Iron Maiden - The Final Frontier

Λίγα για τους Savatage μη γίνουμε μπίλιες ε!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

On topic: Όσο το ακούω το Maiden τόσο πιο πολύ μ’αρέσει

Καλά ότι πεις τράβα δες καμία ταινία και άστο metal…

mia apo ta idia. Vevaia, gia mena o diskos ksekina apo to Mother of Mercy, ta prota dyo einai gtp… Agapame Talisman kai Coming Home

απιστευτα γαμηστερη και ουσιαστικη απαντηση…σταματαω τις ταινιες, διαβαζω εσενα, εχεις πλακα:)

ΛΟΙΠΟΝ , δε συγκρινα την μουσικη των δυο δισκων(ΙΙΙ και Final Frontier).Ειπα για τις κριτικες(οχι των περιοδικων που δεν ειναι παντα αντικειμενικοτατες, αλλα των υπολοιπων).

Ειπα λοιπον, οτι ολοκληρο ΙΙΙ δεχτηκε τοση κριτικη οντας κορυφαιο αλμπουμ ,δε θα δεχτει ενα κατωτερο ενχειρημα και μαλιστα το 15ο ενος συγκροτηματος? Πρωτα στη ζωη μου ακουσα zeps και μετα maiden,μη κανετε σα παλαβοι,δε ριχνω καμια μπαντα.

Νομίζω με κάλυψε ο elmarad δεν χρειάζεται να λέμε όλοι τα ίδια.

Mα καλά που κολλήσατε τώρα? Το…έχει το θρεντ μου φαίνεται! Μπορεί να μην είναι μεγάλη αγορά το μεταλ αλλά σίγουρα υπάρχει χώρος για καμπόσους που θα αγοράσουν κάποια επανακυκλοφορία savatage και άλλους που θα πάρουν το καινούργιο nevermore…:!:

ΑngelCryGr,περα απο τη πλακα-που εχεις, δεν μπορω να πω-, ακου και αυτο σοβαρα:

Θες δε θες, το πχ Εdge of Thorns, το οποιο ουτε μενα ειναι απο τα αγαπημενα μου σαβατατζ, ειναι παραλληλα και απο τα πιο κλασσικα αλμπουμ μιας απο τις πιο κλασσικες,τιμιες,επιδραστικοτερες και διαχρονικες μπαντες που εβγαλε ποτε αυτη η μουσικη…το αυτο αλμπουμ και η συγκεκριμενη μπαντα ειναι μια απο αυτες που επηρεασαν και εκανα αυτη τη μουσικη αυτο που ειναι σημερα οσο λιγες-αναμφισβητητα…ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΣ, ο αλλος γιατι σημερα να αγοραζει το αλμπουμ τους???και δεν αγοραζει πχ των νεβερμορ(το οποιο ειναι και πατατια απο τις καλες?)???

ΓΙΑΤΙ ο κοσμος αγοραζει ενα απο τα κλασσικοτερα αλμπουμ αυτης της μουσικης???ΑΚΟΜΑ??
εισαι σοβαρος?

Δεν μπορείς να καταλάβεις σορρυ και βαριέμαι να ασχοληθώ με το μυαλό σου τώρα… :drunk:

οκ, τσηρς, εγω μια φορα ΓΕΛΑΣΑ παντως:D

Και γω man με την παρέα μου εδω… Να’σαι καλά :slight_smile:

Εννοείται, δεν τα σύγκριινες ως άλμπουμ, αλλά ως προς κριτική που είχανε!
Ως άλμπουμ δεν συγκρίνονται! Όπως δεν συγκρίνουμε Μητροπάνο με Χατζηγιάννη! :stuck_out_tongue:

Οπα οπα εμενα το χέρι μου ασυνείδητα δυναμώνει στο El Dorado

starblind
Take my eyes for what I?ve seen.
I will give my sight to you.
You are free to choose whatever:
Life to live or life to lose.
Whatever God you know,
He knows you better than you
Believe.
In your once and future grave
You?ll fall endlessly deceived.
The preacher loses face
With Christ.
Religion?s cruel device is gone.
Empty flesh and hollow bones
Make pacts of love but die alone.
The crucible of pain will forge the
Blanks of sin, begin again.
You are free to choose a life to live
Or one that?s left to lose.

και μετα οτι αλλο θελησει κανεις

κόψτο

τσου

Ναι, και?

στο μυαλο μου εισαι…

Pragmatika para polloi ,kanete poli afstiri kritiki… Nomizate oti tha vgazane disko me Fear of the dark,Run to the hills,Trooper,Seventh,Mariner,Aces high ktl… Ligo diskolo mou fenete…
Ta tragoudia pou egrapsan ke grafoun oi Iron Maiden ,einai erga texnis,kai parakatathiki gia polles dekaetias akoma…

1.Έκατσα και διάβασα τα πάντα!!!Και επίσημα ο πιο καμμένος χρήστης???:stuck_out_tongue:
2.Όσο πιο πολύ το ακούω τόσο περισσότερο μου αρέσει,αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμα στο πόσο μου αρέσει.
3.Μπορεί τελικά να μην σκίζει αλλά όταν ακούω νέο Maiden μου δημιουργεί μια πολύ όμορφη αίσθηση που δεν μπορώ να περιγράψω…Με νοιώθει κανείς?
4.Ρε παιδιά,το X-Factor μου φαίνεται το χειρότερο άλμπουμ αγαπημένης μου μπάντας ever,τι σας αρέσει???Απαίσιο!!!Όσο το άκουγα ξενέρωνα τη ζωή μου.Πλέον δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα από αυτό,τέτοιο χάλι μου φάνηκε.
5.Οι Saxon έχουν την πιο σταθερή πορεία κατά τη γνώμη μου από κλασσικά συγκροτήματα,θεοί!

Θα ποστάρω και πιο ολοκληρωμένη άποψη.