Iron Maiden vs Judas Priest

Γράψτε ποιο απο τα δυο συγκροτήματα προτιμάτε και γιατί…
Μία απο τις πιο όμορφες συνήθειες των Metalheads των 80’s ήταν αυτού του είδους οι συγκρίσεις…

Εγώ ψηφίζω MAIDEN γιατί είναι πιο επικοί στη μουσική τους…

Iron Maiden χωρις δευτερη κουβεντα εγω. Σε εμενα ακουγονται πιο ωριμοι απο τους Judas Priest. Επισης το οτι κρατησαν μια σταση στην μουσικη τους, το χαμηλο προφιλ του Harris, κ.α. Δεν νομιζω οτι ειναι καποιος συγκεκριμενος λογος αλλα περισσοτερο θεμα γουστου.

Poli diskoli h epilogh, kanw thn kardia mou petra kai psifizw maiden giati me exoun ftasei se apistefta shmeia pwrwshs kai hdonhs (oxi pws den to exoun kanei kai oi priest alla oxi ston vathmo twn maiden). Oso gia thn apopsi oti den einai arketa wrimoi oi priest mallon tha diafwnisw…

Aneta Maiden! To megaleio twn album, h zwntania twn live, to gegonos oti den exoun kseftilistei pote. Tous anevazoun mia klash pio panw!

Πορτοκάλια Vs Μήλα. Τι να ψηφίσω ρε παιδιά… και τα 2 μου αρέσουν.
Διαφορετικά σε στυλ και πολύ καλά και τα 2 γκρουπ.

Ενω οι Judas Priest εχουν ξεφτιλιστει οταν… :?: :?: :?:

Ενω οι Judas Priest εχουν ξεφτιλιστει οταν… :?: :?: :?:[/quote]

Όταν πριν από 1-2 χρόνια έβριζε ο Halford τους Priest και οι Priest τον Halford.

Συμπέρασμα? ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΝΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!!

Ενω οι Judas Priest εχουν ξεφτιλιστει οταν… :?: :?: :?:[/quote]

Όταν πριν από 1-2 χρόνια έβριζε ο Halford τους Priest και οι Priest τον Halford.

Συμπέρασμα? ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΝΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!![/quote]

XMMMMMM αν και δεν μου πέφτει λόγος, ούτε στη μία ούτε στην άλλη περίπτωση, νομίζω ότι και ο Dickinson για “παρόμοιους” λόγους επέστρεψε στους MAIDEN…
Σε μια τελική, είμαι φανατικά υπέρ των reunion με την original (και μόνο) σύνθεση ακόμα κι αν βγάζουν πατάτες… Μια δεύτερη ευκαιρία να τους δούμε live δεν είναι κακό να υπάρχει…
Αφήστε που στην περίπτωση των MAIDEN νομίζω ότι το γκρούπ ξανάνιωσε…

Τι να λέμε τώρα.
Για μένα ήταν εύκολη η επιλογή. Φυσικά Iron Maiden.
Και η άποψη μου θα αλλάξει μόνο εφόσον οι Priest κυκλοφορήσουν νέο δίσκο, ο οποίος αν δεν είναι τουλάχιστον αριστούργημα, να ακούγεται ευχαρίστως. Γιατί αυτό είναι κάτι που δε μπορείς να αμφισβητήσεις στους Maiden. Έβγαλαν ένα “Brave New World” κι ένα “Dance Of Death” έτσι όπως κανείς δεν περίμενε. Μετά από τόσα χρόνια καριέρας τα παλικάρια συνεχίζουν και βγάζουν δισκάρες. Ειλικρινά με το “Dance Of Death” με εξέπληξαν σε πολύ μεγάλο βαθμό. Είναι άξιο απορίας πως τα καταφέρνουν ακόμα. Και φυσικά όχι μόνο στους δίσκους αλλά και στα live. Δεν κουράζονται ποτέ; :o

Ακριβως…ειναι ακουραστοι και αειθαλεις. Ασε που μαλλον το γεγονος οτι εφυγε ο Dickinson μαλλον τους ανανεωσε, ιδιαιτερα οταν επανηλθε. Οπως ακουραστοι ειναι και οι Saxon, οι ετεροι κορυφαιοι του κλασσικου metal ηχου.

Παιδια δεν πρεπει να ξεχναμε οτι οι PRIEST ειναι 10 χρονια παλιοτεροι απο τους MAIDEN.Εχουν βγαλει δισκαρες και ειναι απο τους διαμορφωτες του μεταλλικου ηχου αλλα και του image.Kαι τα δυο γκρουπ ειναι κορυφαια,αλλα η ψηφος παει στους PRIEST.

BREAKIN THE LAW,BREAKIN THE LAW,BREAKIN THE LAW,BREAKIN THE LAWWW
BREAKIN THE LAW,BREAKIN THE LAW,BREAKIN THE LAW,BREAKIN THE LAWW AW.

psofisa meinten

UP THE IRONS!!!Οι MAIDEN ειναι με διαφορα η καλυτερη μπαντα του συμπαντος…Δεν μπορουν να συγκριθουν…

Ενω οι Judas Priest εχουν ξεφτιλιστει οταν… :?: :?: :?:[/quote]

Όταν πριν από 1-2 χρόνια έβριζε ο Halford τους Priest και οι Priest τον Halford.

