Iron maiden vs metallica vs judas priest vs black sabbath

Ποιόι είναι καλύτεροι ?

έλεος…

εκτός και αν το poll απευθύνεται μόνο σε ηλικίες κάτω των 15 που και πάλι…

Δεν μου λες ρε ώριμε, ποιο θα ήταν το poll που θα σε εξέφραζε… Ψήφισε και άσε τις ειρωνείες
΄

Sabbath λόφω ιστορίας

κοίταξε αδερφέ, δεν θέλω να το πάιξω ώριμος, ούτε να υποτιμήσω κανέναν, αλλά sorry κιόλας περιμένεις σοβαρά επιχειρήματα για το αν οι Sabbath είναι ιστορικότεροι ή οι Maiden μεγαλύτεροι ή οι Metallica πιο επιτυχημένοι ή οι Priest αδικημένοι?

Τι να συγκρίνεις? Δίσκους, Τραγούδια, Επιρροή, Σταθερότητα? Δεν ποσοτικοποιούνται αυτά τα πράγμαρα, για τέτοιου επιπέδου μπάντες. Το ότι οι Sabbath προηγούνται χρονικά δε λέει κάτι, ούτε το ότι οι Metallica έχουν περισσότερες πωλήσεις.

Κοινώς, ότι να’ναι.

Αν βρίσκεις νόημα με γειά σου και χαρά σου…

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Outshined! Τι πάει να πεί ποιοί είναι καλύτεροι; Άντε αν λέγαμε Ποιοί είναι οι αγαπημένοι σας να το καταλάβω…

παω για μελιτζανες…

Up the Irons

egw tha psifiza, alla den me ikanopoiei h lista, nomizo oti exei poli liges epiloges, giati den kanume ena topic me ola ta sigrotimata kai na rotame poioi einai oi kaliteroi? :lol:

ΜΕΤΆΛΛΙΚΕΣ!!!

WHERE ARE YOU BROTHERS??

Βασικά με τι κριτήρια συγκρίνουμε;;;

Αν είναι μόνο με το κριτήριο της προσωπικής λατρείας, τότε metallica δαγκωτό!!!

black sabbath -έτσι απλά!

Αααααχ! Τα απλά πράγματα είναι τα πιο δύσκολα… Κι εγώ Sabbath για τα θεμέλια που βάλανε στη metal και τα τραγούδια τους Paranoid, Iron Man, Heaven And Hell.
Υ.Γ. Για να είμαι ειλικρινής τους προτιμούσα με τον Dio… Χαρακτηριστικότατη η φωνή του Ozzy και άμεσα συνδεδεμένη με το συγκρότημα αλλά Dio δεν ήταν… (και είναι και μεγάλος ****** -θα φάω βρίσιμο;;;;- )

Αααααχ! Τα απλά πράγματα είναι τα πιο δύσκολα… Κι εγώ Sabbath για τα θεμέλια που βάλανε στη metal και τα τραγούδια τους Paranoid, Iron Man, Heaven And Hell. [/quote]
Μην ξεχνάμε και Sabbath bloody sabbath…
:wink: :wink: :!: :!: :!: :slight_smile: :slight_smile:

iron maiden!!!

πειστικά τα επιχειρήματα.

Σωστά!

Mια και είναι πολλαπλό versus θα επιλέξω δύο. Maiden & Sabbath οι αγαπημένοι μου.

Κατά σειρά προτίμησης:
Black Sabbath
Iron Maiden
Metallica
Judas Priest

judas priest 4 ever
metallica malakes
iron maiden theoi
sabbath, e entaxei

halford και γαμω τισ φωνεσ ο η hetfield ει ναι ενασ μαλακασ που προσπαθει να τργουδισει o bruce gamatos. ozzy: skata odio einai kalhteros

Mια και έγινε η αρχή ας τους βάλλω και γω σε σειρά προτίμησης:

Iron Maiden
Black Sabbath
Judas Priest
Metallica