Iron Maiden vs Judas Priest

Οκ.Εαν λοιπον δεν ηταν απλος μια υπερβολη και συνεχιζει να ειναι η αποψη σου, τοτε υπαρχει προβλημα!!!
Καλα θα κανεις να ανοιξεις λιγο τα ματια σου 8O και τα αυτια σου :twisted: …
Εισαι και True Metalhead? Εαν ναι, ΟΚ. Παω πασο,καταλαβαινω…[/quote]
Λες να εχω προβλημα επειδη γουσταρω τους MAIDEN???Κοιτα την δουλεια σου και ασε να γραφω αυτο που πιστευω…Στα 32 μου δεν γουσταρω υποδειξεις του στυλ ανοιξε τα αυτια και τα ματια…Οκ νεαρε?

ΗΡΕΜΙΑ και ΓΑΛΗΝΗ που λεει κι ο Power.
Εσείς δηλαδή τώρα αρπαχτήκατε γιατί ο ένας γουστάρει Maiden κι ο άλλος Motorhead? ΕΛΕΟΣ! Το τι γουστάρει ο καθένας είναι δική του υπόθεση κι εφόσον έχουμε δημοκρατία μπορεί να λέει την άποψη του…Κι εγώ πιστεύω οτι η καλύτερη μπάντα του σύμπαντος είναι οι Metallica και δε θα ζητήσω και συγνώμη που το πιστεύω!

Και πάμε παρακάτω…Maiden. Γιατί έτσι απλά Μ’ΑΡΕΣΟΥΝ! Ευχαριστώ! :smiley:

PS.1 doomed: Η μουσική προχωράει, εσύ πως κι έχεις μείνει στους Sabbath??
PS.2. Dance_of_death: Νομίζω πως ο Unholy έκανε πλάκα…

axxaxxa, olo me uperaspizesai e :*******
an k de xreiazotan basika :stuck_out_tongue: :*

8O 8O Εγώ φταίω ρε αχάριστο πλάσμα…Αλλά σιγά μη σε ξαναϋπερασπιστώ! Άμα πια! :oops:

Sabbath ειναι το κολλημα μου αλλα ακουω παρα πολλα πραγματα πολυ πιο “καινουρια”
πχ μια απο τις αγαμημενες μου μπαντες ειναι οι Ozric Tentagles οι οποιοι πιστευω εχουν προχωρισει τη μουσικη πολυ μπροστα.
Οσο για τους Maiden, Sorry αλλα εμενα μου φαινεται περιεργο να μιλαμε ακομα για αυτους.Οπως πχ κατα τυχη επασε στα χερια μου ενα τευχος Metal Hammer και ειχε δημοψηφισμα της χρονιας και ειχε καλυτερη μπαντα τις χρονιας Maiden, Καλυτερο μπασιστα τον Harris , καλυτερο τραγουδιστη τον Dickinson κτλ…ΕΛΕΟΣ ρε παιδια.Ποσα χρονια ακομα θα ακουμε αυτη τη μπαντα?Δεν λεω κανανε παρα πολλα βηματα μπροστα την μουσικη αλλα καποτε και οχι πια.Τελος παντον.Δεν εχει και πολυ σημασια…

8O

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Τη θελαιτε να πιτε οτη ημαι ανορθογραφος??? :lol: :lol:

Judas Priest γιατι:
1)Εχουν το καλυτερο κιθαριστικο διδυμο
2)Ακομα δεν εχω συνελθει απο εκεινη την κυριακη
3)Σαν πολλοι οπαδοι των Maiden μαζευτηκαν εδω και ειπα να στηριξω τους Judas

Φέτα ή κασέρι; Και τα δυο είναι πολύ νόστιμα τυριά.
Οι Maiden πάντα είχαν καλύτερο στίχο και παίξιμο στο μπάσο, ενώ οι Priest πιο δυνατές κιθάρες και ντράμς.
Και τα δυο γκρουπ όμως έχουν γράψει αριστουργήματα οπότε το ένα δεν μπορεί να αναιρέσει το άλλο…

Άργησα να το δω το θέμα αλλά κανένα πρόβλημα εύκολη η απάντηση.Judas Priest .Απλά ανώτεροι από τους maiden για πολλούς και διάφορους λόγους

Iron Maiden, λόγω του Harris! Ντόινγκ! 8O

Α και επειδή απο Priest μου έχουν ‘‘κολλήσει’’ στο κεφάλι 2 τραγούδια ενώ από Maiden 30 και… :roll:

Ρε σας έχω σιχαθεί μη βρίζεστε όλη την ώρα τα είπαμε γούστα είναι αυτά… κολοκυθόπιτα. Ψήφισα Priest γιατί σαν ροκάς κι όχι μεταλάς μου έχουν προσφέρει περισσότερα και πιστεύω πως κάθε μέλος ξεχωριστά ήταν καλύτερο από κάθε μέλος των Maiden. Εκτός από το Ripper. Άσε που μόλις άκουσα το Angel of Retribution και καραγούσταρα. Και είναι και πράγματι 10 χρόνια παλαιότεροι.
HALFORD ΡΕΕ!

iron maiden ανετα και με διαφορά
καλοι οι Priest αλλα ποτε δεν κατάφεραν να βγάλουν ενα album με όλα τα κομματια να αξίζουν. ( pera apo painkiller). Στους Maiden χανεις την mp;ala!!!

Εγώ θα συμφωνήσω με τον Doomed του Ιουλίου!!
Καλοί και οι δύο, αλλά πολλή φασαρία πια.
Kαλοί κι οι Μaiden, αλλά 20 χρόνια παίζουν τα ίδια πράγματα!!
Κάποιος να μάθει στον Harris και κάνα καινούριο ριφ!
Και πιστέψτε με, αν δεν είχαν την τύχη να έχουν τραγουδιστή αυτόν τον θεό που ονομάζεται Bruce Dickinson, δεν θα είχαν γίνει ποτέ τόσο μεγάλοι και τρανοί!!!
Βέβαια, ούτε Priest γουστάρω ιδιαίτερα, αλλά θα τους ψηφίσω γιατί πολλοί οι Maiden Fans και βαρέθηκα!
:twisted:

Ο Ντιάνος σας έκανε μια χαρά σαικς όμως ε.

Μαζί με metallica και Sabbath τα καλύτερα metal συγκροτήματα όλων των εποχών. Ανάμεσα σε Priest και Maiden διαλέγω τους πρώτους για καθαρά μουσικούς λόγους. Ο Dickinson που να χτυπηθεί κάτω σαν το χταπόδι ποτέ δε θα φτάσει τη φωνάρα του Halford!Kαλά όσο για συγκρίσεις ανάμεσα σε Murray και Downing, Μc Brain και Travis ούτε λόγος!Αν και οι Maiden μου έχουν χαρίσει απίστευτες στιγμές συγκίνησης και πόρωσης…ε όταν ακούω αυτό το γαμημένο το Painkiller μου φεύγουν τα μυαλά ρε πούστη μου!!!

na allos enas latrhs tou fovou kai tromou twn epiliptikwn!! :smiley:

Maiden.