμβαινει σε ολα απο το Brave New World και μετα… Αυτο ηταν ευχαριστο, χωρις να ειναι ομως κατι ιδιαιτερο, ποσο μαλλον για Iron Maiden… Αλλα αν γινει οπως τις προηγουμενες φορες, λογικα θα υπαρχουν πολλα καλυτερα τραγουδια στον δισκο… Οτι και να πουμε τωρα ειναι ακυρο, 16 Αυγουστου θα ξερουμε…

Οσο για αυτους που μιλανε για διαλυση των Maiden και τελευταιο αλμπουμ, μην προτρεχετε τιποτα δεν ειναι σιγουρο… Και οι αποψεις οτι παρηκμασαν και πρεπει να το διαλυσουν, ο Dickinson δεν τραγουδαει καλα κτλ, δεκτες, ολα υποκειμενικα ειναι, αλλα δειτε αυτοι που τα υποστηριζετε αυτα το Flight 666 πρωτα… Εγω ανατριχιαζω οταν το βλεπω…

[B][SIZE=“5”]ΥΠΕΡΣΥΜΠΑΝΤΙΚΗ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑΡΑ

UP THE IRONS[/SIZE][/B]

Αυτό με το Flight 666 που κολλάει;
Ότι τραγουδάει καλά ο Dickinson και βουλώνει στόματα;Ρωτάω δεν ειρωνεύομαι :slight_smile:

Οτι ολη η μπαντα τα σπαει και προσφερει εμφανισεις που αποδεικνυουν το μεγαλειο της… Ολοι ειναι φοβεροι, το σοου το ιδιο, τα σκηνικα τρομερα… Τι αλλο θελει καποιος δηλαδη?

Η αλήθεια είναι ότι το κομμάτι το περίμενα πολύ χειρότερο. Αυτό που δεν μου έκανε καλή εντύπωση είναι τα φωνητικά. Η μουσική είναι καλούτσικη. Το εξώφυλλο είναι βασικά το καλύτερο πράγμα που κάνανε οι Maiden εδώ και πολλά χρόνια.

Με την πρώτη “αυτιά” το “El Dorado”, μουσικά, μου αρέσει. Αλλά ρε Dickinson πως έβγαλες εκείνη τη φωνή? Τι έγινε ξαφνικά? Πως φαίνεται ότι τα ρημάδια τα χρόνια περνάνε…Για να ακουσουμε και το άλμπουμ.Άντε να δω!!8)

Δεν τρελάθηκα με το κομμάτι, τίποτα το ιδιαίτερο. Όχι ότι δε μου άρεσε αλλα δεν πιστευω να το ξανακούσω απο τη στιγμή που θα βγεί το άλμπουμ και αν υποθέσουμε βέβαια ότι θα έχει πολλά και πολύ καλύτερα κομμάτια απο αυτό…

prwton sorry gia ta greeklish paizei provlima me ta windows kai dn pernei ellhnika!

Opoios akouse ti sindeuksi sto rockline me steve kai janick o steve eipe, tha iparksei live dvd mesa sta epomena dio xronia, twra poio enas eddie kserei kathws perimenoume dio tria + ena logika apo to the final frontier! Episis, o steve eipe pws den ta parane kai pws tha iparxoun gia kairo, (Caller) Does final frontier mean the last album or can we expect more maiden albums and tours (Steve) ?We will hopefully have a new album out again soon?.(Caller) ?so are you going to tour again? (Steve) Yes we will tour this year next year… and the year after that and the year after that as Rod would have it.? kati tetoio telos padon, kai episis se mia erotisi an tha kanane live me simfoniki orchistra kapoia mera eipe pws tha ithele na sinergastoun gia kapoio live me tin orchistra tou londinou kathws pisteuei pws polla kommatia tous tha itan wraia me orchistra sto background!

Auta, ara to na oi maiden dialiode meta apo auto to album k tour KANETE LATHOS! :smiley:

UP THE IRONS!