Iron Maiden - The Final Frontier

στο x-factor επαιζαν ακομα μεταλ τουλαχιστον

Τελικά η ελληνική έκδοση τι περιέχει; Το bookletaki μέσα λέει τπτ καλό; Αξίζει να τα σκάσω; (έχω παραγγήλει ήδη το limited tin sleeve από pl;ay.com)

H ελληνικη εκδοση περιεχει

α) το cd με τη συσκευασια του αλμπουμ χωρις το ενθετο βιβλιαρακι που εχει καθε cd.
β)ενα βιβλιο με μεγεθος σελιδων α4 το οποιο εχει τους στιχους και επεκταμενο artwork.Δηλαδη ειναι οπως το κανονικο βιβλιαρακι αλλα λογω μεγεθους ειναι πολυ πιο εντυπωσιακο και επειδη ειναι μεγεθος α4,τα σκιτσα και ο εικαστικο περιεχομενο ειναι πιο …πολυ.με 12.90 ευρω

Οι Maiden παντα ειχαν προβλημα με μια θορυβωθη μειοψηφεια . Απο το 1986 και μετα …γκρινια,γκρινια,γκρινια . E, ρε και να υπηpχε internet την εποχη των SIT και SSOASS…τι θα διαβαζαμε !!:lol:

Σε τελικη αναλυση η μπαντα , με τα μελη της να εχουν μ.ο. ηλικιας ανω των 50 , γινεται ολοενα και δημοφιλεστερη και σε θεματα προσελευσης κοσμου στις συναυλιες της και σε θεμα πωλησεων cd και αυτο μετραει . Τους γκρινιαρηδες ας’ τους να “απολαμβανουν” αηδιες τυπου ευρωπαικο power metal και “γκρουπαρες” τυπου Blind guardian…

hopeto

διάβασες 1300 ποστ!!! είσαι ο ήρωας μου…
επίσης…
σε σέβομαι και σε εκτιμώ για τις μουσικές που ακούς αλλά το X-FACTOR είναι τρομερός δίσκος…ξέχωρα απο κολλήματα και δεν ξέρω γω τι…

ον τοπικ, ο δίσκος χάνει πολύ έτσι όπως ξεκινάει…maiden είναι μωρεεεεεεε

ε ναι μωρε τωρα… ευρωπαικο power… Gamma Ray και μαλακιες…#-o#-o#-o

:D:D:D

Το X-Factor το άκουσα σε μια εποχή που δεν είχα πολλά ακούσματα,Maiden,Helloween,Manowar και κανά δυο ακόμα μπάντες,σοβαρό μουσικό κριτήριο δεν είχα όπως και οι περισσότεροι στην αρχή.Δεν με επηρέαζαν ούτε τα όσα διάβαζα για τα άλμπουμς που είχα,το Louder Than Hell το θεωρούσα δισκάρα ας πούμε(και ας είναι σκουπίδι τελικά).Το πόσο ξεφούσκωσε το X-Factor όμως ακούγοντάς το ΔΕΝ περιγράφεται.Τέσπα,γνώμες είναι αυτά!

Τελικά ρε φίλε είσαι πολύ πατάτας… Πολυ fake maidenas και δεν έχεις ιδέα απο Iron Maiden και πόσο μάλλον απο το ιδιώμα που λες αηδία. Έτσι για να βουλώσεις λίγο γιατί είσαι πολυ παρλαπίπας τράβα στο 7th Son of a 7th Son και δες τι φανελάκι φόραγε ο Bruce Dickinson και Steve Harris στα live τους… Προφανώς είσαι πολύ μικρός για να καταλάβεις γιατί θεωρούσαν τότε μεγάλη μπάντα τους Helloween που τους είχαν και στην περιοδεία σαν support και γιατί τα MME τους είχαν ονομάσει “νέους Iron Maiden”. Άντε τράβα βούλω τα αυτιά σου τώρα και μην πετάς μλκς απο δω και απο κει γιατί δεν έχεις ιδέα…

Γελάει ο κόσμος!!!

+∞ OMΩΣ! Και λιγα για τους Blind που βγάλανε δισκάρα! :stuck_out_tongue: Σωστός ο Angelcry! :slight_smile:

http://www.mediatraffic.de/albums.htm
Μου εκανε λιγο εντυπωση για να πω την αληθεια…

Η αληθεια ειναι πως οσο τον ακουω μ’αρεσει περισσοτερο…Αυτο δεν τον κανει ομως και δισκαρα αλλα ουτε και πατατα,ειναι ενα καλο αλμπουμ.

Δείτε όμως και κάτι δηλώσεις του Dickinson που λέει διάφορα για το Power Metal(και για το thrash).Tου στυλ "Τους αποκαλούν Iron Maiden των 45 στροφών και όταν αυτές οι μπάντες μας βάζουν στις επιρροές τους εγώ με τον Steve λέμε “Θεέ μου,τι έχουμε κάνει λάθος!” " και άλλα τέτοια ωραία

:lol::lol::lol:

και για πες μας ρε φίλε, αυτή η συνέντευξη μήπως είναι του 1987-1988-1989?

Τι προσπαθείς να πετύχεις μ’αυτό?

α) είτε το κανες εξεπήτηδες για να τρολάρεις
β) είτε δεν έχεις συνειδητοποιήσει ότι οι άνθρωποι μπορούν να αλλάξουν γνώμες κατά καιρούς.

μάλλον το πρώτο ήθελες να πετύχεις λέω γω.
παθέτικ.

Εεεεε νομίζω πρέπει να είναι στα τέλη των 80s.:-s:-s:-s
Βασικά δεν προσπαθώ να πετύχω τίποτα.Αν βέβαια μου κάτσει και η γκόμενα που κυνηγάω τόσο καιρό δεν θα έλεγα όχι,αλλά δεν νομίζω να το πετύχω με το ποστ αυτό.

Ωραίο μπλουζάκι

Ευχαριστω τον θεο που δεν με εκανε αιρονμειντενικο.

Τον ποιον? :stuck_out_tongue:

τι πετάγεσαι ρε awake να μας την πεις.
Θες να ακούσεις τίποτα για τους τουλ, να βγάλεις σπυράκια??

δεν πετάχτηκα επειδή μου θιξε τους maiden, πετάχτηκα επειδή διαβάζω βλακείες.