Συμπέρασμα? ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΝΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!![/quote]

XMMMMMM αν και δεν μου πέφτει λόγος, ούτε στη μία ούτε στην άλλη περίπτωση, νομίζω ότι και ο Dickinson για “παρόμοιους” λόγους επέστρεψε στους MAIDEN…
Σε μια τελική, είμαι φανατικά υπέρ των reunion με την original (και μόνο) σύνθεση ακόμα κι αν βγάζουν πατάτες… Μια δεύτερη ευκαιρία να τους δούμε live δεν είναι κακό να υπάρχει…
Αφήστε που στην περίπτωση των MAIDEN νομίζω ότι το γκρούπ ξανάνιωσε…[/quote]

O Dickinson ειχε δηλωσει το 99 νομιζω, σε αναλογο ερωτημα δημοσιογραφου, πως με τα λεφτα που εχει βγαλει θα μπορουσαν να ζησουν μεχρι και τα δισέγγονα του χωρις να δουλέψουν ουτε δευτερολεπτο στη ζωη τους!

Παντως μεχρι και τωρα οι Maiden βγαζουν απιστευτους δισκους και γα**νε on stage. Μακαρι να βγει ένα DVD (παλι?) απο την τελευταια περιοδεια για να δειτε τι γινοταν στο Dance Of Death Tour!!! (Υπάρχει φήμη οτι θα βγει DVD που θα λεγεται “World Death” απο DoD Tour!)

Μονο? Του γαλαξια ολοκληρου!!!
Ρε για συμμορφωθητε λιγο.
Τοτε οι Black Sabbath,Ac/Dc,Motorhead τι ειναι?
Και μην μου πει κανεις μικροτερες μπαντες απο αυτους γιατι ολοκληρος ο κοσμος απο κατι τετοιες μπαντες μαθανε να παιζουν και απο Blue Cheer, The Who, Hedrix κτλ αλλα αυτα δεν τα ανεφερω για οι περισσοτεροι απο εδω δεν ασχοληστε με τετοιες υπερμπαντες αλλα με τους Maiden!!!
Δεν λεω ο καθενας με τα γουστα του αλλα μην το χεζουμε το θεμα.Να σκευτομαστε και λιγο.
Κατα την γνωμη μου με τοσα καινουρια καλα,αλλα και παλια group που ομως βγαζουν δισκαρες ακομα , ειναι ντροπη να μιλαμε ακομα για Maiden.Καλοι ηταν αυτοι πριν 15 χρονια.
Οι μουσικοι και η μουσικη ομως προχωραει και μαζι με αυτη πρεπει να προχωραμε και εμεις.

Rock n Roll reeeeeeeeeeeeeee

Μονο? Του γαλαξια ολοκληρου!!!
Ρε για συμμορφωθητε λιγο.
Τοτε οι Black Sabbath,Ac/Dc,Motorhead τι ειναι?
Και μην μου πει κανεις μικροτερες μπαντες απο αυτους γιατι ολοκληρος ο κοσμος απο κατι τετοιες μπαντες μαθανε να παιζουν και απο Blue Cheer, The Who, Hedrix κτλ αλλα αυτα δεν τα ανεφερω για οι περισσοτεροι απο εδω δεν ασχοληστε με τετοιες υπερμπαντες αλλα με τους Maiden!!!
Δεν λεω ο καθενας με τα γουστα του αλλα μην το χεζουμε το θεμα.Να σκευτομαστε και λιγο.
Κατα την γνωμη μου με τοσα καινουρια καλα,αλλα και παλια group που ομως βγαζουν δισκαρες ακομα , ειναι ντροπη να μιλαμε ακομα για Maiden.Καλοι ηταν αυτοι πριν 15 χρονια.
Οι μουσικοι και η μουσικη ομως προχωραει και μαζι με αυτη πρεπει να προχωραμε και εμεις.

Rock n Roll reeeeeeeeeeeeeee[/quote]
Eγω θεωρω τους MAIDEN μεγαλυτερη και καλυτερη μπαντα γενικως και το λεω…Δηλαδη σε εθιξε σε κατι αυτη η αποψη μου???Να στο ξαναγραψω λοιπον:ΟΙ IRON MAIDEN ειναι το καλυτερο συγκροτημα του συμπαντος(το συμπαν αν δεν το γνωριζεις εχει απειρους γαλαξιες!!!).Χαλαρωσε λιγο ομως…UP THE IRONS

ksu-lo
ksu-lo
oi iron maiden k genika h mousikh einai skata (sapator speaking)

Krima ta post pou exeis kanei!!!

:smiley:

Οκ.Εαν λοιπον δεν ηταν απλος μια υπερβολη και συνεχιζει να ειναι η αποψη σου, τοτε υπαρχει προβλημα!!!
Καλα θα κανεις να ανοιξεις λιγο τα ματια σου 8O και τα αυτια σου :twisted: …
Εισαι και True Metalhead? Εαν ναι, ΟΚ. Παω πασο,καταλαβαινω…